تا الآن مقاله های زیادی با عنوان “نکات سئو” یا “روش های بهبود سئو” منتشر شده. حتما میپرسید پس چرا ما میخواهیم یکی دیگه بنویسیم. چون مشکل اینجاست که این همه مقاله نتونستن تصمیم بگیرن که مهمترین نکات سئو کدوم هاست و برای همین هر کدوم بخشی از سئو رو بیان می کنن. ما بر حسب شغلمون که سئوی سایت هاست، مطالب زیاد راجع به سئو میخونیم و میبینیم هر مقاله ای نکته های متفاوتی رو بیان کرده. دارکوب تو این مقاله تصمیم داره به خواننده هاش بگه واقعا کدوم نکات مهمتر هستن.
البته ما هم قبلا راجع به سئو و اهمیتش و حتی نکات سئو مطلب زیاد نوشتیم، اما با توجه به ذات این صنعت که به سرعت خیلی بالایی رو به رشده، این بار میخواهیم مهمترین نکات سئو رو یادآور بشیم.

  • روی تگ های عنوان و توصیفات متا کار کنید

وقتی یه چیزی سرچ می کنید و فهرست نتایج براتون باز میشه، زیر عنوان هر سایتی یه پاراگراف کوچیک میاد، به این پاراگراف میگن توصیفات متا. توصیفات متا دیگه جزء فاکتورهای رتبه بندی سایت های نیست، اما روی نظر کاربر اثر میذاره. بهتره کلیدواژه هایی که فکر می کنید کاربر ممکنه سرچ کرده باشه رو تو این پاراگراف بیارید و حواستون باشه که کل پاراگراف بیشتر از ۱۵۰-۱۶۰ کاراکتر نشه. ضمنا توش بگید که میخواهید بازدیدکننده بعد از اینکه وارد سایتتون شد چی کار انجام بده.
تگ عنوان هم همون خط هاییه که روی صفحه نتایج جستجو با رنگ آبی نوشته شدند. تگ عنوان یکی از مهمترین فاکتورهای رتبه بندی سئوی درون-صفحه است و نشون میده که اون صفحه راجع به چیه. باید بین ۵۰-۶۰ کاراکتر باشه و تمام کلیدواژه های مهم رو دربربگیره. این تگ عنوان جای خوبیه که اسم برندتونو توش بیارید تا شاید بتونه توجه سرچ کننده ها رو جلب کنه.

  • متاکلیدواژه ها رو اشتباه نگیرید

اگه هنوز متاکلیدواژه ها رو روی سایتتون مشخص نکردید برید مشخص کنید. چند سالی بود که متا کلیدواژه ها تو مرکز توجه الگوریتم های گوگل نبودن، اما الآن گوگل به کمک این متاکلیدواژه ها میتونه بفهمه موضوع یه صفحه چیه. اولش خیلی ها با تکرار مکرر کلیدواژه ها اشتباه گرفتن، تا اینکه گوگل اعلام کرد اصلا از این متاکلیدواژه ها استفاده نمی کنه.

  • با موبایل دوست باشید

حدود یه سال پیش، گوگل یه مهلتی مقرر کرد تا سایت ها سازگار با موبایل بشن و گفت از تاریخ مقرر به بعد دیگه سازگاری سایت با موبایل هم جزء فاکتورهای رتبه دهی به حساب میاد. همین اطلاعیه هرج و مرجی بوجود آورد و همه فکر کردن چه فاجعه ای قراره راه بیفته و احتمالا خیلی ها حذف میشن، اما خوشبختانه اثرات اولیه اونقدرها هم مهلک نبود. اما گوگل داره اهمیت سازگاری سایت ها با موبایل رو روز به روز بیشتر می کنه.

  • ضرورت سرعت

گوگل از حدود ۶ سال پیش سرعت سایت رو تو رتبه دهی به سایت ها به حساب میاره. جدا از اهمیت سئو، وقتی یه سایتی سریع باز میشه تجربه کاربری بهتری ارائه میده و مانع از خروج سریع کاربر از سایت میشه. همین اواخر گوگل اعلام کرد میخواد الگوریتم رو آپدیت کنه و سرعت صفحات مخصوص موبایل رو هم اضافه کنه.
متاسفانه هیچکدوم از این توصیه هایی که کردیم جادویی نیستن و نباید توقع داشته باشید همین که اینها رو رعایت کردید فوری بیاید رتبه یک صفحه نتایج بشینید. اما میتونم بگم مهمترین قوانین سئو هستن که هر سایتی باید حتما رعایت کنه. بهینه سازی برای موتورهای جستجو یه کار پیوسته و دائمیه. اگه علاقه دارید که بیشتر راجع به سئو بدونید حتما مقاله های قبلی دارکوب رو مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان