4421139 - تغییرات و آپدیت جدید شرکت گوگل از وقوع شیوع کرونا تا الان

تغییرات و آپدیت جدید شرکت گوگل

شرکت گوگل از در جریان شیوع کرونا یکی از اولین شرکت هایی بود که به این پدیده نادر واکنش نشان داد . و بلافاصله تمامی نفرات خود را به صورت دور کاری کرد تا از صدمه خوردن نیرو هایش و الوده شدنشان جلوگیری کند. شاید بتوان گفت تنها فقط ده درصد از کارکنان گوگل که حضورشان اجباری است در شرایط بهداشتی و استریلیزه در حال فعالیت هستند .

علاوه بر این موارد در نحوه روند کار موتور جستجوگر گوگل نیز تغییراتی انجام شد. آپدیت های جدید زیادی به گوگل google اضافه شد و تغییراتی در پلفترم های کسب و کار صورت گرفت که در نوع خودشان جالب و قابل توجه است .

کامنت ها و دیدگاه لوکال موقتا غیرفعال شده اند.

سازمان گوگل google.com به تازگی بخش دیدگاه های لوکال که در اسنیپت و قسمت Google My Business نمایش داده می شوند را هم برای مصرف کنندگان و هم برای مدیران کسب و کار های از کار انداخته است .

قوانین تبلیغات در گوگل ادوردز adwords تغییر کرده اند.

گوگل در پیامی تازه اعلام کرده است که هر موضوعی که به کرونا ویروس مربوط باشد را به صورت کامل رد میکند . یعنی استفاده از تمامی کلمات کرونا ویروس و محصولات جلوگیری از ویروس که سوء استفاده کنندگان زیادی را به خود مشغول کرده است را مانند ضدعفوقی کننده، الکل و … را اجازه تبلیغ در گوگل را ندارند .

جلوگیری از اخبار جعلی و شایعات بی اساس در مورد کرونا در دستور کار گوگل است.

همانطور که میدانید در سال 2018 شرکت گوگل بیش از 2.3 میلیون تبلیغ نامربوط و نامعتبر را حذف کرد و 28 میلیون صفحه وب را از جستجوی خودش حذف کرد. دلیل این کار را نیز تبلیغات در حال گسترش شایعات دانست.

آپدیت ماه مارس گوگل نتایج را تغییر داده است.

در ماه مارس الگوریتم گوگل تغییراتی را به خود دیده است که این را نیز اخبار غیر رسمی منتشر کردند . اصلی ترین انتشار کنندگان این خبر صاحبان مشاغلی بودند که صنفشان از افت شدید ورودی گوگل خبر دادند .

Schema.org یک اسنیپت مخصوص کرونا در ورژن 7 عرضه کرده است.

وبسایت معتبر Schema.org یک اسنیپت جدید انتشار داد که در این دستورالعمل ها و اموزش های لازم را که 100 درصد باید به دست تمامی افراد در سراسر جهان برسد را ارایه میدهد.

جمع بندی

از این جمع بندی میتوان به این نتیجه رسید که شرکت گوگل در جلوگیری از کرونا حرکات مثبتی را در تمامی زمینه های حوزه فعالیت خود برای بشریت انجام داده است.

مطالب مفید پیرامون موضوع :

تاثیرات بروزرسانی الگوریتم هسته در ماه می ۲۰۲۰

چرا ابزارهای SEO برای موفقیت کافی نیستند؟

نحوه ساخت لینک برای صفحاتی که در آن ساخت پیوند سخت است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان