Meteor.Js 

Meteor.Js چیست؟

Meteor یا Meteor.JS، یک چارچوب وب سایت جاوا اسکریپت آزاد با منبع آزاد است که توسط Node.Js نوشته شده است.Meteor یا شهاب سنگ، پلت فرم جاوا اسکریپت کامل برای توسعه برنامه های کاربردی وب و تلفن همراه است.

Meteor.Js چیست؟
Meteor.Js چیست؟

شهاب سنگ شامل یک مجموعه کلیدی از فن آوری ها برای ایجاد برنامه های واکنشی متصل به مشتری، یک ابزار ساخت و یک مجموعه سرپرستی از بسته های Node.js است. جامعه جاوااسکریپت عمومی است.

Meteor.js یک پلت فرم انعطاف پذیر است.مجموعه ای از کتابخانه ها و بسته ها که به طور مرتب به هم متصل هستند تا توسعه وب را ساده تر کنند این ایده ها از چارچوب های قبلی و کتابخانه ها برای ارائه یک راه آسان برای شروع یک برنامه نمونه اولیه، ساخته شده اند. کتابخانه هایی مانند Tracker و Blaze وجود دارد که گروه توسعه Meteor به طور خاص برای یک تجربه ی مجازی ساخته شده است.

Meteor اجازه می دهد تا شما در یک زبان مانند جاوا اسکریپت، و تمام محیط ها را توسعه دهید: سرور برنامه، مرورگر وب و دستگاه تلفن همراه.

شهاب از داده ها در سیم استفاده می کند، به این معنی که سرور اطلاعات را ارسال می کند، نه HTML، و مشتری آن را ارائه می دهد.Meteor اکوسیستم را در بر میگیرد و بهترین بخش های بسیار فعال جاوااسکریپت را به شما در مسیر دقیق و در نظر گرفته شده به ارمغان می آورد. 

Meteor واکنش کامل پشته را فراهم می کند، به شما اجازه می دهد که رابط کاربری خود را با یکپارچگی وضعیت واقعی جهان، با حداقل تلاش های توسعه، منعکس کنید.

شهاب از OSX، ویندوز و لینوکس پشتیبانی می کند.

در ویندوز ابتدا Chocolatey را نصب کنید، سپس با استفاده از فرمان Command Prompt اجرا کنید:

6767 - Meteor.Js چیست؟

آخرین نسخه رسمی Meteor را از ترمینال خود نصب کنید:

5567 - Meteor.Js چیست؟

نصب کننده ویندوز از ویندوز 7، ویندوز 8.1، ویندوز سرور 2008 و ویندوز سرور 2012 پشتیبانی می کند. نصب کننده خط فرمان از Mac OS X 10.7 و بالاتر و لینوکس در معماری x86 و x86_64 پشتیبانی می کند.هنگامی که Meteor را نصب کرده اید، یک پروژه ایجاد کنید:

7788 - Meteor.Js چیست؟

محلی را اجرا کنید:

0120 - Meteor.Js چیست؟

شهاب همراه با npm است به طوری که شما می توانید تایمر شهاب سنگ NMP را بدون نگرانی نصب کنید.می توانید از npm نصب شده در سراسر جهان برای مدیریت بسته های خود استفاده کنید.

راهنمای Meteor چیست؟

Meteor.Js چیست؟
Meteor.Js چیست؟

این مجموعه ای از مقالات است که دیدگاه های خود را در مورد توسعه نرم افزارهای کاربردی با استفاده از پلت فرم Meteor ارائه می دهد. هدف ما این است که پوشش الگوهایی را که برای توسعه تمام برنامه های کاربردی وب و موبایل مدرن است، پوشش دهیم. بنابراین بسیاری از مفاهیم مستند شده در اینجا لزوما مشخص نیستند و می توانند برای هر کاربردی که با تمرکز بر رابط کاربری مدرن و تعاملی ساخته شده اند، اعمال شوند.

هیچ چیز در راهنمای Meteor برای ساخت یک برنامه شهاب سنگی لازم نیست. شما مطمئنا می توانید با استفاده از این پلت فرم در مواردی که با اصول و الگوهای راهنمایی مخالف هستید، استفاده کنید. با این حال، راهنمای تلاش برای مستند سازی بهترین شیوه ها و قراردادهای اجتماعی است. بنابراین ما امیدواریم که اکثریت جامعه از اتخاذ شیوه های ثبت شده در اینجا بهره مند شوند.

API های پلت فرم Meteor در سایت docs در دسترس هستند و شما می توانید بسته های اجتماعی را از آن فهرست کنید.


بیشتر بخوانید:

۱۵ API وب که هرگز از آن خبر نداشتید( بخش اول )


بسیاری از مقالات کاربرد Todos را مرجع می دانند.این کد فعالانه در کنار راهنمای توسعه یافته است.شما می توانید آخرین کد منبع برای برنامه را ببینید و مسائل مربوط به فایل یا پیشنهادات را از طریق مخزن GitHub ببینید.

اهداف پروژه:

تصمیمات و شیوه های مندرج در این راهنما باید لزوما احتیاط شود. بعضی از بهترین روش ها برجسته خواهد شد و سایر رویکردهای معتبر نادیده گرفته می شود. هدف ما دستیابی به اجماع عمومی در مورد تصمیمات مهم است، اما همیشه راه های دیگری برای حل مشکلات وجود دارد. ما معتقدیم مهم است که بدانیم راه حل “استاندارد” برای حل مشکل قبل از اینکه به گزینه های دیگر متصل شود. اگر رویکرد جایگزین خود را برتر نشان دهد، باید آن را به یک نسخه آینده راهنما تبدیل کند.

یک عملکرد مهم راهنما این است که شکل گیری آینده در پلت فرم شهاب را شکل دهد. با مستند سازی بهترین شیوه ها را در زمینه های پلت فرمی می بینید که می تواند بهتر، آسان تر یا کارآمدتر باشد، و به این ترتیب برای تمرکز بسیاری از گزینه های پلت فرم آینده استفاده می شود.


بیشتر بخوانید:

وب مستر کیست؟


این مقاله به این معنی است که شما چه چارچوبی را متشکل از شهاب (Meteor) و آنچه که می خواهید انجام دهید،ساخته اید:

  • خط فرمان ابزار:

ابزار خط فرمان چسب است که همه اینها را ایجاد می کند. ابزار خط فرمان دارای همه چیزهایی است که شما نیاز دارید مانند پشتیبانی از کامپایلر Coffeescript یا LESS .این سیستم همچنین دارای سیستم بسته است:

Isobuild – یک سیستم بسته ی ایزومورفیک است که به شما امکان می دهد تا بسته ها را از طریق Atmosphere، NPM و Cordova پلاگین نصب کنید.

  • سرور:

سرور یک برنامه Node.js است که با کتابخانه های خاصی در محل ساخته شده است تا ارتباطات DDP و EJSON را به قسمت جلویی انجام دهد: Node.js – یک سرور جاوا اسکریپت است.

  • لایه ارتباطی:

لایه ارتباطی جادویی است که مشتری و سرور را با هم مرتبط می کند. EJSON برای سریال سازی و جمع آوری داده ها در سراسر سیم از طریق DDP استفاده میکند.

DDP یک پروتکل برای ارسال اطلاعات از طریق وب سایت ها است.
EJSON گسترش برای پشتیبانی از سریالیزه کردن انواع داده های بیشتر مانند Dates و Dinary است.

  • مرورگر:

قسمت مرورگر این پلت فرم با حداقل HTML و برخی از جاوا اسکریپت که محیط را بارگذاری می کند ارسال می شود.بسیاری از کد ها بر پایه jQuery و underscore.js ساخته شده اند.در حالی که سرور هماهنگ است مرورگرها و جاوا اسکریپت به طور غیرمعمول هستند.

  • Cordova:

Cordova در ابزار خط فرمان و سیستم بسته بندی شده ساخته شده است.یک اسکایپ ساده افزونه IOS شما را آغاز خواهد کرد. برنامه cordova به یک برنامه متصل می شود، اما بارگذاری مجدد کد با کد جدیدی روبرو می شود و آن را در دستگاه محلی ذخیره می کند و بار بعدی را بارگذاری می کند.

رابط Cordova فقط بر روی همان کتابخانه ها به عنوان مرورگر، که در بالا لیست شده است، ساخته شده است.

  • بسته ها:

ISOBuild در بالا ذکر شد، اما ما می خواستیم تاکید کنیم چقدر قدرت از بسته ای که به Meteor.js اضافه می کنیم، می آید. سیستم بسته دارای چندین بسته اصلی است که به راحتی می توانند اضافه شوند، مانند accounts-ui یا accounts-google. این بسته ها کتابخانه های کوچکی هستند که از چیزهایی مانند ورود و احراز هویت، مجوز oauth و غیره ساخته شده اند. شما همچنین دارای بسته های کاربر در Atmosphere مانند آهن: روتر، که 99٪ از تمام برنامه های Meteor.js را تبدیل به روتر defacto شده است.

source

۱۰ سیستم مدیریت محتوای برتر دنیا (بخش اول)

تفاوت بین صفحه وب، وب سایت، سرور وب و موتور جستجو چیست؟

طراحی سایت در تبریز شرکت طراحی سایت در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان