framework javascript


جاوا اسکریپت یک چارچوب کاربردی است.زمانی که میخواهیم به توسعه سریع وب سایت بپردازیم،از چارچوب های جاوا اسکریپت استفاده میکنیم که بهترین کتابخانه های جاوا اسکریپت در سال 2017 شامل:Ember.js  vue.js، angular.js، react.js، Meteor.js است.که هر کدام از چارجوب ها دارای ویژگی های زیادی هستند. 


بهترین کتابخانه JavaScript در سال 2017:

بهترین کتابخانه JavaScript
بهترین کتابخانه JavaScript

جاوا اسکریپت یک چارچوب کاربردی است که در کتابخانه جاوا اسکریپت،جریان کنترل آن متفاوت است: 1 _ کتابخانه توابع را می دهد که توسط کد اصلی آن نامیده می شود، در حالی که یک چارچوب از کل طراحی برنامه را تعریف می کند. 2_ یک توسعه دهنده چارچوب را نمی خواند؛ در عوض،از چارچوبی که کد را به روش خاصی فراخوانی می کند،استفاده می کند. برخی از چارچوب های جاوا اسکریپت، پارامتر مدل view-controller را که برای جدا کردن یک برنامه وب به واحدهای متعامد جهت بهبود کیفیت کد و قابلیت نگهداری طراحی شده اند، دنبال می کنند.برای مثال:  AngularJS ، Emb و محبوبیت JavaScript همچنان در حال افزایش است. در سال 2016 شاهد چنین تغییرات بزرگی بودیم.

اخیرا جاوا اسکریپت در میان بهترین زبان های برنامه نویسی برای یادگیری در سال 2017 توسط IBM نامگذاری شد. در این مرحله در هر دو طرف مشتری و سرور استفاده می شود و کمک می کند تا طراحی رابط های معروف، غنی سازی برنامه های وب با توابع و ویژگی های متعدد، تغییر صفحات وب در زمان واقعی و سریع انجام شود.

در عین حال، چارچوب وب جاوا اسکریپت می تواند یک گلوله نقره ای برای توسعه ی سریع برنامه وب باشد. آنها به عنوان یک اسکلت برای برنامه های تک صفحه کار می کنند، به توسعه دهندگان اجازه می دهند تا کمتر درباره ساختار کد یا تعمیر و نگهداری آن نگران باشند.

مزایای استفاده از چارچوب جاوا اسکریپت:
کارایی – پروژه هایی که ماه ها،صدها خط کد را طی می کنند، اکنون می توانند سریع تر با الگوها و توابع از پیش ساخته شده به خوبی ساخته شوند.
ایمنی – چارچوب های جاوا اسکریپت بالا دارای تعهدات امنیتی قوی هستند و توسط جوامع بزرگ پشتیبانی می شوند که اعضا و کاربران به عنوان تست کننده عمل می کنند.
هزینه – بیشتر frame ها منبع آزاد و رایگان هستند. از آنجایی که آنها به برنامه نویسان کمک می کنند تا سریعتر راه حل های سفارشی ایجاد کنند، تا نهایتا قیمت برنامه وب کاهش یابد.


بیشتر بخوانید :

نکات و ترفندهای امنیتی وردپرس برای مبتدیان


بهترین کتابخانه JavaScript
بهترین کتابخانه JavaScript

Angular.JS (1 :

پس از انتشار طولانی مدت زاویه ای در سال 2016، محبوبیت آن به ارتفاعات جدید رسیده است، هرچند AngularJS در سال 2017 زمین را ترک خواهد کرد.

Angular.js اغلب به عنوان یک چارچوب (MVW (Model-View-Whatever نامیده می شود. نام افراد: تولید کد سریع، تست آسان هر بخش برنامه و اطلاعات دو طرفه اتصال. از آنجا که انتشار اکوسیستم آن فراتر از تخیل است. همانطور که در حال حاضر، به طور منطقی نامیده می شود مورد استفاده ترین چارچوب JS برای SPA (تک صفحه نرم افزار) است.

Angular2 لیست طولانی از ویژگی هایی که قادر به ساخت همه چیز، اعم از وب به دسکتاپ و موبایل است،شامل میشود.این چارچوب با TypeScript از مایکروسافت ساخته شده است و به نظر می رسد که جاوا اسکریپت برای شرکت های بزرگ بسیار جذاب باشد. ng2 دارای یک معماری مبتنی بر جزء،بهبود DI، خدمات ثبت رسمی کارآمد، ارتباطات میان مولفه ها و موارد دیگر است.

 Angular-s یک گزینه مناسب برای برنامه های کاربردی مبتنی بر شرکت یا محیط برنامه نویسی سختگیرانه با استانداردهای بالا برای خواندن کد می باشد.

2) React.JS :

ما قبلا مقایسه واکنش و زاویه را انجام داده ایم، علیرغم این واقعیت که بیشتراز چارچوب JS است. این در پشت رابط کاربری های فیس بوک و نمایش مشخصات عمومی است.

  React.js به عنوان سریع ترین چارچوب JS در نظر گرفته می شود که تاکنون، حدود 1000 شرکت کننده در Github وجود دارد. در مدل MVC (Model-View-Controller)، React.js به عنوان “V” عمل می کند و می تواند به راحتی با هر معماری ادغام شود. با توجه به استفاده از DOM مجازی، یک افزایش عملکرد عالی را در مقایسه با Angular 1.x ارائه می دهد. علاوه بر این، اجزای React را می توان در میان برنامه ها یا حتی برای عموم استفاده کرد.

با وجود این، React دارای منحنی یادگیری بالایی است، این برنامه ساده ،آسان و قابل فهم است. علاوه بر این می تواند مناسب برای راه حل های پیچیده، بارگذاری بالا و عالی نرم افزار باشد.

3) Vue.Js :

Vue 2.0 نیز در سال 2016 معرفی شده و از Ember، React، Angular میتوان بهترین استفاده را کرد و همه اینها را به یک دسته تبدیل کرد. ثابت شده است که سریعتر و ضعیف تر از React و Angular 2.0 مقایسه شده است.

Vue.js به طور عمیق تر ارائه می دهد و اتصال داده دو طرفه، رندر سمت سرور و پشتیبانی JSX اختیاری است. بنیانگذار آن بیان می کند که Vue 2 یکی از سریعترین کلیه ها است.

Vue.js یک انتخاب بهتر برای توسعه سریع راه حل های متقابل است. این می تواند پایه محکمی برای برنامه های تک صفحه ای با کیفیت بالا (SPA) و راه حل سودمند برای آن موارد باشد در زمانی که عملکرد پیش از ساختار کد یا ساختار برنامه خوب قرار گیرد.

4) Ember.Js :

در سال 2015، Ember بهترین چارچوب جاوا اسکریپت برای برنامه های وب نامیده می شود، در پشت React و AngularJS باقی می ماند. امروزه دارای یک انجمن آنلاین بزرگ، به روز رسانی منظم و کاربرد وسیع جاوااسکریپت بهترین شیوه برای تضمین تجربه نهایی است.

Ember ویژگی اتصال دوطرفه مانند Angular.js را دارد، هر دو جهت و هر زمان همگام سازی مدل را حفظ می کند. با استفاده از ماژول Fastboot.js آن را تضمین سریع نمایندگی سرور در DOM، بهبود عملکرد UI های پیچیده را تضمین می کند.

Ember.js معمولا برای برنامه های کاربردی وب و وب سایت های پیچیده دارای ویژگی های فراوانی قابل استفاده است. از جمله کاربران برتر Chipotle، Apron ابر، Nordstrom، Kickstarter، LinkedIn، Netflix و بسیاری دیگر است. علاوه بر این، منحنی یادگیری آسان تر است و آموزش آن در اینترنت وجود دارد.

5) Meteor.Js :

شهاب سنگ یکی از محبوب ترین چارچوب های جاوا اسکریپت است، اما دارای ویژگی های بسیار زیادی برای توسعه پایدار، رندر جلویی، مدیریت پایگاه داده و منطق کسب و کار است. از زمان انتشار در سال 2012، اکوسیستم آن به طور چشمگیری افزایش یافته و به سرعت در حال افزایش است.

این پلت فرم قادر به توسعه سریع برنامه های کاربردی وب و تلفن همراه در جاوا اسکریپت است. با توجه به ساختار مدولار می توان تمام بسته ها و کتابخانه ها را با سرعت،مورد استفاده قرار داد. از لحاظ عملکرد، تمام تغییرات در پایگاه داده بلافاصله به UI منتقل می شود.

MeteorJS تمامی مراحل چرخه توسعه نرم افزار را پوشش میدهد و از فرایندهای غلبه بر آن مانند پیوند، پیوند فایلها و دیگر موارد مراقبت می کند. این استفاده فعلی در توسعه برنامه های کاربردی در زمان واقعی برای شرکت های تجاری مانند مزدا، IKEA، Honeywell و بسیاری دیگر است.


بیشتر بخوانید:

10 ابزار برتر طراحی وب برای استفاده در سال 2018


نتیجه…

در نتیجه هر کدام ازگزینه ها در چارچوب جاوا اسکریپت مناسب برای ویژگی هایی است که هر کدام می توانند ارائه دهند. این بستگی به اهداف اولیه شرکت، الزامات پروژه، قابلیت کلی سیستم و نحوه استفاده از آن در هر مورد خاص می باشد.

هنگامی که به توسعه سریع وب سایت میپردازیم، چارچوب های جاوا اسکریپت یکی از مطلوب ترین ها هستند. این چارچوب ها و کتابخانه ها در حال حاضر شیوه JS را با HTML و CSS همکاری کرده اند تا دیدگاه ها را در مرورگرها و در سیستم عامل های بومی کامپایل کنند.

source

تعدادی از مقالات طراحی سایت در تبریز :

7 زبان برنامه نویسی فراگیر در سال 2018

روبی چیست؟

برای مشاهده سایر مقالات این سایت اینجا کلیک کنید.

طراحی سایت در تبریزطراحی سایت شرکتی در تبریزطراحی سایت فروشگاهی در تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان