سلام، شما هم اکنون در حال خواندن این مقاله هستید پس من عنوان درستی برای مقاله خود انتخاب نموده ام. شما ممکن است از روش های مختلف عنوان این صفحه را دیده باشید و بر روی لینک آن کلیک نموده باشید. چه چیزی باعث شد که هم اکنون در حال خواندن این مقاله هستید؟ پاسخ یک دلیل دارد و آن نیز عنوان صفحه می باشد. چیزی که باعث شد شما به این مطلب توجه نشان دهید و بر روی آن کلیک نمایید. این اثری که یک عنوان مناسب دارد. عنوان مناسب توجه شما را جلب می نماید و باعث می شود که کاربر تشویق به خواندن ادامه مطلب شود. عنوان صفحه ضعیف نیز عکس این قضیه را به همراه دارد و شما هیچ توجهی به آن نمی نمایید و بر روی آن کلید نمی کنید. در واقع مهم نیست که مطلب شما چقدر مفید باشد و یا محصول شما چقدر عالی می باشد، و چقدر ویدئو شما جالب می باشد. در صورتی که عنوان شما نتواند کار خود را بدرستی انجام دهد کاربران شما تشویق به ادامه مطلب نخواهند شد.

این مقاله به شما آموزش خواهد داد که چگونه عنوانی جذاب برای مطلب خود انتخاب نمایید. این مورد به شما این امکان را می دهد بازدید کننده بیشتری به دست آورید و با کاربران خود ارتباط بیشتری برقرار نمایید. و در نهایت به شما روش هایی را معرفی می نماییم که چگونه عنوان جذاب طراحی نمایید.

تصورات غلط

چند مورد از تصورات غطلی که برخی افراد در مورد این موضوغ دارند را برای شما بیان می نمایم

“عنوان صفحه می بایست صفحه را شرح دهد”

موضوع مقاله را دوباره در عنوان در قالب یک جمله بیان ننمایید و نام آن را عنوان بگذارید. زیرا که اول از همه آنکه این مورد امکان ندارد. دوم آنکه، در صورتی که از این روش استفاده نمایید، عنوان شما بسیار خسته کننده خواهد شد و ارتباطی با کاربر برقرار نمی نماید.

به جای آن که موضوع مقاله را در قالب یک جمله به صورت خلاصه در عنوان بیان نمایید، مهترین و جالب ترین از موضوعات مقاله خود را انتخاب نمایید و آن را در عنوان خود استفاده نمایید. دو مثال برای انتخاب عنوان مقاله خسته کننده در زیر آمده:

“تکنیک های درست طراحی عنوان برای مقاله”

و انتخاب بهتر

“همه چیزی که در مورد نوشتن عنوان می دانید غلط است”

“برای جلب توجه از هر کلمه ای استفاده می نمایید؟”

برای آنکه بازدید کننده بیشتری بدست آورید نباید از هر کلمه دلخواهی استفاده نمایید. همیشه از کلماتی استفاده نمایید که در مورد موضوع مورد نظر باشد.عنوان صفحه می بایست کاملا مطابق با موضوع صفحه باشد. البته می توانید از کلماتی استفاده نمایید تا نظر کاربران را جلب نمایید.

“سایز مهم نیست، عنوان می تواند کوتاه و یا بلند باشد”

زمانی که در مورد عنوان بالای صفحه صحبت می شود، سایز مهم می باشد. موردی که به شما پیشنهاد می نمایم آن است که از عناوین خیلی بلند استفاده ننمایید. در صورتی که عنوان شما دو و یا سه خطی شود جالب نخواهد بود زیرا عنوان مناسب عنوانی است که در چند کلمه و در مدت زمان کوتاهی موضوع را به کاربر منتقل نماید. عناوین بلند برای کاربران خسته کننده می باشند. یک دلیل دیگر آنکه از عناوین بلند استفاده ننماید آن است که زمانی که می خواهید در شبکه های اجتماعی به مانند توئیتر عنوان را استفاده نمایید، عنوان شما کوتاه خواهد شد و ممکن است اثر بخشی بازم را نداشته باشد.

به شما پیشنهاد می نمایم عنوان خود را نه کوتاه و نه بلند انتخاب نمایید. برخی اعلام می نمایند که عنوان کوتاه مناسب تر است. لازم نیست عنوان شما کوتاه باشد مهم آن است که عنوان شما نظر کاربر را جلب نماید.

مزیت ها و مشکلات را بیان نمایید

برای نوشتن یک عنوان مناسب می بایست مشکلات و مزیت هایی که کاربران به دنبال آن هستند را بیان نمایید. و این مورد نیاز به آن دارد که شما درک درستی از مشتری خود داشته باشید و آنها در محصولات شما به دنبال چه چیزی هستند. بهتر است در عناوین خود روش بر آورده نمودن نیازهای مشتریان را عنوان نمایید.

شناخت کامل خوانندگان

شناخت کامل خوانندگان شما باعث ی شود عنوان مناسبی برای کاربران خود استفاده نمایید. به این فکر نمایید که چگونه می توانید با نزدیکترین دوست خود، برادر و خواهر ارتباط برقرار نمایید. شما آنها را می شناسید و می دانید چگونه آنها را تحت تاثیر قرار دهید.

شما قصد دارید توجه آنها را به چیزی جالب و هیجان انگیز جلب نمایید. همیشه نشان دهید مشکل و خواسته کاربران خود را کاملا می شناسید و چه راه هایی برای رفع آن پیشنهاد می نمایید. این باعث می شود تا مشتری شما مقاله شما را پاراگراف به پاراگراف مطالعه نمایید.

نکته هایی برای عناوین

در این بخش به شما مواردی را اعلام می نمایم که رعایت آنها باعث بهینه سازی عنوان مقاله شما می شود.

ساختار ساده

اولین عنوان شما می بایست از سایر عناوین موجود در صفحه بزرگتر باشد. این مورد توجه کاربر را به عنوان صفحه جلب می نماید و اولین موردی که کاربر در صفحه مشاهده می نماید عنوان صفحه می باشد.

شفافیت

استفاده از رنگ های با کانتراست بالا بسیار مهم می باشد و باعث افزایش سطح توجه کاربر به عنوان صفحه می گردد. همیشه از رنگ های متضاد صفحه برای رنگ بندی عنوان خود استفاده نمایید تا جلب توجه بیشتری نماید. برای زیر عنوان از فونت های کوچکتر و رنگ های ضعیف تری نسبت به عنوان اصلی استفاده نمایید.

استفاده ار فضای خالی

همیشه عنوان را در مکانی مناسب قرار دهید تا بیشتر مورد توجه کاربر قرار گیرد. معمولا در صفحه اطراف عنوان را خالی نمایید تا توجه کاربر سمت بخش مورد نظر رود. در صفحه ای که المان های بسیاری در آن وجود دارد، خالی نگه داشتن اطراف عنوان باعث بالا رفتن سطح توجه به بخش مورد نظر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان