Mysql چیست ؟ و چگونه در وردپرس استفاده میشود ؟

MySQL یک سیستم مدیریت پایگاه داده ای است که وردپرس برای ذخیره و بازیابی تمام اطلاعات وبلاگ شما از آن استفاده می کند.به عبارتی ساده اگر پایگاه داده شما یک کابینت است که وردپرس برای سازماندهی و ذخیره تمام اطلاعات مهم وب سایت خود ( پست ها، صفحات، تصاویر، و غیره )از آن استفاده می کند، سپس MySQL شرکتی است که این نوع خاص از کابینت پرونده ها را ایجاد کرد.

MySQL منبع باز است منبع ارتباطی سیستم مدیریت پایگاه داده است. آن را به عنوان یک سرور اجرا می کند و اجازه می دهد تا چندین کاربر برای مدیریت و ایجاد پایگاه های داده های متعدد است. این یک مولفه مرکزی در LAMP اختصار (Linux Apachi Mysql Php) است که از نرم افزارهای کاربردی وب منبع باز است که برای ایجاد وب سایت استفاده می شود. LAMP برای لینوکس، آپاچی، MySQL و PHP استفاده می شود. بسیاری از تاسیسات وردپرس از پشته LAMP استفاده می کنند زیرا منبع باز است و با وردپرس یکپارچه کار می کند.

وردپرس به MySQL برای ذخیره و بازیابی تمام اطلاعات آن از جمله محتوای پست، پروفایل کاربر و انواع پست سفارشی نیاز دارد. بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب در حال حاضر MySQL را بر روی سرورهای وب خود نصب کرده اند، زیرا در بسیاری از برنامه های کاربردی رایگان و آزاد مانند WordPress استفاده می شود.

وردپرس از زبان برنامه نویسی پی اچ پی برای ذخیره و بازیابی داده ها از پایگاه داده MySQL استفاده می کند. برای بازیابی داده ها از پایگاه داده، وردپرس پرس و جوهای SQL را برای تولید محتوای به صورت پویا اجرا می کند. SQL مخفف زبان Query Language Structured است و زبان برنامه نویسی به طور معمول برای پرس و جو در پایگاه های داده استفاده می شود.

کاربرانی که دانش برنامه نویسی ندارند

برای کاربرانی که توانایی نوشتن اسکریپت های پی اچ پی و SQL خود را ندارند، اکثر ارائه دهندگان وب میزبانی آسان برای استفاده از برنامه های کاربردی وب برای مدیریت پایگاه های داده ارائه می دهند. یکی از این برنامه های وب phpMyAdmin است که به کاربران اجازه می دهد که پایگاه داده خود را با استفاده از رابط گرافیکی وب مدیریت کنند. شما می توانید جداول خود را به صورت دستی دستکاری کنید در حالی که phpMyAdmin پرس و جوهای SQL را برای شما اجرا می کند.

محیط گرافیکی Mysql

کنسول MySQL با هیچ رابط گرافیکی همراه نیست و کاربران سطح پیشرفته ممکن است ترجیح دهند فقط پایگاه های داده خود را از خط فرمان مدیریت کنند.


منبع : طراحان وب تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان