طبق گزارش های جدید ۴۷ درصد از کاربرانی که در اینترنت از موبایل برای مرور وب استفاده می نمایند از Apple’s iOS برای این کار استفاده می نمایند. وردپرس زمانی که برنامه های موبایل خود را بروز نمود کاملا سازگار با ابزارهای iOS شد و با iOS7 شرکت Apple سازگاری کامل دارد. انجام به روز رسانی های جدید موبایل به مدیران سایت این امکان را داده که به راحتی سایت خود را برای مرورگرهای موبایل طراحی نمایند که این امکانات جانبی شامل:

  • سیستم ورود بهینه سازی شده و پیغام ها
  • ظاهر تب بیس آسان
  • سیستم نظرات و پیغام های بهینه سازی شده
  • سیستم های نظر دهی داخلی
  • سیستم نمایش مطالب بهینه سازی شده
  • امکان لینک دهی از توئیتر
  • و سایر رفع عیب ها

هم اکنون که وردپرس برنامه های خود را سازگار با iOS 7 ساخته، شما نیز می بایست مواردی را انجام دهید تا زمانی که کاربر از مرورگرهای موبایل مخصوصا iPhones و iPads برای مرور سایت استفاده می نماید صفحات به درستی به کاربر نمایش داده شود. امروزه برای آنکه از سایر رقبای خود عقب نمایید بهتر است سایت خود را برای مرورگرهای موبایل و ابعاد مختلف صفحات بهینه سازی نمایید. روش های مختفی برای ایجاد نسخه موبایل سایت وجود دارد که در زیر آمده.

ساخت سایت موبایل

یکی از راه های اینکه راه اندازی سایت موبایل ایجاد نسخه جدیدی از سایت می باشد که طراحی اولیه آن بر پایه موبایل می باشد. سایت هایی با پسوند .mobi سایت نمونه ای از این سایت ها می باشد. زمانی که سرور مرورگر موبایل را تشخیص می دهد سایت موبایلی را به جای نسخه کامل سایت نمایش می دهد. سایت های موبایل در حقیقت سایتی جداگانه هستند، که نگهداری و پشتیبانی خود را نیاز دارند. استفاده از ساب دامنه نمونه ای از این نوع می باشد.

استفاده از پلاگین

وردپرس به دلیل پلاگین ها و امکانات جانبی بسیار آن تا این حد محبوب شده است. اضافه کردن امکانات جدید به پایه اصلی وردپرس بسیار ساده است و همه می توانند پلاگین ها را به راحتی نصب نمایند. برای نسخه موبایل سایت نیز پلاگین ها بسیاری وجود دارد. WPTouch یکی از پلاگین ها می باشد. این پلاگین به کاربر این امکان را می دهد که بخش های مورد نظر خود را برای سایزهای مختلف مرورگر حذف و اضافه نماید. سایت هایی از پلاگین ها برای نسخه موبایل خود استفاده می نمایند در iOS7 به خوبی نمایش داده نمی شوند. در صورتی که از این پلاگین ها استفاده می نمایید سایت خود را به صورت کامل در موبایل بررسی نمایید.

یک برنامه برای آن

تبدیل سایت وردپرس به برنامه با استفاده از پلاگین ها ممکن است. و به کاربراین امکان را می دهد در هر زمانی به سایت شما دسترسی داشته باشد. بارگذاری برنامه سایت به فروشگاه برنامه به بازدید کنندگان بیشتر آن کمک می نماید. برنامه برای سیستمی که برای آن طراحی گردیده پیاده سازی شده پس حتما برنامه مخصوص iOS7 را ایجاد نمایید.

طراحی سایت ریسپانسیو

یکی دیگر از روش های راه اندازی نسخه موبایل طراحی سایت ریسپانسیو می باشد. و به این صورت انجام می گردد که صفحه بر روی گرید هایی بسته می شود که به تغییر سایز صفحه آیتم های موجود در صفحه برای سایز مورد نظر جا به جا می گردند.

مزایایی سایت وردپرس ریسپانسیو:

  • کافی است یک سایت راه اندازی نموده و پشتیبانی نمایید
  • این روشی است که گوگل پیشنهاد می نماید نسخه موبایلی سایت را طراحی نمایید
  • قالب های ریسپانسیو وردپرس بسیاری وجود دارند که با استفاده از آنها می توانید سایت خود را راه اندازی نمایید

همیشه طراحی نسخه iOS7 را جزو برنامه های خود قرار دهید زیرا بسیاری از کاربران از آن برای مرور وب استفاده می نمایندو شما با انجام این کار کاربران بسیاری بدست خواهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان