تاثیرمحل هاست وب سایت شما بر Google و SEO

آیا ممکن است که محل هاست وب سایت شما بر تلاش های SEO شما تاثیر بگذارد ؟ آیا مکان سرور وب حتی مهم است ؟ برای پیدا کردن جواب این سوال مقاله ما را  بخوانید.

خرید هاست مناسب برای وب  می تواند یک انتخاب دشوار باشد. هزاران نفر از شرکت های هاست وب وجود دارد که محصول مشابه با قیمت های مشابه ارائه میدهند. 

 همه ی این ها یعنی چه ؟ 

وب سایت شما باید سریع باشد. گوگل سرعت بارگذاری وب سایت  شما را در نتایج جستجو شما دخالت میدهد. ساده ترین راه برای به دست آوردن بیشترین سرعت این است که هاست وب سایت خود را از نزدیک ترین محل خود انتخاب کنید. شما می توانید هاست وب سایت خود را در همان کشور که در آن زندگی میکنید انتخاب کنید.

زمان بارگذاری صفحه یکی از دلایل کاربران برای ترک یک وب سایت است ،در طی تحقیقات اخیرمشخص شد که که وب سایت هایی که به آرامی بارگذاری می شوند برای کسب و کارها خوب نیستند. ۵۳ ٪ از کاربران تلفن همراه  اگرلود ٰٰیک وب سایت  بیش از سه ثانیه طول بکشد سایت را ترک میکنند. گوگل همچنین سرعت بارگذاری صفحه را در هنگام رتبه بندی صفحات در نظر می گیرد. اگر بارگیری صفحه وب سایت شما بیش از چند ثانیه طول می کشد ، گوگل به سادگی رتبه بندی شما را کاهش می دهد. به غیر از دیگر مسائل مربوط به سرور ، هاست دور از کاربران هدف شما زمان بارگذاری صفحه وبتان را بالا میبرد.


بیشتر بخوانید >> انتخاب انکر تکست مناسب


برای وب سایت هایی که  کاربران هدف  آن ها تنها در یک کشورخاص است ، این یک ایده خوب برای قرار دادن سرور در آن کشور خاص است. به سادگی سرور یک شرکت هاست وب را در همان کشور که مخاطبان شما هستند ، پیدا کنید. با این حال ، این یک داستان متفاوت برای وب سایت هایی با این شرایط است. وب سایت هایی مانند این  برای کمک به گسترش مطالب خود نیاز به استفاده از شبکه تحویل محتوا (CDN) دارند.

موتورهای جستجوای  مانند Google ، Bing یا Yandex به صاحبان وب سایت اجازه می دهند تا یک کشور هدف  را در ابزارهای وب مستر خود تعیین کنند. اگر وب سایت شما از یک کشور TLD (مثلاً .uk) استفاده می کند ، در این صورت شما قادر به انتخاب یک کشور هدف نخواهید بود. دلیل این امراین است که گوگل TLD هایی مانند اینها را با مکان کشور (.uk برای انگلستان) مرتبط می کند. با این حال ، اگر وب سایت شما از TLD مانند .com یا .org استفاده می کند ، باید یک کشورهدف  را در ابزارهای مدیر وب خود وارد کنید. اگر این کار را نکنید ، Google یا سایر موتورهای جستجو بر اساس معیارهای دیگر انتخابی را انجام می دهند.

این معیارها عبارت هستند :

  • آدرس آی پی سرور.
  • هریک یا تمام اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی موجود در محتوای وب سایت ، مانند اطلاعات تماس ، داده های ساخت یافته یا قطعات محتوا و غیره.
  • بک لینک به صفحه.
  • اطلاعات دیگری که مربوط به SEO محلی است

چگونه موتورهای جستجو محل سرور شما را مشاهده میکنند ؟

اخیرا ، در اینجا چیزی است که گوگل میگوید “محل سرور (از طریق آدرس IP سرور) اغلب در نزدیکی کاربران شما است. با این حال ، برخی از وب سایت ها از شبکه های تحویل محتوا (CDNs) استفاده می کنند یا در یک کشور با زیرساخت سرور بهتر میزبانی شده اند. بنابراین ، ما سعی می کنیم به تنهایی به محل سرور تکیه نکنیم

iuyf - آیا مکان هاست شما برای Google و SEO تاثیر گذار است؟

این به این معنی است که شما باید یک محل سرور میزبانی در کشور مخاطبان خود را انتخاب کنید. گوگل در حال ایجاد تغییرات ثابت برای اجازه دادن به یک محیط جهانی تر است.

استفاده از شبکه تحویل محتوا برای تاثیر در سرعت لود صفحه

یک سرویس شبکه تحویل محتوا با ارائه نقاط سرور جایگزین برای بازدید کنندگان شما برای دسترسی به منابع از وب سایت شما کار می کند. این نقاط CDN معمولاً در سراسر جهان پخش می شود. آنها به نزدیکتر شدن بازدید کنندگان وب سایت شما کمک می کنند. یک سرویس CDN پاسخ و زمان بارگیری سریعتر را برای محتوای وب شما را تضمین می کند. بسیاری از خدمات CDN در اینترنت وجود دارد – برخی از آنها خدمات رایگان ارائه می دهند ، در حالی که برخی دیگر خدمات پولی را ارائه می دهند. ، سایت شما می تواند با استفاده از CDN بهتر شود.

اگر کاربران وب سایت شما از سراسر جهان هستند ، رتبه بندی صفحه شما تحت تأثیر سرور شما قرار نخواهد گرفت. این مهم تر است که شما با استفاده یک سرویس CDN و هاست خوب سایت خود را اداره کنید. این باعث می شود که وب سایت شما به سرعت بارگذاری شود.

uyted - آیا مکان هاست شما برای Google و SEO تاثیر گذار است؟

اگر قصد دارید یک هاست  جدید را انتخاب کنید یا میزبان موجود خود را تغییر دهید ، باید  محل سرورها را در نظر بگیرید. اگر وب سایت شما برای یک کشور یا مکان خاص است ، سرورها و تجهیزات آن باید در آنجا قرار داشته باشد ،  که هدف قرار گرفته است. اگر نه ، موفقیت SEO شما می تواند تحت تاثیرآن نقطه که است قرار گیرد. 

برای اطمینان از اینکه وب سایت شما نتایج سریع را برای بازدید کنندگان ارائه می دهد ، یک میزبان وب پیدا کنید که سرورهای خود را اضافه نکند.زیرا این باعث کاهش سرعت سایت میشود.

نتیجه
 مکان هاست شما می تواند یک اثر عمده در جستجوگرها و رتبه بندی صفحه داشته باشد. با این حال ، اگر شما می توانید برخی از راههای دیگر استفاده کنید–مانند ابزار وب مستر  ، سپس شما دیگر لازم نیست که در مورد محل سرور هاست خود نگران باشید. اما با رعایت نکاتی که در بالا گفتیم میتوانید کار خود را بسیار راحت تر کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان