نکته ۱: از لینکهای متنی استفاده کنید!
شاید استفاده از تصاویر یا اشکال گرافیکی در طراحی سایت بسیار وسوسه انگیز و اغوا کننده باشد اما بعضی مواقع یک کم هم بسیار زیاد است ! تا جایی که برایتان امکان دارد سعی کنید که پیوندهای موجود بین صفحاتتان را بصورت لینک های متنی طراحی کنید، زیرا این نوع لینکها بسیار موثر تر از لینکهای تصویری یا گرافیکی عمل می کنند . مطالعات نشان داده که اکثر بازدید کنندگان سایتها ابتدا لینکهای متنی را خوانده و سپس به سراغ لینکهای تصویری یا گرافیکی می روند .
اگر شما ناچارید که از لینکهای تصویری یا گرافیکی در وب سایتتان استفاده نمایید حتما از پارامتر Alt برای تصویرتان استفاده کنید . استفاده از این پارامتر در طراحی لینکهای تصویری باعث می شود که کاربرانی که از کاوشگرهای متنی مانند lynx استفاده می کنند یا کاربرانی که گرافیک و تصویر را در کاوشگرهای خود غیر فعال کرده اند نیز بتوانند راه خود را در میان صفحات وب سایت شما پیدا کنند .به علاوه سعی کنید حتما در قسمت پایین هر صفحه با استفاده از لینکهای متنی راهنمایی واضح از سایتتان ارائه دهید تا صفحات اصلی سایت شما از این طریق نیز قابل دسترسی باشند . نکته ۲: یک صفحه با عنوان نقشه سایت طراحی کنید .
صفحه نقشه سایت می تواند یک راهنمای بسیار خوب برای کاربران سایت شما باشد. در طراحی صفحه نقشه سایتتان سعی کنید از یک ساختار درختی استفاده کنید بگونه ای که بخشهای مهم سایت بطور واضح در آن مشخص شده باشد و صفحات مربوط به هر کدام از بخشها به صورت زیر مجموعه آن بخش نمایش داده شوند . برای مثال می توانید سایت خود را به ۴ بخش اصلی شامل محصولات، خدمات، سوال های رایج و تماس تقسیم کرده و عناوین صفحات مرتبط با هر یک از این بخش ها را در زیر آن قرار دهید بصورتی که به صفحه مربوط به خود لینک شوند .

نکته ۳: از بکار بردن فریم پرهیز کنید.
تا جایی که امکان دارد سعی کنید از بکار بردن فریم در طراحی وب سایتتان پرهیز کنید. اکثر مرورگرهای رایج با نمایش فریم ها مشکل دارند و ممکن است کاربران هنگامی که در صفحه مقابل خود با چندین اسکرول بار مختلف روبرو می شوند به طور کامل گیج شوند ! اگر ناچارید که حتما از فریم ها در طراحی سایت خود استفاده نمایید پس خودتان را برای دوبرابر شدن کار آماده کنید زیرا لازم است که یک نسخه بدون فریم هم از سایتتان بسازید تا کاربرانی که کاوشگرهای آنها فریم ها را پشتیبانی نمی کند هم بتوانند از وب سایت شما استفاده نمایند.

نکته ۴: از لینکهای حرکت دار بپرهیزید !
در طراحی سایت خود سعی کنید از بکار بردن لینکهایی که در حال حرکت هستند یا لینکهایی که دائما تغییر رنگ می دهند یا چشمک می زنند پرهیز کنید . همچنین سعی نکنید که لینکهای بازدید شده و بازدید نشده را با تفاوت رنگ از یکدیگر متمایز کنید . تصور بر این است که اینکار بازدید کننده را در پیدا کردن راهش در میان صفحات کمک خواهد کرد اما بررسی ها نشان داده اینکار تنها باعث گیج شدن بازدید کننده ها می شود !

نکته ۵: محتویات سایت خود را همیشه در دسترس بازدید کننده نگاه دارید . هر صفحه از سایت شما باید از طریق هر صفحه دیگر قابل دسترسی باشد . سعی کنید پیوندهای میان صفحاتتان را طوری طراحی کنید که بازدید کننده در هر کجای سایت که باشد بتواند با حداکثر ۴ کلیک خود را به صفحه مورد نظر برساند. شما باید به طور مرتب ساختار صفحات و ارتباط بین آنها را در سایتتان بررسی کرده و مشکلات احتمالی را بر طرف نمایید. بازدید کننده ها برای این به سایت شما می آیند که با شما و خدماتتان آشنا بشوند پس بهتراست کاری نکنید که آنها واردار شوند برای کسب اطلاعات در سایت شما حفاری کنند!

تگ های مرتبط : طراحی وب ، طراحی وب سایت ، طراحی وب ، طراحی حرفه ای وب ، ایجاد یک وب سایت ، رنگ ، آموزش ، طراحی ، اینترنت ، وب ، سایت ، پورتال ، پرتال ، Cms ، مدیریت محتوا ، مدیریت سایت ، ادمین ، نقشه سایت، نکات مهم ، تخصصی ، شرکت ، فروشگاه ، فروشگاه اینترنتی ، امنیت ، نمونه کار ، سیستم مدیریت محتوا ، اتوماسیون اداری ، ساخت سایت ، چگونه ، طراحی سایت، بهینه سازی وب سایت ، سئو، افزایش ترافیک وب سایت، تبلیغات گوگل ، وب سایتهای ، بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو ، مشاوره ، مشاوره رایگان ،  تجارت الکترونیک ، سیستم آمار وب ، بهینه سازی اخبار ، طرح یا قالب وب سایت ، آموزش ، سیستم جامع آموزش ، ثبت دامنه و فضای وب ، تهیه متن وب سایت ، آنالیز کلمات کلیدی ، تبلیغات کلیکی گوگل ، معرفی به موتورهای جستجو ، بازاریابی اینترنتی ، بازاریابی از طریق ویدئو ، بازاریابی از طریق ایمیل ، وب ۲ ، سئو ، اهمیت طراحی وب سایت ، طراحی سایت صنعتی ، طراحی سایت شرکت ، طراحی صفحات وب ، بهینه سازی سایت ، طراحی سایت حرفه ای ، ساخت سایت ، سایت ساز ، قیمت طراحی سایت ، طراحی سایت ارزان ، ایجاد لینک ، طراحی پرتال ، برنامه نویسی وب سایت ، سایتهای تجارت الکترونیک ، طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت شخصی ، طراحی سایت استاتیک ، طراحی سایت داینامیک ، طراحی سایت رایگان ، طراحی سایت ادارات ، هزینه طراحی وب سایت ، بهترین سایت طراحی ، پارس آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان