وب سایت چیست و هدف از راه اندازی سایت اصطلاحا به مکانی ( رتبه در صفحه اول گوگل ) در اینترنت گفته می شود که یک صفحه یا تعداد بیشتری از صفحات را در خود جا داده است . به بیان دیگر به مجموعه ای از صفحات در اینترنت که متعلق به مکان خاصی هستند ، اصطلاحا وب سایت گفته می شود .

محتویات وب سایت ها عموما بر روی کامپیوتری به نام سرور ( کامپیوتر های بهم وصل شده ) قرار دارد و مجموعه ای از سرورها، شبکه جهانی وب را تشکیل می دهند. هر سرور می تواند یک یا تعداد بیشتری از سایت ها را درون خود جای دهد .

همانند دنیای واقعی که هر انسانی برای خود یک نام منحصر بفردی دارد، در دنیای مجازی یا اینترنت نیز اوضاع به همین منوال است. هر سرور ( یا کامپیوتر) برای آنکه از سرورهای دیگر متمایز شود و نیز هر وب سایت برای آنکه از وب سایت های دیگر متمایز شود، توسط یک شماره شناسایی منحصر بفرد یا IP مشخصی می شود.

  • سرور چیست ؟ (( server ))

همانطور که گفته شد، یک وب سایت، از چندین صفحه تشکیل می شود. تنها سوالی که در اینجا مجهول است آنست که یک صفحه، از چه چیزی تشکیل می شود و چطور می توان آن را ساخت ؟

در حالت عمومی وب سایت چیست و هدف از راه اندازی سایت ، یک صفحه اینترنتی ، چیزی فراتر از یک فایل کامپیوتری که در کامپیوتر سرور قرار گرفته است ، نمی باشد . این فایل برای آنکه به درستی روی مرورگر شما نشان داده شود ، نیاز دارد تا از قوانینی تبعیت کند . و آن قوانین ، همان کدهای HTML می باشند . کدهای HTML ، سنگ بنای هر صفحه اینترنتی می باشد و سوای از اینکه واقعا از چه زبانی برای برنامه نویسی و طراحی صفحه صفحه اینترنتی استفاده شده باشد ، بر ماهیت وجودی و محوری زبان HTML تاثیری نمی گذارد

منبع : noyasystem.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان