آزمایش QA

وب سایت شما متناسب با وضعیت معیشت شما ساخته شده است. اگر درست کار نکند و متوقف شود ، پول خود را از دست می دهید. تعداد زیادی از وب سایتهای تجاری شامل اشتباهاتی است که صاحب وب سایت نتوانسته است به آن توجه کند.

احتمالاً هنگام مرور وب سایت ها با بعضی از افراد مواجه شده اید – پیوندهایی که به مکان اشتباه می روند ، صفحاتی که در برخی از مرورگرها خنده دار به نظر می رسند یا فرمهایی که کار نمی کنند. چرا این نوع خطاها بسیار رایج است؟ از آنجا که بسیاری از صاحبان وب سایت گام مهم آزمایش QA را رد می کنند.

تضمین کیفیت (QA) چیست؟
تضمین کیفیت (QA) هر اقدامی است که شما انجام می دهید تا مطمئن شوید محصول مد نظر شما آنطور که باید عمل می کند. این می تواند برای محصولات فیزیکی ، نرم افزارها و وب سایتهای تمرکز شده ارسال شود.

تضمین کیفیت (QA) چیست؟

مراحل خاص مربوط به آزمایش QA بستگی به آنچه  که شما در حال آزمایش هستید ، خواهد بود ، اما همه آنها باید برای درک بهتر تجربه کاربر نهایی طراحی شوند تا اطمینان حاصل شود که این یک مورد خوب است.

چرا باید QA وب سایت خود را آزمایش کنید

در حالی که آزمایش QA محصولات در بسیاری از مشاغل استاندارد است ، همان سخت گیری همیشه به وب سایت های تجاری ارائه نمی شود.

اما وب سایت شما چهره اصلی شما در وب و دروازه اصلی بین مخاطبان و محصولات شما است. بسیاری از چشم اندازها و مشتریان شما اعتماد به نفس شما را به عنوان یک برند با تجربه وب سایت شما مرتبط می کنند.

اگر QA را امتحان کنید به شما كمك می كند تا خطاهایی را  كه باعث می شود نام تجاری شما به خطر بیفتد و فروش شما از دست برود. هرچه زودتر آنها را برطرف کنید و عملکرد وب سایت شما بهتر شود.

8 بهترین برنامه افزودنی Chrome برای آزمایش QA

ما در این مقاله به شما کمک می کنیم روند آزمایش QA وب سایت خود را آسان تر کنید.

این پسوندهای Chrome بخشی از تست QA را همزمان و سریع تر و موثرتر می کنند.

1.Ghost Inspector

datacss 2.jpgm  - 8 افزونه برتر Chrome برای آزمایش QA وب سایت شما

Ghost Inspector یک پسوند است که بخشی از فرآیند آزمایش QA را خودکار می کند. شما می توانید با طی کردن هر مرحله که می خواهید در وب سایت خود آزمایش کرده و آنها را ضبط کنید ، تست هایی را در آن ایجاد کنید. سپس می توانید برنامه را تنظیم کنید تا به طور خودکار از طریق همان مراحل اجرا شود تا به دنبال تغییراتی باشد که رخ می دهد.

 هر زمان که در روندکارتان تفاوت ایجاد شود ، خواه یک صفحه به نظر برسد ، یک فرم ، یا یک پیوند این ابزار به شما هشدار می دهد . برخی از این تغییرات عمدی خواهند بود ، اما برخی دیگر مشکلی را که برای رفع آن باید به شما هشدار دهند.

Ghost Inspector یک ابزار قدرتمند و مفید است. به همین ترتیب ، به صورت رایگان وجود ندارد. قیمت ها از 89 دلار در ماه شروع می شود.

2.Bug Magnet

هنگامی که فرم های موجود در وب سایت خود را آزمایش می کنید ، اشکالات یا خطاهای احتمالی مختلف زیادی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. به یاد آوردن همه آنها دشوار است ، و آزمایش دستی هر یک می تواند وقت گیر باشد. باگ مگنت هر دو مورد را آسانتر می کند.

Screen Shot 2019 08 05 at 2.12.16 PM 1024x842 - 8 افزونه برتر Chrome برای آزمایش QA وب سایت شما

پس از نصب ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی قسمت فرم هر وب سایت کلیک راست کنید و منوی کامل گزینه هایی را برای امتحان کردن ، مانند حروف مختلف ، نام های مختلف و یا قالب های ایمیل دریافت خواهید کرد.

Bug Magnet بطور خودکار بر اساس آنچه انتخاب می کنید ، این قسمت را پر می کنید ، بنابراین می توانید به سرعت تمام تست های مربوطه را اجرا کنید. سریع بدانید که آیا رشته شما از پذیرش اعداد در طول مشخصی متوقف شده است یا اگر نتوانسته آدرس ایمیل نامعتبر را بشناسد . این روند آزمایش را به طور کامل خودکار اجرا نمی کند ، اما این یک ابزار مفید برای سرعت بخشیدن به آن است و شما را از فراموش کردن هرگونه اجرای آزمایش مهم جلوگیری می کند.

3.Window Resizer

تست کردن وب سایت شما فقط بر روی رایانه یا دستگاه خود یک اشتباه آسان برای صاحبان وب سایت است. اما افرادی که به وب سایت شما مراجعه می کنند از مجموعه دستگاه هایی با اندازه های مختلف صفحه نمایش می آیند. با پیچیده تر کردن مسائل ، افراد می توانند ویندوزهای مرورگر را به هر اندازه ای که دوست دارند بسازند.

افزونه Window Resizer روشی آسان برای بررسی نحوه نگاه به وب سایت شما در اندازه های مختلف است. این ابزار با استفاده از گزینه های از پیش تعیین شده تست ، بر اساس رایج ترین اندازه ها برای دستگاه های رومیزی و موبایل ارائه شده است. اما برای آزمایش کردن می توانید اندازه های سفارشی دیگری را نیز وارد کنید.

datacss 2.jpgq  - 8 افزونه برتر Chrome برای آزمایش QA وب سایت شما

اگر قسمت های مهم یک صفحه از زیر خط پایین بیفتد یا وب سایت شما در اندازه های مختلف خنده دار به نظر برسد ، افزونه به شما کمک می کند تا آن را مشاهده کرده و طراحی خود را به روز کنید تا مشکل برطرف شود.

4.Resolution Test

Resolution Test یک گزینه جایگزین برای آزمایش نحوه نمایش وب سایت شما در اندازه های مختلف صفحه است. استفاده از آن ساده است. پس از نصب ، بر روی تصویر افزونه در فهرست سمت راست بالای مرورگر کلیک کنید. منوی کشویی را با لیستی از وضوح صفحه نمایش های مختلف دریافت خواهید کرد و می توانید روی هر کدام کلیک کنید تا ببینید وب سایت شما در آن چگونه است.

5. IE Tab (برگه اینترنت اکسپلورر)

datacss 2.jpgjt  - 8 افزونه برتر Chrome برای آزمایش QA وب سایت شما
در حالی که بسیاری از افراد از اینترنت اکسپلورر (IE) دست کشیده اند ، هنوز تعداد قابل تعجب از مرورگر قدیمی استفاده می کند. این حدود 3٪ از سهم بازار را شامل می شود – حتی بیشتر از Firefox. حتی اگر مدتها پیش مرورگر را از رایانه شخصی خود حذف کرده  باشید ، باید در مورد نحوه کار وب سایت خود بر روی آن خودداری کنید.

برای انجام این کار مجبور نیستید به اینترنت برگردید و IE را بارگیری کنید ،افزونه اینترنت اکسپلورر از آن مراقبت می کند. می توانید اینترنت اکسپلورر را کاملاً در Chrome اجرا کنید ، و دقیقاً مشاهده کنید که وب سایت شما چگونه در مرورگر میراث ظاهر و کار می کند.

6.Web Developer Form Filler(پرکننده فرم توسعه دهنده وب)
آزمایش فرم ها می تواند بخشی خسته کننده از آزمایش QA وب سایت شما باشد ، اما فرم ها نیز یکی از مهمترین قسمت های وب سایت شما هستند. آنها برای جمع آوری اطلاعات در مورد، پردازش خرید و فعال کردن تماس قابل ردیابی با مشتریان استفاده می شوند. تست فرم گامی نیست که بتوانید از آن بگذرید.

بیشتر بخوانید >> 8 ویژگی های یک طراح وب عالی

Web Developer Form Filler افزونه ای است که به سادگی برای توصیف آنچه انجام می دهد به کار میرود. مقادیر مورد نظر برای آزمایش یک فرم استفاده کنید. می توانید مجموعه ای از مقادیر مختلف را بر اساس چند فرم مختلف برای پر کردن تنظیم کنید. این می تواند سرعت تست فرم را در وب سایت شما به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

7. ارزیابی WAVE
دسترسی یک روند مهم در طراحی وب است که هم از منظر اخلاقی و هم از دیدگاه شغلی اهمیت دارد ، زیرا تجربه بازدید کنندگان را برای بخش قابل توجهی از مخاطبان شما بهبود می بخشد. برنامه افزودنی ارزیابی WAVE بازخورد بصری را در مورد دسترسی (یا عدم) بخش های مختلف یک صفحه وب فراهم می کند. این به شما کمک می کند تا مشکلات دسترسی را که نمی دانید چگونه خودتان ببینید.

datacss 2.jpghg  - 8 افزونه برتر Chrome برای آزمایش QA وب سایت شما

دریافت گزارش دستیابی از WAVE به آسانی با کلیک کردن بر روی نماد WAVE در منوی برنامه افزودنی در سمت راست بالای صفحه مرورگر شما است. پس از اتمام کار ، دوباره آن را کلیک کنید تا گزارش را از نمای خود حذف کنید.

8.Check My Links

پیوندهای شکسته یک بخش عادی از زندگی است . حتی برای وب سایت های کوچک ، مراجعه به صفحه سایت خود برای بررسی همه لینک ها یک کار بزرگ و خسته کننده است.

بررسی کنید که پیوندهای من روند کار را به صورت خودکار انجام می دهد و شما را از انجام دستیابی به این مشکل صرفه جویی می کند. هر بار که آن را اجرا کردید ، سایت کامل را چک می کند و گزارشی را نشان می دهد که تمام پیوندهای شکسته مورد نیاز برای بروزرسانی را نشان می دهد. اگر مرتباً به آن مراجعه کرده و پیوندها را برطرف کنید ، می توانید آن لیست را به اندازه کافی کوتاه نگه دارید که به روزرسانی آنها در هر بار به اندازه یک کار بزرگ نخواهد بود.

تست QA وب سایت شما را حفظ می کند
بازدید کنندگان شما قصد ندارند وقتی مشکلی در وب سایت شما دارند به شما هشدار دهند. در بیشتر مواقع ، آنها به سادگی کلیک می کنند و به جایی دیگر می روند. صحیح کار کردن وب سایت خود و اطمینان از اینکه هر بازدید کننده هر بار که آمد ، از تجربه خوبی برخوردار است مهم است. آزمایش QA یک گام مهم برای حفظ وب سایت شما است که به مرور زمان و نگه داشتن آن در شرایط کاری مناسب است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان