Vue.Js

Vue.Js چیست؟

Vue.js (مانند دید) یک چارچوب جاوا اسکریپت است که منبع باز برای ایجاد رابط کاربری است.Vue همچنین می تواند به عنوان یک چارچوب وب کاربردی عمل کند که بتواند برنامه های تک صفحه ای پیشرفته را فعال کند.Vue در اوایل سال 2014 منتشر شد.

Vue.Js چیست؟
Vue.Js چیست؟

Vue،مانند view یک چارچوب پیشرونده برای ایجاد رابط کاربری است. بر خلاف چارچوبهای یکپارچه دیگر، Vue از سطح زمین طراحی شده و قابل قبول است. کتابخانه هسته تنها بر روی لایه متمرکز شده و به راحتی با سایر کتابخانه ها یا پروژه های موجود ادغام می شود. از سوی دیگر، Vue نیز کاملا قادر به استفاده از برنامه تک صفحه در هنگام استفاده در ترکیب با ابزارهای مدرن و حمایت از کتابخانه ها می باشد.Vue.js یک چارچوب جامع جاوا اسکریپت است که برای سازماندهی و ساده سازی وب طراحی شده است.

  • مزایای Vue.js :

توسعه نرم افزار کاربردی یکی از محبوب ترین تجارت هایی است که هم در سطح فردی و هم در سطح سازمانی کار می کنند.توسعه دهندگان برای راه اندازی برنامه های موفق، از ابزار و تکنیک های مختلف استفاده می کنند.همچنین بسیاری از فناوری نرم افزار ها نیز توسط توسعه دهندگان به کار می روند تا برنامه ها را سریع تر، جذاب تر و کاربر پسند تر کنند.Vue.js یکی از آن فناوری های نرم افزاری جدید است که به طور گسترده ای در سراسر جهان برای توسعه وب استفاده می شود.Vue.js در واقع یک چارچوب جاوا اسکریپت با ابزار اختیاری مختلف برای ایجاد رابط کاربر است.

  • مزایای استفاده از فناوری Vue.js در توسعه وب به شرح زیر است:

  1. اندازه بسیار کوچک: موفقیت چارچوب جاوا اسکریپت به اندازه آن بستگی دارد.هرچه اندازه کوچکتر باشد، بیشتر از آن استفاده خواهد شد.

یکی از بزرگترین مزایای Vue.js اندازه کوچک آن است.اندازه این چارچوب 18 تا 21 کیلوبایت است و زمان               زیادی برای بارگیری و استفاده از آن وجود ندارد. این به این معنا نیست که سرعت آن به دلیل اندازه،کوچک           است.اما همه چارچوب های بزرگ مانند React.js، Angular.js و Ember.js را می برد.

  1. آسان برای درک و توسعه برنامه ها:کی از دلایل محبوبیت این چارچوب این است که کاملا قابل درک است. کاربر به راحتی می تواند Vue.js را به پروژه وب خود اضافه کند، زیرا ساختار آن ساده است. هر دو قالب کوچک و همچنین مقیاس بزرگ را می توان از طریق این چارچوب توسعه داد که موجب صرفه جویی در زمان می شود. در صورت هر گونه مشکل، کاربر می تواند به راحتی بلوک ها را با اشتباهاتش ردیابی کند. همه این ها به خاطر ساختار ساده آن است.
  2. ادغام ساده: Vue.js در میان توسعه دهندگان وب محبوب است، زیرا آنها را برای ادغام با برنامه های موجود آسان می کند. این به این دلیل است که بر اساس چارچوب جاوا اسکریپت است و می تواند به سایر برنامه های ساخته شده در جاوااسکریپت متصل شود. این به این معنی است که برای توسعه برنامه های وب جدید و همچنین تغییر برنامه های موجود از آن مفید است زیرا Vue.js دارای اجزاء برای همه چیز است.
  3. مستندات دقیق: توسعه دهندگان همیشه مایل به استفاده از چارچوب با اسناد دقیق هستند، زیرا همیشه برای آنها آسان است اولین برنامه خود را بنویسند. اسناد با Vue.js بسیار گسترده است، هر کاربری که کمی درباره جاوا اسکریپت و HTML می داند می تواند برنامه یا صفحه وب خود را توسعه دهد.
  4. انعطاف پذیری: انعطاف پذیری یکی دیگر از مزایای Vue.js است. این اجازه را می دهد تا کاربر به نوشتن قالب خود در فایل HTML، فایل جاوا اسکریپت با استفاده از گره های مجازی انجام دهد. این انعطاف پذیری نیز برای توسعه دهندگان React.js، Angular.js و هر چارچوب جاوا اسکریپت دیگر آسان است. Vue.js  در توسعه برنامه های ساده که به طور مستقیم از مرورگرها اجرا می شود بسیار مفید است.
  5. ارتباط دو طرفه: Vue.js آخرین ارتباط دو طرفه را به دلیل معماری MVVM خود انجام می دهد که به راحتی می تواند از پردازش های HTML استفاده کند. در این رابطه، به نظر می رسد بسیار نزدیک به Angular.js است که بلوک های HTML را سرعت می دهد.و در نهایت می توان گفت که Vue.js مزایای چشمگیری نسبت به تمامی فریم های قبلی مانند Angular.js و React.js دارد.

بیشتر بخوانید:

۱۵ نکته برای ارتقای سایت در نتایج موتورهای جستجو


  • امکانات Vue.js:

قالب ها: Vue با استفاده از یک الگوریتم الگو مبتنی بر HTML است که به شما اجازه می دهد به صورت قانونی DOM رندر شده را به داده های Vue متصل کند.

تمام قالب های Vue HTML معتبر هستند که می توانند توسط مرورگرهای سازگار با مشخصات و تجزیه کننده های HTML تجزیه شوند. Vue کامپایل قالب ها را به توابع رندر مجازی DOM میدهد. در ترکیب با سیستم واکنش پذیری، Vue قادر به محاسبه تعداد کمتری از اجزای سازنده برای رندر مجدد و اعمال حداقل مقدار دستکاری DOM در هنگام تغییر وضعیت برنامه می باشد.

در Vue، شما می توانید از نحو قالب استفاده کنید یا انتخاب کنید که به طور مستقیم از توابع رندر با استفاده از JSX بنویسید. برای این کار فقط گزینه قالب را با یک تابع رندر جایگزین کنید. توابع رندر امکاناتی را برای الگوهای قدرتمند جزء فراهم می کند.برای مثال، سیستم انتقال جدید در حال حاضر به طور کامل مبتنی بر مولفه است، با استفاده از توابع رندر داخلی.


واکنش پذیری: یکی از ویژگی های متمایز Vue سیستم واکنش پذیر است. مدل ها فقط اشیاء ساده ی جاوا اسکریپت هستند. هنگامی که شما آنها را تغییر دهید، به روز رسانی انجام میشود. این باعث می شود که مدیریت دولتی بسیار ساده باشد. Vue فراهم می کند و بهینه سازی مجدد رندر از جعبه بدون نیاز به انجام هر کاری،انجام میشود.

هر مولفه در طول رندر آن، وابستگی های واکنشی خود را دنبال می کند، بنابراین سیستم دقیقا می داند چه زمانی مجددا رندر میشود و اجزای آن را مجددا رندر می کند.


قطعات: اجزاء یا قطعات یکی از قوی ترین ویژگی های Vue هستند. در یک برنامه بزرگ، لازم است که کل برنامه را به اجزای کوچک، مستقل و اغلب قابل استفاده مجدد تقسیم کنید تا توسعه را کنترل نمایید. اجزاء عناصر HTML پایه را به کپسوله کردن کد قابل استفاده مجدد گسترش می دهند.

Vue.Js چیست؟
Vue.Js چیست؟

در سطح بالایی، اجزای عناصر سفارشی هستند که کامپایلر Vue به آن پیوسته است. در Vue، یک جزء اساسا با گزینه های از پیش تعریف شده است.قطعه کد زیر شامل یک نمونه از یک جزء Vue است. جزء یک دکمه را نشان می دهد و تعداد دفعاتی که دکمه روی آن کلیک می شود را چاپ می کند:


انتقال: Vue راه های مختلفی برای اعمال جلوه های انتقال در هنگام قرار دادن و به روز رسانی و یا حذف DOM از انواع مختلف فراهم می کند. این شامل ابزارهایی برای:کلاس ها برای انتقال و انیمیشن های CSS به طور خودکار اعمال می شود.

یکپارچه سازی کتابخانه های انیمیشن CSS شخص ثالث، مانند Animate.css از جاوا اسکریپت است. ادغام کتابخانه های انیمیشن سوم شخص ثالث، مانند Velocity.js هنگامی که عنصر پیچیده در یک جزء انتقال درج و یا حذف می شود، این اتفاق می افتد: که Vue به طور خودکار تشخیص میدهد، آیا عنصر هدف دارای انتقال یا استفاده از انیمیشن CSS است یا نه!! اگر این کار را انجام دهد، طبقات انتقال CSS در زمانهای مناسب اضافه یا حذف خواهند شد. اگر پارامتر انتقال شامل جاوا اسکریپت ها باشد، این قلاب ها در زمان های مناسب نامیده می شود.

اگر هیچ انتقال یا انیمیشن CSS شناسایی نشده و هیچ جاوا اسکریپت ارائه نشده باشد، عملیات DOM            برای ورود و یا حذف بلافاصله در فریم بعدی اجرا می شود.


مسیریابی: در یک برنامه یک صفحه ای (SPA)، یک ناکامی اولیه، عدم توانایی به اشتراک گذاشتن لینک ها با صفحه “Sub” دقیقا در یک صفحه وب خاص بود.

از آنجا که SPA ها به کاربران خود فقط یک پاسخ مبتنی بر URL را از سرور، صرفه جویی در بوک مارک ها یا اشتراک گذاری لینک ها در یک مقاله خاص غیرممکن است. برای حل این مشکل، روترهایی که در انتهای آن قرار دارند، URL های مبتنی بر هش مصنوعی را در اصل توسط hashbang (#!) page.com/#!/ تقسیم می کنند. با HTML5، مرورگرهای مدرن بیشتر از مسیریابی بدون استفاده از هشتگ پشتیبانی می کنند.

کتابخانه های جاوا اسکریپت مانند Vue یک رابط آسان را برای تغییر آنچه بر روی صفحه نمایش داده می شود بر اساس مسیر URL فعلی فراهم می کند، صرف نظر از اینکه چگونه تغییر میکند. علاوه بر این، با استفاده از یک روتر جلو، می توان برای انتقال هدفمند از مسیر مرورگر، هنگامی که رویدادهای مرورگر خاص بر روی دکمه ها یا پیوندها رخ می دهد Vue خود را با مسیریابی هشدار جلو در دسترس نیست. اما بسته ی open source vue-router یک API برای تغییر URL مرورگر، استفاده از دکمه برگشت و بازنشانی گذرواژه ایمیل یا پیغام تأیید ایمیل با پارامترهای احراز هویت ارائه شده در URL فراهم می کند.

این برنامه نقشه مسیرهای توافق شده را برای اجزای توزیع شده ارائه می دهد و کنترل انتقال را به خوبی          انجام می دهد. ایجاد یک قسمت جلویی یک برنامه صفحه ای یک طرفه با Vue + vue-router ساده است. با Vue، توسعه دهندگان در حال حاضر برنامه های کاربردی خود را با ساخت بلوک های ساختمانی کوچک        تشکیل می دهند که اجزای بزرگتری دارند. با vue-router که به مخلوط افزوده می شود، اجزاء باید صرفا به  مسیرهایی که متعلق به آن هستند، نقشه بندی شوند و مسیرهای parent / root باید نشان دهند کجا باید رندر شوند.

Vue.Js چیست؟
Vue.Js چیست؟

source

برای دیدن سایر مقالات این سایت اینجا کلیک کنید.

همه چیز در مورد GUI و راهکارهایی برای جذب بازدید کنندگان

شناخت امکانات موجود در یک CMS

سایت فروشگاهی در تبریزشرکت طراحی سایت در تبریز 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان