چندی پیش گوگل مرغ مگس خوار را به عنوان یک الگوریتم جدید و نه به عنوان یک بروز رسانی مطرح نمود که ۹۰% نتیجه های جستجو را تحت تاثیر قرار داده بود. کسی از جزئیات این الگوریتم خبر ندارد، اما مواردی در مورد آینده سئو از آن استنباط می شود.

۱٫ آینده موبایل می باشد
تحقیقات جدید نشان می دهد که ۵۰% از کاربران جستجوی خود را توسط موبایل شروع می نمایند و یک تعداد از کابران که در حال رشد هستند فقط از موبایل برای جستجو استفاده می نمایند. در برخی از جستجو به عنوان مثال رستوران کاربران در حدود ۵۹% از موبایل استفاده می نمایند. زمانی که گوگل قصد معرفی مرغ مگس خوار خود را داشت با این جمله آغاز نمودن “شما می توانید از موبایل استفاده نمایید ..” که این می رساند که تمرکز گوگل بر سازگاری بیشتر موبایل است. گوگل هم اکنون اهمیت موبایل را درک نموده است و آن آینده سئو و بازاریابی اینترنتی را تشکیل می دهد. در نتیجه تمامی اطلاعات می بایست برای موبایل بهینه سازی شود.

۲٫ موبایل منجر به جستجوی صدا می شود
هم اکنون apple شرکت siri را خریداری نموده از زمانی که اهمیت جستجو بر اساس صدا را متوجه شده است. siri هم اکنون پر کاربردترین ابزار برای جستجو توسط صدا در سیستم های موبایل می باشد. گوگل هم اکنون بستر را برای کسانی که قصد جستجو توسط صدا را دارند آماده نموده است. ورودی صدا هم اکنون به عنوان ورودی پیش فرض گوگل پلاس می باشد.

۳٫ کلمات محاوره ای بیشتر و عبارات پیچیده تر
استفاده از جستجو توسط صدا منجر به جستجوی کلمات محاوره ای به جای عبارات جستجو می گردد. که این به معنای عبارات جستجوی بلندتر و پیچیده تر می باشد. گوگل هم اکنون این مورد را درک نموده است و مرغ مگس خوار خود را برای این مورد بهینه سازی نموده است. گوگل هم اکنون این نکته را متوجه شده که کاربران به دنبال کلمات کلیدی خاصی نیستند بلکه آنها به دنبال چیزی پیچیده تر هستند به عنوان مثال جواب سوال آنها. بازاریابان اینترنتی که این کار را توسط ایجاد محتوا انجام می دهند می بایست هدف از جستجوی کاربر را بدانند و مطالب خود را برای آنها بهینه سازی نمایند.

۴٫ جستجوی معنایی برای دست یافتن به نتایج دقیق
جستجوی معنایی گوگل به آن معناست که گوگل در صدد است نتایج جستجوی دقیق تری ارائه نماید با شناخت هدف جستجوگر و فیلتر نمودن نتایج جستجو توسط مکان و سایر اطلاعاتی که در مورد جستجو کننده دارند. بنابراین مرغ مگس خوار گوگل قصد درک کل جستجو را دارد و نه کلمات کلیدی موجود در جمله. یکی از کارشناسان گوگل اعلام می نماید “با نتایج جستجوی پیچیده تر، الگوریتم موضوع را بهتر متوجه خواهد شد” بنابراین جستجوی محاوره ای بر روی جملات بلند به خوبی انجام خواهد شد تا کلمات کلیدی.

۵٫ محتوا می بایست مفید باشد
مرغ مگس خوار گوگل در پی ارائه بهترین جواب به سوالات کاربران می باشد. و قصد دارد هدف از یک جستجو را بفهمد و پاسخ های دقیقی ارائه نماید. بنابراین به عنوان فروشنده می بایست بدانید که کاربران شما چه سوالاتی دارند و راه حل هایی را برای سوالات کاربران از طریق وب سایت خود و گوگل پلاس و سایر شبکه های اجتماعی و مکان ها ارائه نمایید. در صورتی که نیازهای کاربران را پاسخ گو باشید رنک بهتری در مرغ مگس خوار گوگل می گیرید.

۶٫ محتوا می بایست اعتبار داشته باشد
گوگل در پی یافتن محتوای با اعتبار می باشد. گوگل برای اعتبار دادن به یک مطلب روش های مختلفی دارد که این کار را از لینک های ورودی به وب سایت و سیگنال های شبکه های اجتماعی انجام می دهد. یکی از روش های معتبر نمودن مقالات مارک آپ مولف گوگل می باشد که از طریق آن می توانید پروفایل گوگل پلاس خود را با مطالب سایت خود لینک نمایید. گوگل از این طریق به شما اعتبار می دهد و فعالیت هایی که بر روی ارسالی ها و مطالب شما انجام می شود باعث بالا رفتن رتبه شما می گردد. برای ایجاد مارک آپ مولف گوگل کلیک نمایید.

۷٫ استفاده از شبکه های اجتماعی
استفاده از شبکه های اجتماعی برای سئو وب سایت بسیار مهم است. شبکه های اجتماعی بر پایه معرفی کاربران وب سایت، به اشتراک گذاری و مورد پسند بودن پایه گذاری شده. موتورهای جستجو از این شبکه های اجتماعی برای یافتن نتیجه های مرتبط استفاده می نمایند. شبکه های اجتماعی به موتورهای جستجو سیگنال های بهتری ارسال می نمایند. واضح است که مرغ مگس خوار گوگل به لایه های خود شبکه های اجتماعی را اضافه نموده تا نتیجه های جستجوی مرتبط تری ارائه نماید. این به معنای آن است که فروشندگان می بایست بر شبکه های اجتماعی تمرکز نمایند، و از طریق فعالیت درست و مستمر در آنها اعتبار خود را در شبکه های اجتماعی بالا ببرند.

۸٫ پیش گویی و ساخت اطلاعات
موارد پیشرفته در جستجو آن است که متون جستجو تنها فهمیده نمی شوند بلکه برای ایجاد دانش استفاده می شوند که می تواند پاسخ گویی سوالات مهم آینده کاربران باشد. این به معنای حرکت از فهم هدف کاربر به پیش گویی هدف کاربر است، که هم اکنون به وصورت واضح در گوگل دیده می شود. قادر بودن به پاسخ به جستجوهای کاربران توسط گراف دانش گوگل به آن معناست که نیازی نیست که کاربران با کلمات کلیدی استاندارد آشنا شوند.

۹٫ لینک ها می توانند در شبکه های اجتماعی تاثیر منفی داشته باشند
در جهان شبکه های اجتماعی جدید داشتن تعداد زیاد لینک به محتوا لزوما بهتر نیست و در برخی موارد می تواند منجر به اثرات منفی نیز گردد. زمانی که شما مطلبی را ارسال نمایید و کاربران زیادی با آن ارتباط برقرار نمایند و آن را به اشتراک بگذارند این مورد اثر مثبتی بر رنک سایت دارد. در صورتی که، شما لینک های زیادی در گوگل پلاس، فروم ها ارسال نمایید و کاربران با مطالب شما ارتباط برقرار ننمایند این مورد برای شما نتیجه منفی در بر خواهد داشت.

۱۰٫ گوگل پلاس آینده است
گوگل پلاس موردی است که در آینده بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد. گوگل پلاس تاثیر بسیاری در ارائه نتیجه های جستجو توسط گوگل خواهد داشت با اینکه گوگل اعلام نموده گوگل پلاس تاثیری در نتیجه ها ندارد. برای فروشندگان گوگل پلاس آینده است. در صورتی که پروفایل گوگل پلاس ندارید آن را ایجاد نمایید و اطلاعات مولف خود را در آن ایجاد نمایید. پس از ایجاد پروفایل گوگل پلاس خود از طریق این لینک حساب گوگل خود را به مطالب خود لینک نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان