Cygwin چیست؟

 

یک برنامه نویس ++C بدون تجربه در زمینه Unix، از بسیاری جهات، ناپخته است. انواع مختلفی از سیستم عامل یونیکس در اینترنت بصورت رایگان موجود است و می توانند بسادگی بصورت مجزا یا در مد بوت دوگانه به همراه ویندوز بر روی لپ تاپ ها و کامپیوترهای خانگی نصب شوند. Fedora Core، CentOs، و BSD مثالهایی از این سیستم عامل هستند.

Cygwin برای کاربران ویندوز

بسته نرم افزاری cygwin، به کاربران ویندوز این امکان را می دهد تا از محیط Unix در محیط ویندوز استفاده کنند و از کتابخانه های یونیکس و برنامه های آن در محیط ویندوز استفاده نمایند. Cygwin، بطور موثر کامپیوتری می سازد که بر روی کامپیوتر شما تحت سیستم عامل ویندوز در حال اجرا است. برای مجزا کردن این دو سیستم عامل از هم، به سیستم عامل یونیکس، “محیط” خواهیم گفت. کاربران MATLAB با مفهوم یک محیط محاسباتی آشنایی دارند. cygwin نام خود را از سه جزء گرفته است:

  • ۱٫ Gnu: مخفف عبارت “Gnu’s Not Unix” است یعنی GNU یونیکس نیست. GNU سیستم عاملی رایگان است که از هسته kernel، ابزارهای سیستمی، کامپایلرها، و برنامه های کاربردی تشکیل شده است. توسعه این سیستم عامل در سال ۱۹۸۳ نوسط ریچارد استالمن اعلام شد.
  • ۲٫ Cygnus: نام یک پرنده زیبا است.
  • ۳٫ Windows: سیستم عاملی که توسط شرکت مایکروسافت تولید شد.

بسته cygwin می تواند بسادگی و بصورت کاملا رایگان از اینترنت دانلود و نصب شود. آدرس سایت دانلود http://www.cygwin.com است. این بسته شامل برنامه ها و ابزارهای گرانبهایی است که شامل کتابخانه گرافیک X11 و یک کامپایلر C++ است.

 

منبع: نویاسیستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان