قابلیت اعتماد به رتبه بندی الکسا

برای کسانی که با سایت ها سر و کار دارند همانگونه که اشاره کردیم الکسا بسیار اهمیت دارد و سعی می کنند در بازده های زمانی متعدد آن را چک کنند. حال نکاتی که برای آنها اهمیت دارد را با یکدیگر مرور می کنیم. نکنته اول این است که اماری که الکسا ارائه می کند تا چه میزان مورد اعتماد است و واقعیت دارد. باید بگوییم که آمار الکسا با این که اهمیت زیادی دارد اما دقت آن به همان میزان نیست و کاملا با واقعیت مطابقت ندارد. یعنی قسمتی از این آمار بر اساس فرضیات و محاسبات احتمالی می باشد. در زیر به چرایی احتمالی بودن این آمار و دقیق نبودن ان می پردازیم.

چگونگی جمع آوری آمار الکسا

شیوه کار الکسا نیز برای بسیاری کاربران سوال است و در جواب آنها باید بگوییم همین شیوه جمع آوری داده ها است که باعث عدم دقیق بودن آن می شود. الکسا داده های مورد نیاز را با نصب کردن نوار ابزار در مرورگرهای کاربران نقاط مختلف دنیا به دست می آورد. حال در صورتی که کاربران یک سایت بیشترشان بدون نصب نوار ابزار از آن دیدن کنند و در مقابل برخی سایت ها به خاطر مدل و نوع فعالیت هایی که دارند از این نوار ابزار استفاده کنند و حال نتیجه در الکسا آن چیزی که باید باشد نیست و غیر واقعی می باشد. یکی از دلایلی که قرار گرفتن در رنک گوگل با الکسا نیز تفاوت دارد همین مورد می باشد.

چند نکته در مورد الکسا Alexa

آمار الکسا اهمیت دارد

با تمامی مواردی که در بالا اشاره کردیم منظور این نیست که رتبه بندی الکسا و آمار ان را نادیده بگیرید و همانگونه که که مشخص است الکسا از جایگاه مناسبی در طراحی سایت و میان کاربران اینترنت برخوردار است و شهرت و اعتبار قابل توجهی در عرصه های گوناگون اینترنت و دیجیتال مارکتینگ کسب کرده است. امروزه شرایط به صورتی پیش می رود که بیشتر سایت ها برای همکاری و تعامل رتبه الکسا را معیار قرار می دهند و در صورتی که در الکسا رتبه خوبی داشته باشید برای همکاری با شما پا پیش می گذارند. رتبه الکسا حتی می تواند در گرفتن تبلیغات نیز نقش در خور توجهی برای شما داشته باشد. در افزایش رتبه الکسا برخی بگ ها و آسیب پذیری ها نیز وجود دارد که به برخی افراد امکان سوء استفاده و بالا بردن آمار سایت خود با روش های متقلبانه را می دهد که به زودی بر طرف خواهد شد. روش های اینچنینی نمی تواند ارزش واقعی سایت را بالا ببرد و صرفاً در کوتاه مدت جوابگو است و به نوعی فریب خود می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان