تاثیرات بروزرسانی الگوریتم هسته

میدانیم که گوگل حداقل هر ماه یک سری از الگوریتم های خود را آپدیت میکند. در اوایل سال ۲۰۲۰ گوگل از بروزرسانی الگوریتم هسته خبر داد که قبلا برای شما توضیح دادم

اخیرا گوگل از بروزرسانی الگوریتم هسته در ماه می خبر داد که تاثیرات زیادی در سئو خواهد داشت و بسیاری از صنایع تحت تأثیر به روزرسانی در ماه می 2020 – Google قرار خواهند گرفت .

اکثر بروزرسانی ها با تغییرات جزئی در طول مسیر نسبتاً سریع حل و فصل می شوند. اما این بروزرسانی الگوریتم هسته ماه می متفاوت و بزرگ است. 

لیست جزئی از مناطق  که تحت تأثیر قرار گرفته است:

  • مشاغل جستجوی محلی
  • سایت های مرتبط با سلامتی
  • سایت های چند زبانه 

بسیاری از افراد این تغییرات را حس می کنند و به نظر می رسد نتایج ساعت به ساعت و روز به روز تغییر می کند.

من از سال 2003 تاکنون شاهد بروزرسانی به اندازه این نسخه نبودم.

چرا به روزرسانی ها باعث عدم ثبات رتبه بندی می شوند؟

یکی از دلایلی که نتایج جستجو بی ثبات است ، به این دلیل است که ممکن است مدتی طول بکشد تا تغییرات کلیه مراکز داده را در سطح جهان انجام دهد. وقتی مرورگر شما به یک مرکز داده مراجعه می کند ، می تواند داده های قدیمی یا داده های جدید را دریافت کند. دلیل دیگر برای توضیح تغییرات مداوم این است که چندین عامل در حال تغییر هستند.

ytf - تاثیرات بروزرسانی الگوریتم هسته در ماه می ۲۰۲۰

 

آنچه معمولاً اتفاق می افتد این است که یک بروزرسانی به دنبال آن دوره ای از آرامش نسبی به وجود می آید که با تغییراتی بیشتر همراه است.
همانطور که من آن را درک می کنم این شناخته شده به عنوان معکوس از مثبت کاذب است. مثبت کاذب وقتی است که سایتهای مربوطه ناخواسته تحت تأثیر یک به روزرسانی قرار بگیرند. مهندسان Google پس از بروزرسانی ، بازخورد را اندازه می گیرند ، نتایج جستجو را مرور می کنند و برای صحیح کردن نتایج کاذب ، آنرا ترسیم می کنند.

برداشتهای اول

افراد زیادی که با آنها صحبت کردم با استفاده از کلماتی مانند ‘قتل عام’ این بروزرسانی را توصیف کردند و عنوان کردند چقدر انجام این کار در مشاغل در چنین لحظه ای سخت ناخوشایند بود.

sda - تاثیرات بروزرسانی الگوریتم هسته در ماه می ۲۰۲۰

بازاریاب جستجوگر تونی رایت (tonynwright) این برداشت را ارائه داد:

‘به نظر می رسد این یکی از مهمترین بروزرسانی ها در اخیر است. فعلا برای تجزیه و تحلیل زود است ، اما من سایتهایی را مشاهده کرده ام که تحت تاثیر قرار گرفتند.

هنوز مشخص نیست که برندگان چه کسانی هستند … ‘

چندین نفر ابراز داشتند که در حالی که هنوز زود است ، آنها شاهد تغییراتی در بسیاری از صنایع هستند ، خصوصاً در مباحث مربوط به بهداشت.

چه کسی تحت تأثیر Google Update قرار دارند؟

نوسانات جستجوی محلی

asdk 1 - تاثیرات بروزرسانی الگوریتم هسته در ماه می ۲۰۲۰

گزارش های زیادی وجود دارد که از نوسانات در نتایج جستجوی نوع محلی خبر می دهد. یک نفر در یک گرافیک توییت کرد که نشان می دهد جستجوی محلی از اواخر آوریل 2020 در جریان بوده است

اثر Covid-19 در الگوریتم جستجو چیست؟

برخی تصور می کنند که منطقی به نظر نمی رسد اما Covid-19 ممکن است برخی از قسمت های الگوریتم Google را تحت تأثیر قرار دهد.بدون تردید همه  الگوهای جستجو را تحت تأثیر قرار داده است.

datacsscovid 2 - تاثیرات بروزرسانی الگوریتم هسته در ماه می ۲۰۲۰

آیا ممکن است Google تغییری را اضافه کند که الگوریتم Google را نسبت به این تغییرات حساس تر کند؟ ما واقعاً نمی دانیم

عاملی دیگر که من دیده ام این است که برخی گزارش می دهند سایت هایی با مارک و برند های واقعی  و سئو صحیح از این الگوریتم نجات پیدا کردند اما برخی سایت های ضغیف تحت تاثیر شدید قرار گرفتند.

از بین بردن محتوای ضعیف

نکته دیگر این است که گزارش های متعددی در مورد موقعیت های از دست داده به دلیل محتوای ضعیف وجود دارد. اما این که آیا آنها به دلیل محتوای ضعیف موقعیت خود را از دست می دهند یا به دلایل دیگر مشخص نشده است

sdf - تاثیرات بروزرسانی الگوریتم هسته در ماه می ۲۰۲۰

 

هدف به روزرسانی چیست؟

درک این نکته مهم است که به روزرسانی های گسترده Google به طور کلی صنعت خاصی را هدف قرار نمی دهند.

تغییر در این الگوریتم می تواند تأثیر جدی بر صنعت داشته باشد اما این بدان معنی نیست که صنعت به طور خاص مورد هدف قرار گرفته است.

 به روزرسانی های گسترده هسته ای بر عواملی مانند درک هدف جستجوی کاربر و درک این موضوع که صفحات وب در مورد چیست و چگونه این صفحات با جستجو مرتبط هستند تأثیر می گذارد.

datacss f2 - تاثیرات بروزرسانی الگوریتم هسته در ماه می ۲۰۲۰

به عنوان مثال ، تغییر در درک بهتر قصد جستجو می تواند بر نحوه رتبه بندی سایت های مرتبط با پزشکی Google تأثیر بگذارد.

اگر Google تشخیص دهد كه جستجوكنندگان می خواهند پاسخهای علمی بهداشتی بدست آورند ، این امر به سایتهای دارای به اصطلاح داروهای طبیعی ‘تأثیر منفی می گذارد’.

بنابراین اگر به نظر می رسد سایتهای مرتبط با پزشکی به طور نامتناسب تحت تأثیر قرار گرفته اند ، می تواند اثر تغییر در درک هدف جستجو باشد.

عوامل مرتبط با لینک همچنین بخشی از به روزرسانی های الگوریتم اخیر گوگل است ، مانند زمانی که گوگل تصمیم گرفت به طور انتخابی از برخی پیوندهای بدون پیگیری برای اهداف رتبه بندی استفاده کند.

هدف بروزرسانی الگوریتم هسته چیست؟

Google به هیچ وجه با کیفیت خاصی به سایت ها پاداش نمی دهد. Google وب سایتها را برای ارتباط آنها با یک جستجو رتبه بندی می کند.


بیشتر بخوانید >>7 که راه SEO و PPC می توانند به یکدیگر کمک کنند


گوگل همچنین از سیگنال پیوند برای تعیین محبوبیت یک سایت و اهمیت آن استفاده می کند.

آیا به روزرسانی ها روی کیفیت متمرکز می شوند؟

Google همیشه آرزو می کند که سایت های با کیفیت پایین را رتبه بندی نکند. مهمترین چیز این است که آیا یک صفحه وب هنگام ایجاد هرگونه جستجوی خاص ، کاربر را راضی می کند یا خیر.

Google به دلیل اینکه یک سایت با کیفیت است، صفحه وب را رتبه بندی نمی کند. صفحهاتی را در رتبه بندی قرار می دهد که مرتبط است.

نتیجه

مهم است که صبر کنید تا نتایج جستجو قبل از انجام هرگونه تغییر و تحول ، حل شود.

مراقب سایت هایی باشید که برنده هستند و سعی کنید درک کنید که چرا این سایتها موفق شده اند. از بدیهی ترین دلیل استفاده نکنید.

4 - تاثیرات بروزرسانی الگوریتم هسته در ماه می ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان