قرار دادن ویدئو در صفحه توسط html5 بسیار آسان است و از قرار دادن تصویر در صفحه سخت تر نیست. در این مقاله مزایای استفاده از ابزار اجرا کننده داخلی ویدئو مرورگر بحث خواهد شد. به راحتی می توانیم با استفاده از تگ <video> و بدون استفاده از هیچ پلاگین خارجی ویدئو را اجرا نماییم.

پیش نیازها

می بایست از Chrome, Safari یا Internet Explorer 9+ استفاده نمایید. در مرورگرهای Firefox و Opera این کد به دلیل تداخل با ابزارهای داخلی مرورگر کار نمی کند. برای انجام این کار می بایست فرمت ویدئو شما .mp4 باشد.

ایجاد فریم ورک اصلی

کد زیر برای ایجاد فریم ورک ویدئو پلیر می باشد. این کد یک لایه بندی ساده برای ویدئو می سازد. کد html چیزی است شبیه به این:

<!DOCTYPE html> 
<html> 
<head> 
    <meta charset="utf-8">    
 <title>HTML5 Video Player</title>    
 <style>        
 body {                 font-family: sans-serif;                 border: 0;                 margin: 0;                 padding: 0;         }      
   header {                 text-align: center;         }       
  #player {                 display: table;                 width: 100%;                 padding: 4px;         }        
 #player > div {                 display: table-cell;                 vertical-align: top;         }     
</style> 
 </head> 
<body>     
<header>       
  <h1>HTML5 Video Player</h1>    
 </header>   
  <section id="player">        
 <div>                 <!-- The video will appear here-->       
  </div>     
</section> 
</body> 
 </html>

هم اکنون کادر ویدئو ایجاد گردید می بایست ویدئو به صفحه اضافه شود.

استفاده از تگ video برای اضافه نمودن ویدئو به صفحه

کد اضافه نمودن ویدئو به صفحه وب سایت کمی پیچیده تر از اضافه کردن تصویر به وب سایت می باشد برای اضافه کردن ویدئو به صفحه سایت می بایست از تگ <video> استفاده نمایید.

<video src="[ YOUR VIDEO ].mp4" controls width="720" height="480">
 
Your browser does not support the video element, please #D try <a href="videos/VID_20120122_133036.mp4">downloading the video instead</a> 
</video>

در بخش src می بایست آدرس فایل ویدئو داده شود. بخش controls اعلام می نماید که شما می خواهید ویدئو ابزارهای استاندارد کنترل ویدئو را داشته باشد. width و height نیز طول و عرض ویدئو در صفحه می باشند و در صورتی که مرورگر از المان <video> پشتیبانی ننماید متن داخل المان <video> نمایش داده می شود.

نتیجه

به طوری که می بیند وب در حال تغییر است و به طوری که می بینید قبلا برای نمایش ویدئو در سایت مجبور بودید از پلاگین های مختلف برای انجام این کار استفاده نمایید. ولی هم اکنون این کار توسط خود مرورگر انجام می شود. html5 به شما این قابلیت را می دهد که به آسانی ویدئو خود را در صفحه و توسط خود مرورگر نمایش دهید. البته در طراحی سایت خود در نظر داشته باشد که این کد فقط برای مرورگرهای مدرن سازگاری کامل دارد. برای آنکه ویدئو شما در تمامی مرورگرها اجرا شود می بایست از پلاگین ها به مانند فلش ویدئو پلیر استفاده نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان