چگونه از شر Bloatwar خلاص شوید

محاکمه ، نوار ابزار و ابزارهای تبلیغاتی مزاحم – این روزها رایانه های شخصی با انواع نرم افزارهای بی فایده ارائه می شوند. همه این ‘bloatware’ پنهان بر عملکرد کل سیستم شما تأثیر می گذارد: این برنامه به طور مداوم در پس زمینه اجرا می شود ، منابع RAM و CPU را مصرف می کند و با تبلیغات و اعلان های آزار دهنده توجه شما را جلب می کند. 

Bloatware چیست؟

datacss 2.jpgض - Bloatwar چیست چه چیز در آن است و چگونه از شر آن خلاص شوید

‘Bloatware’ اصطلاحی است که در مورد بسیاری از انواع مختلف برنامه ها با یک ویژگی مشترک اعمال می شود: آنها غیر ضروری هستند. که عبارتند از:

  • نوار ابزار: بسیاری از برنامه ها نوار ابزار اضافی را نصب می کنند که مرورگر شما را به هم ریخته ،و تبلیغات آزار دهنده به شما نشان می دهد و عملکرد کمی مفید را ارائه می دهد.
  • ابزارهای تبلیغاتی مزاحم: این برنامه ها هدف دیگری ندارند جز اینکه در خدمت تبلیغات شما باشند. Adware همچنین شامل میانبرهای آزار دهنده به وب سایتهای تجاری است که در دسک تاپ شما قرار دارند.
  • محاکمات: نسخه های کوتاه مدت برنامه هایی را که ممکن است نیازی به آنها نداشته باشید و قطعاً درخواست نکرده اید ، امتحان کنید.
    حتی اگر تولید کنندگان رایانه میزان برنامه های از پیش نصب شده در دستگاه های خود را کاهش داده اند ، هنوز فضای زیادی برای بهبود وجود دارد. امروزه بسیاری از شرکتهای نرم افزاری و پورتالهای بارگیری ، bloatware را به دانلودهای خود اضافه می کنند. با نصب نرم افزاری که می خواهید ، برنامه های دیگری مانند نوار ابزار یا نسخه آزمایشی سایر برنامه ها را نصب خواهید کرد.

چگونه bloatware می تواند روی رایانه شما تأثیر بگذارد؟

چگونه Bloatware می تواند روی رایانه شما تأثیر بگذارد؟

از آنجا که bloatware به اشکال مختلفی ارائه می شود ، تأثیر آن بر عملکرد رایانه شخصی شما می تواند از موارد ناچیز تا شدید متفاوت باشد. به هر حال ، bloatware حق ندارد در رایانه شخصی باشد.

 نرم افزار پاکسازی رایانه شما را از بالا به پایین برای bloatware اسکن می کند و آن را حذف می کند ، هم فضا و هم منابع را آزاد می کند.

 نرم افزار پاکسازی تمام برنامه های رایانه شما را برای سودمندی آنها از طریق ترکیبی از امتیاز کاربران و لیست سیاه داخل ما ، رتبه بندی می کند. در اینجا نحوه عملکرد آن آورده شده است:

1. راه اندازی AVG TuneUp

Head to Speed ​​up و به دنبال برنامه های ناخواسته باشید. در اینجا لیست برنامه های غیر ضروری شما قرار گرفته است ، از 0 (رتبه بندی نشده) از بی فایده (1 ستاره) تا مفید (5 ستاره) رتبه بندی شده است. اطلاعات بیشتر در مورد آن در زیر وجود دارد

نکته: اگر قبلاً آن را اجرا نکردید ، نسخه آزمایشی AVG TuneUp را برای رایانه شخصی خود دریافت کنید.

datacss 2.jpgا - Bloatwar چیست چه چیز در آن است و چگونه از شر آن خلاص شوید

2. برنامه های مورد نیاز خود را حذف نکنید!

برنامه ای را که نیازی به آن ندارید پیدا کردید؟ روی Move to Trash کلیک کنید. این نرم افزار را قرنطینه می کند ، بنابراین می توانید تجربه کاربر خود را بدون آن ارزیابی کنید. اگر فهمید که از دست ندهید ، می توانید به طور کامل خلاص شوید.

بخشی از راه حل باشید: در اینجا چگونه است

هرچه برنامه ها را رتبه بندی می کنید ، به دیگران کمک خواهید کرد تا درباره برنامه های مورد نیاز خود یا به آنها نیازی به تصمیم گیری بهتر نداشته باشند. رتبه بندی های شما همچنین به موتور توصیه های مبتنی بر ابر ما کمک می کند تا اطلاعات بیشتری در مورد برنامه های موجود در لیست های سیاه و لیست های سفید ما کسب کنید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان