شاه دزد اطلاعاتی جهان !

 

آشنایی با چند هکر مشهور دنیا

امروزه واژه هکر به طور گسترده ای مورد استفاده قرار می گیرد. در جامعه هک ، ما می توانیم میان هکرها ـ افراد فوق العاده ماهر در مرور سیستم های رایانه ای و تشخیص نقص های امنیتی و کرکرها (cracker) :کسانی که از دانش هک خود برای رسیدن به اهداف مخرب استفاده می کنند تفاوت آشکاری قائل شد.این تفاوت همان چیزی است که گاهی با کلاه سفید و کلاه سیاه از آن یاد می شود.برای مثال، هکرهای کلاه سفید، کسانی هستند که توسط شرکت ها برای شکستن شبکه های رایانه شان و کشف نقاط آسیب پذیر استخدام می شوند.اما هکرهای کلاه سیاه ، از خارج یک سیستم به شکستن آن سیستم به منظور ایجاد آسیب یا برای کسب منافع مالی اقدام می کنند.
اگر چه تعاریف مختلفی وجود دارد ، اما اکنون واژه هکر به طور گسترده برای اشخاصی که شبکه های رایانه ای را می شکنند به کار می رود و اغلب دارای بار منفی است. برخی در حرفه خود قانون شکنی می کنند، اما بسیاری از آنها نیز نقش مولد (و حقوقی) در صنعت رایانه دارند. در این نوشتار چند هکر مشهور را می شناسیم.

کوین میتنیک

کوین میتنیک متولد ۱۶ آگوست۱۹۶۳، یک مشاور امنیتی رایانه ای و نویسنده است. وی اواخر قرن بیستم یک هکر رایانه ای بود که در زمان دستگیری اش توسط وزارت دادگستری آمریکا به عنوان یاغی ترین مجرم رایانه ای تاریخ آمریکا معروف شد. از اواخر دهه ۱۹۹۰، میتنیک به جرم استفاده غیرقانونی و سرقت اطلاعات و نقض حریم شخصی شبکه های رایانه ای تحت تعقیب بود. میتنیک سال۲۰۰۲ در کتابش با عنوان «هنر فریفتن» اظهار کرد دستیابی وی به کلمات عبور به وسیله مهندسی اجتماعی بوده است. نکته قابل توجه آن که میتنیک از نرم افزارهای هک و دستگاه دیجیتال دیگری برای کسب اطلاعات استفاده نکرده بود.
درحال حاضر میتنیک یک شرکت مشاوره امنیت رایانه ای دارد.

کوین پولسن

کوین پولسن، یکی از قهارترین هکرهای جهان است. او برای سازمان بین المللی SRI کار می کرد و روش های هک کردن و حتی شکستن قفل امنیتی را آموخت. زمانی که FBI پولسن را تحت تعقیب قرار داد، خودش را مخفی کرد و فراری شد. پولسن یک بار به برنامه تلویزیونی «معماهای حل نشدنی» دعوت شد و خطوط تلفنی برنامه را به شکل مرموزی مختل کرد. سرانجام پولسن در فوریه ۱۹۹۵ به دام افتاد.
مهم ترین عملیات هک پولسن، تحت کنترل درآوردن تمام خطوط تلفن ایستگاه رادیویی KIIS FM در لس آنجلس بود. در این عملیات او وعده داده بود که صد و بیستمین تماس گیرنده در این برنامه خواهد بود و بالاخره هم موفق شد و جایزه Porsche ۹۴۴ S۲ را از آن خود کرد. او در ژوئن ۱۹۹۴ به سرقت هفت اکانت ایمیل، کلاهبرداری رایانه ای و پولشویی متهم و همچنین به ۵۱ ماه زندان و پرداخت جریمه ۵۶ هزار دلاری محکوم شد.
این حکم، یکی از سنگین ترین حکم هایی است که تا به امروز برای هکرها صادر شده است. با وجود این، پولسن بیکار ننشست و بعد از آن هم چند رایانه FBI را هک و اطلاعات محرمانه تجاری آنها را سرقت کرد.

آدریان لمو

آدریان لمو با نام مستعار «هکر بی خانمان» معروف است. به عنوان یک هکر، به شبکه های شرکت های بزرگ مانند یاهو، مایکروسافت، گوگل و MCI WorldCom نفوذ کرده؛ اما او اغلب با شرکت ها تماس گرفته و به آنها در مورد حفره های امنیتی هشدار داده است. در بعضی موارد، او برای برطرف کردن این حفره ها به شرکت ها کمک کرده است بدون این که دستمزدی بخواهد.
در سال ۲۰۰۳، وی هنگامی که نیویورک تایمز را هک کرد به دردسر افتاد. او گنجینه اطلاعاتی در آنجا پیدا کرد که شامل اطلاعات شخصی هزاران نفر که در آن روزنامه مطلب نوشته بودند، از افراد مشهور تا روسای جمهور سابق، بود.
در سال های اخیر، نام او همراه با بردلی منینگ ـ سرباز آمریکایی که سال ۲۰۱۰ به اتهام در اختیار قرار دادن اطلاعات طبقه بندی شده به سایت ویکی لیکس در عراق بازداشت شد ـ در اخبار مطرح شده است. نقش لمو در این موضوع که در آن به عنوان یک روزنامه نگار معرفی شده، هنوز مورد اختلاف است.

گری مک کینون

گری مک کینون(Gary McKinnon)، هکری است که بزرگ ترین حمله هک ثبت شده در تاریخ اینترنت را انجام داده و نام خود را به عنوان بزرگ ترین تبهکار اینترنت جاودانه کرده است. دولت آمریکا می گوید: مک کینون از فوریه ۲۰۰۱ تا مارس ۲۰۰۲ ده ها مرکز رایانه ای ارتش، نیروی دریایی، نیروی هوایی و وزارت دفاع آمریکا و همچنین ۱۶ رایانه ناسا را هک کرده است. هنگامی که خبرنگاران درباره این کار از او پرسیدند، او پاسخ داد من مرتکب گناهی نشده ام و هیچ جایی را هک نکرده ام، تنها برای کنجکاوی این کار را انجام دادم. ورود من به سیستم امنیتی ارتش آمریکا یعنی این که در سیستم های امنیتی این کشور ضعف وجود دارد. اگر گری مک کینون در این موضوع متهم شناخته شود احتمالا مجبور به تحمل ۷۰ سال زندان خواهد بود.

آلبرت گونزالس

سال ۲۰۰۹، آلبرت گونزالس متهم به سرقت ۶/۴۵ میلیون شماره کارت اعتباری و کارت سپرده از شرکت های TJX شده بود. گونزالس این حمله را از جولای ۲۰۰۵ آغاز کرد، در حالی که شرکت های TJX دسامبر ۲۰۰۶ متوجه این حمله شدند. اگر چه تقریبا۷۰ درصد از این کارت ها باطل شد، ولی با این حال، این شرکت هزینه زیادی را متحمل شد؛ هزینه ای بیش از ۱۷۰ میلیون دلار.
موضوع تعجب آور در مورد گونزالس این است که او تا سال ۲۰۰۸ به دولت آمریکا برای نفوذ به باند هکرها و خلافکاران مختلف کمک کرده است و به آنها درباره دزدان کارت های اعتباری اطلاعات می داد. اما او در نهایت به ۲۰ سال حبس محکوم شد. البته گونزالس با مطرح کردن این موضوع که از سندرم آسپرگر و اعتیاد به رایانه رنج می برد، سعی می کند مدت مجازات خود را کاهش دهد.
منبع : آفتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان