درباره ی لینوکس فدورا

فدورا توزیع لینوکس است که ابتدا در سال 2003 معرفی شد و برای بیش از 14 سال به روز رسانی می شود.

مانند رایج ترین توزیع های لینوکس، فدورا رایگان است. این ویژگی آخرین نرم افزار برای لینوکس است و به دنبال برنامه انتشار سریع است. این تجربه جلا و کامل را ارائه می دهد، که اغلب به عنوان یک نمایشگاه برای ویژگی های جدید و قابلیت های موجود در دنیای لینوکس خدمت می کند.

فدورا نیز نوعی عجیب و غریب است. در حالی که دارای برخی از نکات برجسته روشن است. این برای داشتن مخزن نرم افزار محدود است. در واقع، این روش معمول برای اضافه کردن مخزن Fusion RPM شخص ثالث بلافاصله پس از نصب جدید است. این توزیع نیز به دلیل گم شدن این برنامه آزادی بلند پروازانه تقریبا در هر زمان شناخته شده است.

 فدورا برای چه چیزی خوب است؟

Fedora برای تقریبا هر چیزی که می خواهید در رایانه خود انجام دهید، مناسب است، اما عمدتا برای دسکتاپ ها طراحی شده است. فدورا از محیط دسکتاپ گنوم استفاده می کند که یک تجربه بسیار صاف و یکپارچه را فراهم می کند. از آنجا که این شامل آخرین نرم افزار است، شما همیشه با استفاده از فدورا، ویژگی های جدید و خروجی بر روی دسکتاپ خود دارید.

با مخزن Fusion Fusion، شما دسترسی به آخرین نسخه های گرافیکی و همچنین بسیاری از نرم افزار های مرتبط با چند رسانه ای و بازی مانند Kodi و Steam را می گیرید.

 فدورا برای چه چیزی خوب است؟
فدورا برای چه چیزی خوب است؟

هرچند که Fedora برای کار به نظر می رسد. این سیستم جدید مدیریت توسعه و مدیریت سیستم را از Red Hat به سیستم می دهد و این کار را برای یک ایستگاه کاری توسعه دهنده و یا مرکز کنترل سیستم مدیریت می کند.

Fedora فقط در کار فنی پیشرفت نمیکند. توزیع آخرین نسخه های LibreOffice، Caliber، GIMP، Krita و بسیاری از برنامه های دیگر که توسط حرفه ای های خلاق و کسب و کار نیز استفاده می شود، ایجاد می کند.

یک نسخه سرور Fedora وجود دارد، و Fedora برای توزیع سرور بد نیست، کاملا مخالف است. چرخه به روز رسانی این توزیع باعث می شود که آن را به عنوان یک انتخاب کمتر از ایده آل در میان مدیران سیستم، به ویژه برای استقرار بزرگتر قرار دهیم. با این وجود، به عنوان یک سرور برای آزمایش نسخه های جدید نرم افزار قبل از استقرار در تولید کار می کند.

چه کسی از Fedora استفاده می کند؟

چه کسی از Fedora استفاده می کند؟
چه کسی از Fedora استفاده می کند؟

هر کس می تواند از Fedora استفاده کند. شما می توانید در حال حاضر بروید و آن را بر روی کامپیوتر خود نصب کنید، اگر شما انتخاب می کنید. در واقع، دلایل زیادی برای انتخاب Fedora به عنوان توزیع لینوکس شما وجود ندارد. این به راحتی یکی از بهترین ارائه دهنده های دسکتاپ است و برای مدت زمان زیادی است. نصب کننده Fedora آناکوندا شگفت انگیز است. این ساده، بصری، و انعطاف پذیری و کنترل کافی برای ایجاد سیستم شما را فراهم می کند.

دو گروه عمده وجود دارد که از سیستم عامل انتخابی سیستم مدیریت فدورا استفاده می کنند، مدیران سیستم و توسعه دهندگان.

فدورا با ابزارهای مختلف برای sysadmins و توسعه دهندگان عرضه می شود، بنابراین جای تعجب نیست که آنها به سمت آن حرکت می کنند. چرخه آزادی توزیع نیز عامل اصلی در اینجا نیز نقش دارد. نرم افزار لبه خونریزی به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا به محض راه اندازی، به ابزارهای جدید دسترسی پیدا کنند. برای مدیران سیستم، فدورا آنها را به برنامه های مدیریت جدید دسترسی می دهد و به عنوان پیش نمایش از ویژگی های به انتشار بعد از توزیع های بیشتر سرور می پردازد.

چه کسی فدورا را می سازد؟

Red Hat، بزرگترین شرکت لینوکس و یکی از بزرگترین توسعه دهندگان منبع باز در جهان، فدورا را ایجاد می کند. خوب، نوعی در اینجا برخی از مناطق خاکستری گیج کننده وجود دارد. فدورا متعلق به Red Hat است و آنها توسعه دهندگان حرفه ای و منابع را برای این پروژه ارائه می دهند. غول چند میلیارد دلاری همچنین جهت توزیع را کنترل می کند. از سوی دیگر، فدورا عمدتا توسط داوطلبان اجرا و توسعه می شود. این کاملا یک توزیع شرکت نیست و کاملا یک جامعه نیست. این ترکیبی است.

کدام نرم افزار در فدورا موجود است؟

مخازن فدورا ممکن است محدود باشد، اما با افزودن RPM Fusion و دیگر مخازن شخص ثالث، چیزهای زیادی وجود دارد که نمی توانید در فدورا پیدا کنید.

کدام نرم افزار در فدورا موجود است؟
کدام نرم افزار در فدورا موجود است؟

همه توزیع های لینوکس، دارای مجموعه ای متفاوت از نرم افزار هستند که از ویندوز یا MacOS انتظار می رود. آنها بر روی جامعه منبع باز برای اکثر نرم افزارهایشان تکیه می کنند. این بدان معنی است که شما به جای گزینه های معمول تجاری مثل Microsoft Office جایگزین هایی مانند LibreOffice خواهید داشت. این، به هیچ وجه، به نرم افزار با کیفیت کمتر ترجمه می شود. این متفاوت است، اما اکثریت قریب به اتفاق در آن قرار دارد و بله کاملا رایگان است.

فدورا قابلیت های چند رسانه ای و بازی خوب دارد. تمام ابزارهای رسانه ای بزرگ مانند Kodi، VLC و Handbrake را برای استفاده کامل از فیلم های خود پیدا خواهید کرد. در قسمت بازی، شما همیشه باید آخرین راننده های Fedora همراه با Steam، Lutris و شراب را داشته باشید.

در مورد نرم افزار تجاری محبوب با نسخه های لینوکس نیز فراموش نکنید. فدورا در واقع یکی از توزیع های تجاری با پشتیبانی بهتر است. شما مشکلی با برنامه هایی مانند Slack، Discord، Spotify یا Google Chrome ندارید.

کدام نرم افزار در فدورا موجود است؟
کدام نرم افزار در فدورا موجود است؟

فدورا کجاست؟

اگر تصمیم گرفتید آن را امتحان کنید، Fedora را در سایت خود دانلود کنید: getfedora.org. شما قادر خواهید بود از آن در یک دستگاه نسبتا کم استفاده استفاده کنید. شما حداقل یک پردازنده 1 گیگاهرتزی، 1 گیگابایت رم و 10 گیگابایت فضای هارد دیسک دارید. به خاطر داشته باشید که برای نصب Fedora ابتدا باید یک درایو فلش با حجم ~ 2 گیگابایت داشته باشید.

منبع: طراحان وب تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان