مفاهیم اولیه سئو

عنوان مقاله امروز ما مفاهیم اولیه سئو نام دارد و هدف ما از نوشتن این مقاله آشنایی افراد مبتدی است که به تازگی با مفهوم سئو آشنا شده اند و دوست دارند بدانند چه فاکتورهایی برای کسب جایگاه بهتری در نتایج گوگل تاثیرگذار هستند. خب به جای درستی مراجعه کردید. در این مقاله با عنوان مفاهیم اولیه سئو قصد داریم دانش اولیه مورد نیاز برای سئو را به شما آموزش دهیم. تلاش می کنیم با معرفی مفاهیم اولیه سئو و عبارات رایج در آن ذهنیت بهتری برای شما ایجاد کنیم و همه چیز را از صفر و به صورت ساده برای شما بیان کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید.

 بهینه سازی موتور جستجو (SEO) چیست؟

مفاهیم اولیه سئو
مفاهیم اولیه سئو

SEO یک رشته بازاریابی است که بر روی دیدگاه رو به رشد در نتایج جستجوی آلی (بدون پرداخت) موتور جستجو متمرکز است. SEO شامل عناصر فنی و خلاق مورد نیاز برای بهبود رتبه بندی، رانندگی ترافیک و افزایش آگاهی در موتورهای جستجو می باشد. جنبه های بسیاری برای جستجوگرها وجود دارد، از کلمات در صفحه شما تا سایر سایت هایی که به وب سایت شما پیوند می دهند. بعضی اوقات SEO به سادگی موضوعی است که مطمئن شوید سایت شما به گونه ای طراحی شده است که موتورهای جستجو بتوانند به راحتی آن را درک کنند. SEO فقط در مورد ایجاد وب سایت های سازگار با موتورهای جستجوگر نیست. این در مورد ساخت سایتی سازگار برای مردم نیز است. در طراحان وب تبریز ما اعتقاد داریم که این اصول دست در دست هم هستند و یکی آن دیگری را تکمیل می کند و مکمل هم هستند. این راهنما برای توصیف همه زمینه های سئو از جستجوی اصطلاحات و عبارات (کلمات کلیدی) که ترافیک را به وب سایت شما جذب می کند تا سایت شما را با موتورهای جستجو سازگار کند تا ایجاد لینک های مفید و بازاریابی برای سایت شما و بال بردن ارزش منحصر به فرد سایت شما را در پی دارد. اگر در مورد این موارد کمی سردرگم شده اید نگران نباشید چون شما تنها نیستید و ما برای کمک و راهنمایی شما اینجا هستیم.

چرا وبسایت من به SEO نیاز دارد؟

مفاهیم اولیه سئو
مفاهیم اولیه سئو

اکثر ترافیک وب توسط موتورهای جستجو عمده تجاری، گوگل، بینگ و یاهو هدایت می شود. اگر چه شبکه های اجتماعی و سایر انواع ترافیک ها می توانند بازدید را به وب سایت شما جذب کنند، اما موتورهای جستجو روش اصلی جستجو و وب گردی برای اکثر کاربران اینترنت هستند. روش دررست است که وب سایت شما محتوا، خدمات، محصولات، اطلاعات و یا هر چیز دیگری را برای کاربران هدف خود فراهم کند. موتورهای جستجو در این مورد منحصر به فرد هستند که در آن ها ترافیک هدفمند را در جایی فراهم می کنند که شما به دنبال آن هستید و شما آن را پیشنهاد می کنید. موتورهای جستجو راه هایی هستند که می شوند باعث این اتفاق بیافتد. اگر موتورهای جستجو نتوانند سایت شما را پیدا کنند و یا محتوای شما را به پایگاه های داده خود اضافه نکنند، شما فرصت های باور نکردنی برای هدایت ترافیک به سایت خود را از دست می دهید. نمایش جستجوها یعنی کلماتی که کاربران در جعبه جستجو تایپ می کنند، ارزش فوق العاده ای دارند. تجربه نشان داده است که ترافیک موتور جستجو می تواند سبب موفقیت یا شکست یک سازمان باشد. ترافیک هدفمند به یک وب سایت می تواند تبلیغات، درآمد و قرار گرفتن در معرض دید را مانند دیگر کانال های بازاریابی فراهم کند. سرمایه گذاری در بهینه سازی وب سایت ها و سئوی آن ها می تواند در مقایسه با سایر انواع بازاریابی بهتر و یا صرفه تر باشد و ارتقاء استثنایی در میزان بازدهی داشته باشد.


بیشتر بخوانید »»» نکات بهینه سازی سایت توسط خودمان بدون صرف هزینه


چرا موتورهای جستجو نمیتوانند سایت ما را بدون SEO تشخیص دهند؟

مفاهیم اولیه سئو
مفاهیم اولیه سئو

موتورهای جستجو هوشمند هستند، اما هنوز هم نیاز به کمک دارند. موتورهای اصلی همواره تلاش می کنند تا تکنولوژی خود را برای ردیابی وب عمیق تر و نتایج بهتر را برای کاربران به ارمغان بیاورند. با این حال، محدودیتی برای موتورهای جستجو وجود دارد. در حالی که SEO مناسب می تواند هزاران نفر از بازدید کنندگان شما را افزایش دهد و توجه بیشتری را به خود جلب کند، اما یک حرکت اشتباه می تواند سایت شما را در نتایج جستجو پنهان و یا دفن کند و در جایی که بازدید بسیار کم است قرار دهد. علاوه بر ایجاد محتوای در دسترس برای موتورهای جستجو، SEO همچنین به ارتقاء رتبه بندی ها کمک می کند تا محتوا در جایی قرار گیرد که جستجوگران آن را به آسانی پیدا کنند. اینترنت به طور فزاینده ای در حال تبدیل شدن به یک عرصه رقابتی است و آن دسته از شرکت هایی که با اصول بهینه سازی جلو می روند و تکنیک های سئو را در نظر می گیرند، در تعداد بازدید کنندگان و مشتریان مورد نظر خود جلوتر از سایر رقبا خواهند بود.

آیا می توانم SEO را برای خودم انجام دهم؟

مفاهیم اولیه سئو
مفاهیم اولیه سئو

دنیای بهینه سازی و سئو پیچیده است، اما اکثر مردم به آسانی می توانند اصول اولیه را درک کنند. حتی مقدار کمی از دانش می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند. آموزش رایگان SEO به طور گسترده در وب در دسترس است، از جمله در راهنماهایی مانند این. این کار را با یک تمرین کوچک ترکیب کنید و به خوبی خود را برای تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای آماده کنید. با توجه به تعهد وقت خود و تمایل شما برای یادگیری و پیچیدگی وب سایت شما، ممکن است تصمیم بگیرید که شما نیاز به متخصص برای رسیدگی به امور و آموزش این تخصص برای شما دارید. شرکت هایی که کار SEO را انجام می دهند ممکن است متفاوت باشند برخی تمرکز متفاوتی دارند، در حالی که دیگران یک رویکرد گسترده تر و عمومی تری دارند. در هر صورت، خوب است که درک کاملی از مفاهیم اصلی را داشته باشیم.

دیگر مقالات مفید سایت طراحان وب تبریز:

مشاوره رایگان