شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها

چالش های زیادی وجود دارد که توسعه دهندگان در هنگام ایجاد برنامه های جدید با آن ها مواجه می شوند. بازار مدرن تقاضای زیادی کرده است و امروزه توسعه دهندگان نرم افزار باید با تعداد زیادی از چالش ها مواجه شوند. بعضی از شایعترین چالش ها حتی مربوط به فرایند توسعه نیستند، بلکه به جای آن از بازار حاصل می شود. انتظارات کاربران نرم افزار مدرن بسیار زیاد است، زیرا نوآوری برای تعریف جهان مدرن به وجود آمده است. به منظور ایجاد بهترین برنامه های نرم افزاری، توسعه دهندگان باید چالش های مشترک را شناسایی و حل کنند. پس با ما همراه باشید تا در ادامه به برخی از شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها که توسعه دهندگان با آن ها مواجه هستند بپردازیم و روش حل آن ها را توضیح دهیم.

تقاضای بیش از حد مشتریان 

شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها
شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها

همانطور که قبلا ذکر شد، اکثر مشتریان اکنون بیشتر از همیشه در معرض تکنولوژی هستند. این باعث شده که مشتریان دقیقا بدانند چه چیزی از یک برنامه نرم افزاری می خواهند و چه چیزی نمی خواهند. این مسئله برای توسعه دهندگان بسیار بالقوه است زیرا برخی از خواسته های مشتریان، از طریق نرم افزار قابل دستیابی نیستند و یا راه رسیدن به آن ها بسیار دشوار است. از آنجا که مشتریان با توسعه نرم افزار آشنا نیستند، ممکن است از پیچیدگی آن آگاهی نداشته باشند. به این ترتیب توسعه دهندگان مدرن نیاز به مهارت های ارتباطی عالی دارند تا بتوانند به طور موثر با مشتریان مورد نیاز مذاکره کنند.

نگه داشتن تاریخ با زبان ها و چارچوب های در حال ظهور

شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها
شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها

دنیای توسعه نرم افزار بسیار سریع در حال تحول است. در گذشته های نه چندان دور، تنها زبان های برنامه نویسی که وجود داشت، چند مورد انگشت شمار بودند که آن هم در سراسر جهان رایج بودند توسعه دهندگان برای توسعه نرم افزارها کار آسانی دانشتند زیرا می دانستند که فرآیند یادگیری آن ها واضح است و دچار مشکل خاصی نمی شوند. اما امروزه، صدها نه بلکه هزاران زبان برنامه نویسی، چارچوب های مختلف و ابزارهای بی شماری وجود دارد. این مورد باعث می شود تا توسعه دهندگان هنر پیشرفت را بیاموزند اما نگه داشتن کار خود با زبان های جدید و نوظهور دشوار می شود از آنجا که چارچوب ها و ابزارها نیز به سرعت در حال تغییر است.

ایجاد برنامه های نرم افزاری منحصر به فرد

شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها
شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها

امروزه مهم است که نیاز بازار و فرهنگ کاربر نرم افزار را درک کنیم. جهان از بسیاری از زبان ها و فرهنگ های مختلف تشکیل شده است. بنابراین، برنامه های نرم افزاری باید به منظور مناسب برای کاربران یک سرزمین خاص محلی شوند. زمان و منابع زیادی برای توسعه دهندگان فراهم می شود تا خود را با فرهنگ های مختلف آشنا کنند. فرایند تست نرم افزار محلی سازی نیز وقتی که اطلاعات کافی در مورد منطقه خاصی که برنامه برای خدمت به آن ارائه نشده است، به یک چالش تبدیل می شود. همانطور که جهان همچنان به فن آوری پی می برد، توسعه دهندگان مجبور به ادامه یادگیری در مورد روش های مختلفی می شوند که می توانند برنامه های نرم افزاری را به طور موثری محلی سازی کنند.


بیشتر بخوانید »»» چگونه یک طراح وب جوان شویم


تأمین امنیت کار

شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها
شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها

یکی دیگر از چالش هایی که طراحان مدرن با آن روبرو هستند، داشتن مهارت برای کار با برنامه هایی است که نوظهور هستند. در حالی که توسعه دهندگان نرم افزار هنوز در صنعت مدرن مورد نیاز هستند، تقاضا برای مهارت های خاص ممکن است در طول زمان تغییر کند. در سال های اخیر، به عنوان مثال، توسعه وب و توسعه نرم افزار تقریبا یکسان بوده است. با این نوع تکامل، توسعه دهندگان نرم افزارهایی که فقط با برنامه های در حال توسعه آشنا هستند احتمالا در فرصت های توسعه جهانی وب از بین می روند. توسعه دهندگان وب که با توسعه برنامه آشنا نیستند ممکن است برخی از فرصت هایی را که نیاز به مهارت های آنها دارند، از دست بدهند. به این ترتیب، برنامه نویسان و توسعه دهندگان وب باید طیف گسترده ای از مهارت ها را در بازار مدرن داشته باشند تا بتوانند با بازار کار ادامه یابند.

مشکلات در ارتباطات

شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها
شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها

توسعه نرم افزار شامل بسیاری از همکاری با احزاب مختلف است. ارتباطات به این ترتیب برای کار مهم است. یک توسعه دهنده نرم افزاری برای انجام کار خود به ارتباط با همه از تیم توسعه گرفته تا با مهندسان و مشتریان و همچنین احزاب دیگر نیاز دارد. گاهی اوقات، چالش های ارتباطی میان این احزاب باعث می شود که کار توسعه دشوارتر شود. مثلا ناسازگاری بین اعضای تیم می تواند منجر به تاخیرهای زیادی در روند توسعه شود. چالش های ارتباطی شایع است و یک توسعه دهنده نرم افزار خوب نیاز به کشف کردن راه هایی برای کاهش یا حذف این چالش ها برای یک روند صاف توسعه کار خود دارد.

تعادل بین زندگی و کار

شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها
شایع ترین مشکلات در توسعه نرم افزارها

در نهایت، توسعه دهندگان همیشه یک چالش برای تعادل بین کار و زندگی شخصی خود دارند. ایجاد نرم افزار طول می کشد زمان زیادی و اغلب اوقات زیادی که این کار به خانه و زندگی شخصی آن ها اختلال وارد می کند. به همین خاطر اکثر توسعه دهندگان نرم افزار در دنیای مدرن در واقع در خانه و یا نزدیک به جایی که آن ها زندگی می کنند، کار می کنند. بنابراین خط بین کار و زندگی شخصی نازک تر و ضعیف تر می شود.

منبع: طراحان وب تبریز

دیگر مقالات مفید سایت طراحان وب تبریز:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان