نکات موثر در طراحی وب سایت: در این مقاله نکاتی را گرد آوری کرده ایم که برای طراحی سایت شما می توانید بسیار مفید باشد. شما به کمک این نکات موثر در طراحی وب سایت که در ادامه مطرح می کنیم ، می توانید وب سایت هایی با کیفیت بهتر طراحی کنید.

الف. نکات موثر در طراحی وب سایت ها با توجه به نیاز بازدیدکنندگان

برای طراحی وب سایت خوب در اولین گام باید به نیاز های بازدید کنندگانتان توجه کنید. نکات موثر در طراحی وب سایت که شما باید در این موضوع به آن ها توجه کنید شامل قابلیت های استفاده از آن وب سایت ، دسترسی پذیر بودن وب سایت ، رابط کاربری مناسب هستند. این نکات موثر در طراحی وب سایت را در نظر داشته باشید و کوشش کنید تا بتوانید از زاویه ی دید بازدید کنندگان به سایتتان بنگرید.

  1. لینک های مسیر یاب

مسیر یابی آسان یکی از نکات موثر در طراحی وب سایت است. لینک هایی که در برای مسیر یابی در سایت شما استفاده می شوند ، نقش کلیدیی را در سایت شما دارند. این لینک ها اگر به طور صحیح ساخته شوند و درست به هم وصل شوند موجب یکپارچگی سایت می شود و مطالب سایت را مانند زنجیر به هم وصل می کند. نتیجه ی این موضوع اقامت بیشتر بازدید کننده در سایت شماست. برای این که کاربر بتواند به راحتی به قسمت های دیگر سایت منتقل شود و در سایت گم نشود باید ساختار لینک های مسیریابی استوار و انعطاف پذیر باشد.

  1. ریسپانسیو بودن

اگر سایت شما به گونه ای باشد که در تمام دستگاه ها اعم از کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها و موبایل ها و تبلت ها و… قابل نمایش باشد ، کاربر برای ماندن در سایت شما تشویق می شود. امروزه با افزایش آمار استفاده از تبلت ها و تلفن های همراه در وب گردی ها نیاز به ریسپانسیو بودن بسیار بیشتر از قبل شده است. کار کردن با سایت هایی که تعداد صفحات زیادی دارند معمولا برای بازدید کنندگان مشکل می باشد و ممکن است در نگاه اول بازدید کننده صفحه شما را ببند. گام دوم شما داشتن وب سایتی جذاب و ریسپانسیو است.

  1. تناسب با تمام مرورگر ها

سایت شما باید طوری باشد که در تمام مرور گر ها قابل نمایش باشد. از رایج ترین مرورگرها Safari ، Opera ، Mozila Firefox ، Internet Explorer ، Google Chrome و Netscape می باشند.

ب . نکات موثر در طراحی وب سایت با سرعت لود مناسب

  1. استفاده از ویؤگی های گرافیکی ، فایل های فلش و اسکریپت ها:

استفاده از این موارد حجم سایت را زیاد می کند و برای سئو سایت نیز مضر می باشد. و در نتیجه از سرعت لود شما می کاهد. در این مورد توصیه می کنیم تا جایی که می توانید سعی کنید از تصاویر متحرک استفاده نکنید . زیرا این تصاویر علاوه بر این که ظاهر خسته کننده ای دارند ، با اشغال کردن حجم زیادی از سایت موجب کاهش سرعت لود نیز می شوند.

  1. استفاده از تصاویر کوچک:

هر چقدر تصاویری که در وب سایتتان استفاده می کنید بزرگ تر باشد ، زمان بیشتری برای باز شدن عکس ها صرف می شود. پس بهتر است از تصاویری که سایز کوچک تری دارند ، استفاده کنید. تا این زمان کنتر شود و در نتیجه ی آن سرعت للودتان افزایش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان