Administrative-Contact-کیست؟دامنه جانشین (Domain Alias) چیست؟

 

 

Administrative-Contact-کیست؟

هر دامنه ایی که ما بر بستر نت ثبت می نماییم توسط شخصی حقیقی ثبت می شود؛ و در حالت ثبت دامنه یکی از سوالاتی که حتما باید دقت داشته باشیم آن را درست ثبت نماییم، جواب این سوال می باشد که Administrative Contact کیست؟

 

این شخص مدیر دامنه می باشد و در آینده اگر در قسمت مالکیت دامنه به مشکلی برخورد کنیم، با داشتن مدارک احراز هویت این شخص می توانیم مشکلات آن اعم از تغییر پسورد، فراموش کردن پسورد، هک شدن دامنه و… را پیگیری نماییم.

 

 

دامنه جانشین (Domain Alias) چیست؟

دامنه Alias یا در اصطلاح رایج دامنه جانشین، همانگونه که از معنای آن معلوم است، عمل جانشینی را برای دامنه ما انجام می دهد.

ما می توانیم برای آدرس وب سایت خود مثلا شرکت طراحان وب تبریز با آدرس datacss.ir  که بر بستر اینترنت حضور دارد، آدرس های دیگر نام دامنه خود با پسوند های com و net و… را نیز می تواند ثبت کند، و آدرس سایت اصلی خود را بر روی این دامنه ها جانشین کند .

همانگونه که در مبحث  Park Domain و Domain Forwarding توضیح داده ایم، این کار باعث می شود که از حریم نام دامنه سایت ما حفاظت شود و رقیبان از نام تجاری ما نتوانند سوء استفاده کنند.

پس سفارش اکید شرکت طراحی سایت ( datacss.ir )  ما که سابقه طولانی در امر طراحی سایت  داریم به شما این است که  حتما اگر برای تجارت یا ارگان و سازمان مهمی وب سایت طراحی می نمایید، که ممکن است رقیبان جدی و زیادی در آینده داشته باشد، حتما چندین پسوند دامنه وب سایت خود را خریداری و به سایت اصلی خود ارجاع دهید.

منبع: sitedesign-co.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان