استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

آیا می دانید تقریبا نیمی از ترافیک وب سایت جهانی از دستگاه های تلفن همراه به وجود آمده است؟ مردم فقط در حال مرور وب در تلفن همراه نیستند، آنها همچنین با استفاده از برنامه های تلفن همراه از سیستم عامل هایی مانند وردپرس، فیس بوک و دیگر سایت های رسانه ای، مطالب ایجاد می کنند. در طول سالها، برنامه های تلفن همراه وردپرس بهبود قابل توجهی برای کمک به شما در جهت راحتی مطالب و مدیریت وب سایت خود با استفاده از دستگاه تلفن داشته است. برنامه وردپرس برای هر دو دستگاه Android و iOS در دسترس است. در این مقاله ما به شما نحوه استفاده از برنامه وردپرس را در iPhone ،iPad Android و سایر دستگاه های تلفن همراه آموزش خواهیم داد.

چرا از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android استفاده میکنیم؟

برنامه وردپرس به شما اجازه می دهد محتوا را ایجاد کنید و وب سایت خود را از هر نقطه در جهان به خصوص زمانی که مسافرت می کنید مدیریت کنید. شما می توانید عکس ها را گرفته و آپلود کنید، ویدیو را ضبط کرده و آپلود کنید، در هنگام راندن قطار یا اتوبوس، قدم زدن در اطراف و یا برقراری ارتباط با دوستان، سریعا یک مطلب برای وبلاگ آماده کنید. شما می توانید سایت وردپرس خود را همراهتان در جیب خود ببرید. به طور پیش فرض، منطقه مدیریت وردپرس به طور کامل ریسپانسیو است و به خوبی در مرورگرهای تلفن همراه کار می کند.

استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه
استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

با این حال، این رابط کاربر برای استفاده از تلفن همراه مطلوب نیست. از سوی دیگر، برنامه وردپرس طراحی شده است تا جلوه های گرافیکی و بصری یعنی رابط کاربری یا UI خوب، بهینه سازی شده برای تلفن همراه یا responsive، و آسان برای استفاده یعنی تجربه کاربری یا UX خوبی داشته باشد. این رابط کاربری بصری است که باعث می شود استفاده از برنامه وردپرس لذت بخش باشد.

نوشتن بدون وجود حتی یک صفحه کلید فیزیکی برای بسیاری از وبلاگ نویسان مشکل بوده است. این برنامه صفحه کلید لمسی دستگاه تلفن همراه شما را با دکمه های قالب بندی وردپرس ترکیب می کند و کارهایی مانند نوشتن یک مطلب برای وبلاگ را در دستگاه های لمسی آسان می کند.

پیش نیازهای استفاده از برنامه موبایل وردپرس 

بر خلاف سایر برنامه های موبایل، قبل از اینکه بتوانید از برنامه وردپرس استفاده کنید، باید یک وبسایت وردپرس یا یک وبلاگ وردپرس داشته باشید. برنامه وردپرس برای هر دو پلت فرم WordPress.org و همچنین سرویس میزبانی وب وبلاگ WordPress.com محبوب است. برای جزئیات بیشتر، مقایسه ما درمورد WordPress.com و WordPress.org را ببینید.

راه اندازی وب سایت شما برای برنامه موبایل وردپرس 

برای اتصال وب سایت خود به برنامه وردپرس به دو مورد زیر نیاز دارید:

  • افزونه JetPack در وب سایت شما
  • ایجاد یک یک حساب کاربری در WordPress.com

بیایید شروع کنیم. اول، شما باید پلاگین JetPack را در وب سایت خود نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر، مراحل گام به گام راهنمای نحوه نصب این پلاگین وردپرس را ببینید.

استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه
استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

پس از فعال سازی، برای ادامه باید روی دکمه تنظیم کلیک کنید. بعد از شما خواسته خواهد شد که با یک حساب WordPress.com وارد سیستم شوید. اگر قبلا داشته باشید، می توانید پیش بروید و وارد شوید. در غیر این صورت، می توانید برای ثبت نام رایگان یک حساب کاربری ادامه دهید.

استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه
استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

در طول این فرایند وبسایت WordPress.org خود میزبان شما از طریق حساب کاربری WordPress.com رایگان شما به سرورهای JetPack متصل می شود. پس از انجام این کار، شما اکنون آماده هستید تا از برنامه وردپرس خود در دستگاه های تلفن همراه استفاده کنید.

راه اندازی برنامه وردپرس بر روی دستگاه تلفن همراه خود

اول، شما باید برنامه WordPress را در دستگاه خود نصب کنید. این برنامه در دسترس برای آندروید، iOS (اپل و iPads)، ویندوز، MacOS و لینوکس است.

استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه
استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

بعد، شما باید برنامه را باز کنید و وارد حساب کاربری WordPress.com شوید.

استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه
استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

پس از آن، برنامه اتصال و اطلاعات وب سایت شما را بیرون می آورد.

استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه
استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

اکنون می توانید بر روی دکمه ادامه کلیک کنید تا به جلو حرکت کنید و داشبورد برنامه را مشاهده کنید. این است که در آن شما سایت WordPress خود را با استفاده از برنامه تلفن همراه مدیریت خواهید کرد.

استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه
استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

ویرایش نوشته های وبلاگ با برنامه وردپرس

برنامه وردپرس دارای یک رابط کاربری بصری است که شما را قادر به ایجاد / ویرایش پست های وبلاگ و صفحات در وب سایت شما می کند. شما می توانید تمام پست های خود را با کلیک بر روی منوی وبلاگ ها از داشبورد برنامه مشاهده کنید. این یک لیست از پست های اخیر وبلاگ شما را نشان می دهد.

استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه
استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

شما می توانید هر پست وبلاگ را ویرایش کرده یا روی دکمه افزودن جدید ضربه بزنید تا یک پست جدید بلاگ ایجاد کنید. این ویراستار محتوا برنامه وردپرس را راه اندازی خواهد کرد. از اینجا، شما می توانید یک پست جدید با استفاده از صفحه کلید بومی گوشی خود که یک نوار ابزار قالب بندی در پایین وجود دارد را بنویسید.

استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه
استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

شما می توانید با کلیک بر روی دکمه “اضافه کردن” برای اضافه کردن تصاویر به پست وبلاگ خود اقدام کنید. این برنامه به شما امکان می دهد تصاویر را از دستگاه خود، با استفاده از دوربین تلفن خود و یا کتابخانه رسانه وردپرس آپلود کنید.

استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه
استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

این برنامه همچنین به شما اجازه می دهد گزینه های پست دیگر را تغییر دهید. برای دسترسی به این گزینه ها، روی منوی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ویرایش ضربه بزنید و سپس «تنظیمات پست» را انتخاب کنید.

استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه
استفاده از برنامه وردپرس در تلفن همراه

این منو تنظیمات پست را به ارمغان می آورد. از اینجا، شما می توانید دسته بندی و برچسب ها، تصویر برجسته، تغییر وضعیت پست و سایر گزینه ها را اضافه کنید.

post options - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

برنامه وردپرس همراه با قابلیت ذخیره خودکار ذخیره شده است که پست های شما را به صورت محلی بر روی دستگاه شما ذخیره می کند. هنگامی که شما در حال انجام ویرایش پست وبلاگ هستید، به سادگی با کلیک بر روی دکمه انتشار و یا به روز رسانی در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. این برنامه اکنون پست را به وب سایت شما آپلود خواهد کرد. شما می توانید وب سایت خود را در یک مرورگر برای دیدن آن در عمل ببینید.

ویرایش پست های وبلاگ با ادتیور بلوک وردپرس (گوتنبرگ)

این برنامه همچنین شامل ویرایشگر پست های وبلاگ وردپرس نیز است، اما به طور پیش فرض روشن نیست. برای استفاده از ویرایشگر جدید این برنامه، باید روی نماد نمایه خود در پایین ضربه بزنید و سپس تنظیمات برنامه را انتخاب کنید.

appsettings - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

این منو تنظیمات برنامه را که در آن شما می توانید ویرایشگر ادتیور بلوک وردپرس (گوتنبرگ) را روشن کنید را نشان می دهد.

enableblockeditor - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

شما هم اکنون می توانید پست های وردپرس را در برنامه با استفاده از همان ویرایشگر بلوک که در Desktop استفاده می کنید ایجاد کنید. با این حال، تعداد بلوک های موجود در برنامه در حال حاضر بسیار محدود است.

editingwithblockeditor - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

آپلود و مدیریت فایل های رسانه ای با استفاده از برنامه وردپرس

برنامه وردپرس اجازه می دهد تا به راحتی عکس ها / فیلم ها را از تلفن خود مدیریت و آپلود کنید. شما می توانید در هنگام نوشتن پست ها، عکس و فیلم های خود را آپلود کنید یا به طور مستقیم می توانید کتابخانه رسانه را از داشبورد برنامه راه اندازی کنید.

media menu - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

این کتابخانه رسانه وردپرس را راه اندازی خواهد کرد و شما قادر خواهید بود همه فایل های رسانه ای را در کتابخانه خود مشاهده کنید. شما می توانید فایل های رسانه ای را ویرایش کنید، آنها را حذف کنید و حتی با استفاده از دکمه Add، عکس ها و ویدیوهای جدید را از تلفن خود آپلود کنید.

uploadmedia - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

مدیریت نظرات با استفاده از برنامه وردپرس

نظرات کمک می کند تا تعامل کاربر و ایجاد یک جامعه در اطراف وبلاگ وردپرس  انجام شود. برنامه وردپرس تعدیل نظرات را آسان می کند.

comments - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

شما می توانید تمام نظرات را در سایت از طریق تبادل نظر در داشبورد برنامه مشاهده کنید. نظراتی را تایید شده اند و یا در حال بررسی اند.

comments list - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

شما می توانید بر روی هر نظر کلیک کنید تا گزینه های بیشتر را ببینید. این به شما این امکان را می دهد که نظرات کاربران را ویرایش کنید، آن را تأیید یا رد کنید، آن را به عنوان هرزنامه علامت بزنید، یا یک پاسخ اضافه کنید.

repycomments - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

اجرای وظایف مدیریت از طریق برنامه وردپرس

برنامه وردپرس همراه با گزینه های محدود برای مدیریت وظایف در سایت وردپرسی شما از طریق برنامه همراه ایجاد شده است. بیایید نگاهی به این گزینه ها و آنچه شما می توانید با آنها انجام دهید بیاندازیم. اول، برنامه وردپرس به شما اجازه می دهد برخی از تنظیمات سایت را از برگه «تنظیمات» تغییر دهید.

settings menu - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

این تنظیمات شبیه تنظیماتی است که در ناحیه مدیریت وردپرس شما دیده می شود. شما می توانید عنوان سایت، شعار، رده پیش فرض، منطقه زمانی و سایر گزینه ها را تغییر دهید.

site settings - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

با این وجود، صفحات تنظیماتی که توسط پلاگین های WordPress ایجاد شده را نمی بینید. صحبت از پلاگین ها، برنامه وردپرس اجازه می دهد تا شما مدیریت و حتی نصب پلاگین ها از دایرکتوری پلاگین WordPress.org را انجام دهید.

plugins wp app - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

با این وجود، نمیتوانید از هر پلاگین درون برنامه استفاده کنید یا به تنظیمات خود دسترسی پیدا کنید. این ویژگی عمدتا مفید است وقتی که شما نیاز به فعال یا غیر فعال کردن یک افزونه در حالی که دور از کامپیوتر شماست. همین موضوع برای تم های وردپرس هم هست. این برنامه به شما امکان می دهد بین تم های نصب شده در سایت وردپرسی خود تغییر ایجاد کنید، اما نمیتوانید تم های جدید را از برنامه نصب کنید یا آنها را سفارشی کنید.

themes wp app - نحوه ی استفاده از برنامه وردپرس بر روی iPhone ،iPad و Android

آیا امکان اجرای کامل وردپرس از برنامه وجود دارد؟

نه. در حال حاضر امکان اجرای یک سایت وردپرس با استفاده از برنامه وردپرس را نداریم. به عنوان مثال، شما نمی توانید پلاگین ها را با استفاده از برنامه مدیریت کنید. پلاگین ها بخش مهمی از وب سایت وردپرس هستند و شما نیاز به گسترش قابلیت وب سایت خود دارید. شما همچنین می توانید انواع پست های سفارشی، گزینه های جستجوگرها، تصاویر استفاده از پوشش، استفاده از بلوک های ایجاد شده توسط پلاگین ها و غیره دسترسی پیدا کنید.

چرا و چه هنگام باید از برنامه وردپرس استفاده کنیم؟

در حالی که برنامه وردپرس به اندازه کافی کارآمدی کل وب سایت را ندارد، اما روش بسیار خوبی برای ارائه آسان به استفاده از رابط برای نوشتن مطالب، آپلود عکس ها و مدیریت نظرات در حالی که به کامپیوتر دسترسی ندارید. همچنین می توانید هنگام مسافرت به مکان هایی با اتصال کم استفاده کنید. شما می توانید از بعضی از ویژگی های برنامه آفلاین استفاده کنید که به شما اجازه می دهد تا محتوا را به عنوان پیش نویس محلی ذخیره کنید.

این می تواند به عنوان یک برنامه همراه برای ایجاد محتوا در حال حرکت و مدیریت وظایف معمول مانند نظارت بر نظرات استفاده کنید. ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه از برنامه وردپرس در دستگاه های تلفن همراه خود استفاده کنید. 

منبع: wpbeginner.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان