وبلاگ و ویژگیهای آن

 

وبلاگ (که از ترکیب کلمات وب و بلاگ تشکیل شده است) نوعی از سایت یا بخشی از سایت است. وبلاگ ها معمولا از پست های مجزا تشکیل می شوند که قابلیت نظر دهی در آنها وجود دارد و پست ها به ترتیب برعکس نمایش داده می شوند. وبلاگ نویسی می تواند بعنوان کلمه ای معنادار برای افزودن متن به یک وبلاگ، مورد استفاده قرار گیرد.

اکثر وبلاگ ها، قابلیت تعامل زیاد را با بازدید کنندگان دارا می باشند بطوریکه کاربران می توانند نظر خود را در مورد مطالب وبلاگ به اشتراک گذارند و عکسی از خود را نیز در کنار متن خود قرار دهند و این تعامل با کابران، همان مزیتی است که وبلاگ ها را از سایت های استاتیک متمایز می کند.

بسیاری از وبلاگ ها فقط برای موضوعات خاصی سیستم نظردهی دارند و قسمتهای دیگر وبلاگ تنها بمانند یک دفترچه خاطرات عمل خواهد کرد. یک وبلاگ عموما، مجموعه ای از مطالب، عکسها، لینکها به وبلاگهای دیگر، صفحات سایت، و دیگر فایلهای مرتبط مرتبط می باشد که در کنار هم گرد آمده اند. توانایی ارسال نظر به روش کاملا تعاملی، یکی از بخش های مهم هر وبلاگ می باشد. بسیاری از وبلاگها، اساسا چیزی بیشتر از متن نمی باشند اگرچه برخی از آنها نیز بر روی هنر (وبلاگه ای هنری)، عکاسی (وبلاگ های عکاسی)، فیلم (وبلاگهای فیلم) و موسیقی (وبلاگ های MP3)، و صوتی (پودکاست) تمرکز می نمایند. میکروبلاگینگ، نیز یکی دیگر از انواع وبلاگ نویسی است که پست های بسیار کمی را دارا می باشد.

طبق آمار جمع آوری شده، تا تاریخ ۱۶ فوریه ۲۰۱۱ میلادی، نزدیک به بیش از ۱۵۶ میلیون وبلاگ در سراسر جهان وجود دارد.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان