آنیکاست چیست؟

Anycast DNS یک الگوریتم مسیریابی ترافیک است که برای ارسال سریع محتوای وب سایت استفاده می شود و آدرس های IP خاص را در گره های مختلف تبلیغ می کند. درخواست های کاربر بر اساس فاکتورهایی مانند ظرفیت و سلامتی سرور شما و همچنین فاصله بین آن با بازدید کننده وب سایت ، به گره های خاص هدایت می شوند.

برای مسیریابی ناگهانی چندین مزیت وجود دارد ، از جمله:

  • اتصالات سریع تر – مسیریابی کاربران از طریق نزدیکترین گره واسطه ، زمان سفر دور (RTT) را به حداقل می رساند ، در نتیجه تعداد هوپ ها کاهش می یابد و تأخیر را کاهش می دهد.
  • پیکربندی سرور ساده شده – Anycast اجازه می دهد تا یک پیکربندی سرور DNS تنها در تمام گره های شبکه شما توزیع شود.
  • در دسترس بودن زیاد – تبلیغات یک آدرس IP روی چندین گره باعث ایجاد افزونگی می شود ، در نتیجه گره سنگین یا خراب می شود.
  • کاهش DDoS – Anycast در صورت حمله یا گره خوردن یک گره ، با ارائه گزینه های جایگزین برای کاهش DDoS ، ذاتی را کاهش می دهد.

بیشتر بخوانید >> Bloatwar چیست چه چیز در آن است و چگونه از شر آن خلاص شوید

Anycast DNS Alternatives: Unicast و Multicast Routing توضیح داده شده است

هر دو Unicast و Multicast راه حل های مسیریابی مؤثر در استفاده از مسیریاب هستند ، البته با محدودیت هایی که گزینه های عملی کمتری را برای آنها ایجاد می کنند.

Unicast

datacss 2.jpgبس - Anycast چیست و چه کاربردی دارد ؟!!

Unicast شامل اختصاص یک گره به آدرسهای IP اختصاصی و سپس اتصال فرستنده ها و گیرنده ها با استفاده از مسیرهای ایستا است. صرف نظر از اصل درخواست ، همیشه از همان مسیر مسیریابی عبور می کند.

این یک راه حل مشکل ساز به چند دلیل است. اگر گره مسیریابی بیش از حد کار کند یا خراب شود ، کانالهای ارتباطی کوتاه می شوند.

علاوه بر این ، اتصالات جداگانه بین گره ها و سرور میزبان می تواند از نظر منابع فشرده باشد ، به ویژه هنگامی که پرونده ها یا برنامه های بزرگتر (به عنوان مثال ، فیلم ها و نرم افزار) در مقیاس بزرگ توزیع می شوند.

Multicast

.jpg - Anycast چیست و چه کاربردی دارد ؟!!

در مسیریابی چند مرحله ای ، یک منبع IP داده ها را به یک گره multicast واسطه می فرستد ، که سپس داده ها را به گروهی از گیرندگان شناسایی و توزیع می کند.

برخلاف unicast ، multicast مقیاس پذیر است – IP منبع فقط باید یک بار بسته را برای ارسال به انبوهی از کاربران ارسال کند. این امر آن را به یک راه حل مناسب برای جریان داده های بزرگتر مانند پخش فیلم ها ، بورس آنلاین و بازی ها تبدیل می کند.

اما چندین مساله در ارتباط با مسیریابی چند مرحله ای وجود دارد. در صورت گره بیش از حد یا خرابی ، جریان داده باید هدایت شود – به طور بالقوه منجر به تأخیر قابل توجهی می شود. علاوه بر این ، هزینه عملکرد گره های چند مرحله ای بالا است.

چشم انداز CDN

datacss 2.jpgی - Anycast چیست و چه کاربردی دارد ؟!!

CDN ها از مسیریابی nocast برای توزیع محتوای سایت در مقیاس گسترده استفاده می کنند. نقاط حضور استراتژیک (PoP) دارای محدوده آدرس IP مشابهی هستند. در همین حال ، جفت سازی پروتکل دروازه مرزی (BGP) کشف و مسیری را برای میزبان های مختلف حفظ می کند.

علاوه بر مسیریابی درخواست HTTP ، هر CDN وضوح DNS را ارائه می دهد. آنها این کار را با تنظیم مجموعه ای از سرورهای نام و ارائه جستجوی نام با تأخیر کم برای نام های میزبان حل کننده ISP انجام می دهند. این به جستجوی سریعتر نامها و بارگیری پرونده ها تبدیل می شود.

ارائه دهندگان خدمات محلی اینترنت (ISP) می توانند از بین چندین نقطه دسترسی دسترسی پیدا کرده و بهینه ترین مسیر برای عبور و مرور مسیر را تعیین کنند. در نتیجه ، برنامه وب شما از زمان اتصال سریعتر ، افزایش امنیت و عدم موفقیت اضطراری در صورت اضافه بار سرور ، سود می برد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان