تفاوت رتبه بندی در SERP گوگل با ردیاب

‘چرا ردیاب می گوید وب سایت من در رتبه ۸ قرار دارد درحالی که در واقعیت وب سایت من در SERP گوگل در رتبه 5 قرار دارد؟’ – این یک سوال رایج در بین کسانی است که از ردیاب های رتبه استفاده می کنند.

دلایل مختلفی برای وجود تفاوت بین رتبه سایت در SERP گوگل با ردیاب  وجود دارد. در این مقاله توضیح میدهیم که چرا این اتفاق می افتد و به شما نشان می دهیم که چگونه موقعیت واقعی دامنه خود را بررسی کنید.


serp و نتایج أن برای سئو بسیار مهم است اگر میخواهید دلیل اهمیت SERP را بدانید میتوانید مقاله روبه رو را مطالعه کنید >> چرا جستجوگرها برای سئو فنی در سایت مهم است


شما میتوانید با این ۵ کار موقعیت واقعی دامنه خود را بررسی کنید:

1) نتایج جستجوی شخصی

Google همیشه اقدامات کاربر خود را بصورت آنلاین ردیابی می کند ، به این معنی که نتایج متفاوتی را به کاربران مختلف نشان می دهد. وقتی دکمه جستجو را بزنید ، Google از اطلاعات تاریخچه شما برای ایجاد SERP شخصی استفاده می کند. که عوامل زیر را شامل می شود ، اما محدود به آینها نیست:

  • از چه وب سایتهایی بازدید کرده اید؛
  • چه مدت در آن وب سایت ها مانده اید.
  • مواردی که قبلاً در Google جستجو می کردید؛
  • مکان فعلی شما چیست؟

نتایج شخصی شما به شدت به فاکتورهای ذکر شده در بالا بستگی دارد و از آنجا که این عوامل برای همه کاربران منحصر به فرد است ، نتایج جستجو ممکن است برای کاربران مختلف متفاوت باشد.

اگر می خواهید نتایج جستجوی خود را ‘تمیز’ نگه دارید ، می توانید با تغییر تنظیمات موتور جستجو ، جستجوی شخصی شده را غیرفعال کنید.

به سادگی به تنظیمات برگزیده Google بروید و تنظیم کنید که نتایج خصوصی را نشان ندهد:

.png - 5 دلیل تفاوت رتبه بندی در SERP گوگل با ردیاب

یا می توانید فقط در زیر نوار جستجو به تنظیمات بروید و نتایج خصوصی را مخفی کنید. این یک راه عالی است اگر می خواهید نتایج خصوصی را به طور مرتب روشن یا خاموش کنید.

روش دیگر این است که ، می توانید حافظه نهان خود را تمیز کرده و از حالت ناشناس (Ctrl + Shift + N) استفاده کنید ، به این ترتیب Google نیز نتایج شخصی را نشان نمی دهد.

.png - 5 دلیل تفاوت رتبه بندی در SERP گوگل با ردیاب

2) منطقه جستجو

موتورهای جستجو بسته به موقعیت فیزیکی شما نتایج متفاوتی را نشان می دهند. آدرس IP معمولاً برای تعیین منطقه شما استفاده می شود و اگر تنظیمات مناطق مطابقت نداشته باشد ممکن است جستجوی مختلف نشان داده شود.

چگونه می توان تنظیمات منطقه را بررسی کرد؟ اگر از مرورگر Chrome یا Safari استفاده می کنید ، چیزی را در Google جستجو کنید و به انتهای صفحه بروید. منطقه شما در آنجا نشان داده می شود:

اگر منطقه شما به درستی نشان داده نشده است ، می توانید صفحه را به روز رسانی کنید یا روی Use Precision Location کلیک کنید. برای جستجوی نتایج در منطقه ای متفاوت از موقعیت مکانی خود ، می توانید از ابزار پیش نمایش تبلیغات Google استفاده کنید.

می توانید هر مکانی را که می خواهید تنظیم کنید و ببینید چگونه SERP در آن مکان برای کلید واژه مورد نظر شما به نظر می رسد.

oiuy - 5 دلیل تفاوت رتبه بندی در SERP گوگل با ردیاب

بررسی منطقه در ردیاب رتبه Serpstat ساده است ، همیشه در بالای صفحه موقعیت ها نشان داده می شود:

es - 5 دلیل تفاوت رتبه بندی در SERP گوگل با ردیاب

شما هنگام ایجاد یک پروژه ، منطقه و زبان را تنظیم می کنید. اگر می خواهید منطقه را تغییر دهید ، همیشه می توانید به تنظیمات پروژه بروید و منطقه مورد نیاز خود را انتخاب کنید.

sdf - 5 دلیل تفاوت رتبه بندی در SERP گوگل با ردیاب

3 ) فیلترها را جستجو کنید

هر کاربر می تواند یک موتور جستجو راه اندازی کند تا فقط نتایج جستجو متناسب با نیازهای خاص را نشان دهد. به عنوان مثال ، می توانید نتایج جستجو را تا زمان به روزرسانی و ارتباط آن محدود کنید.

اگر از هر یک از این فیلترها استفاده کنید ، نتایج جستجوی شما با نتایج خدمات ردیابی رتبه متفاوت میشود.

برای افزودن یا حذف چنین فیلترهایی ، روی دکمه ابزارهای جستجو در بالای نتایج جستجو کلیک کرده و از منوی کشویی برای تنظیم پارامترهای جستجو استفاده کنید. اگر هیچ فیلتری اعمال نشده باشد ، موارد زیر را مشاهده خواهید کرد:

fg - 5 دلیل تفاوت رتبه بندی در SERP گوگل با ردیاب

برای حذف فیلترها روی دکمه Clear (فقط در صورت استفاده از فیلترها) کلیک کنید.

uytf - 5 دلیل تفاوت رتبه بندی در SERP گوگل با ردیاب

4) تایپس

موتورهای جستجو در تشخیص انواع اشتباهات دستوری و سایر موارد بسیار خوب هستند و معمولاً نتایج را برای فرم صحیح پرس و جو نشان می دهند. اما گاهی اوقات کاربران اعلان های موتورهای جستجو را نادیده می گیرند ، یا عبارت هایی را تایپ می کنند که موتور جستجو به عنوان خطا تشخیص نمی دهد :

iuyt - 5 دلیل تفاوت رتبه بندی در SERP گوگل با ردیاب

به همین دلیل همیشه مطمئن شوید که هنگام بررسی SERP ، از همان عبارت ها و کلمه هایی که به ردیاب رتبه اضافه کرده اید ، استفاده می کنید.

 5) به روزرسانی های SERP

پایگاه داده های موتور جستجو دائماً به روز می شوند. ممکن است بین بررسی دستی ، بروزرسانی سرویس ردیابی رتبه و بروزرسانی موتور جستجو اختلاف زمانی وجود داشته باشد. این مشکل برای رسانه های خبری بسیار متداول است ، جایی که موقعیت های یک کلمه کلیدی در عرض ساعت ها به جای روزها تغییر می کند.

oiuy 1 - 5 دلیل تفاوت رتبه بندی در SERP گوگل با ردیاب

خلاصه

5 دلیل رایج برای تفاوت  نتایج در داده ها توسط ابزار ردیابی رتبه و داده هایی که از بررسی دستی SERP بدست می آورید وجود دارد:
1.نتایج جستجوی شخصی.
2.فیلترهای جستجو؛
3.بروزرسانی های سرو؛
4.منطقه جستجو؛
5.تایپس

که ما در این مقاله هر کدام را برای شما توضیح دادیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان