نرخ تبدیل چیست؟

 

بر اساس نسبت مشتریان هدف به نسبت کل بازدیدکنندگان سایت نرخ تبدیل را بدست می آید. نرخ تبدیل هر وب سایتی از مهمترین عامل های موفقیت آن سایت می باشد به گونه ای که هرچه نرخ تبدیل سایت بیشتر باشد آن سایت موفق تر است. بعنوان مثال اگر هدف طراحی سایت ثبت نام افراد در سایت شما باشد. از ۱۰۰۰ تا بازدید کننده ۲ نفر در سایت شما ثبت نام کنند نرخ تبدیل سایت شما ۰٫۰۰۲ می باشد.

sales-funnel-269x300

برای آن که سایت بازدید کننده داشته باشد باید هزینه زیادی را پرداخت نماییم زیرا که این کار فقط از طریق تبلیغات مختلف و روش های گوناگون سئو میسر می شود. میانگین هزینه ی هر بازدید کننده به سایت تقریبا ۶۰ تومان است. به بیان دیگر اگر  ۱۰۰۰ بازدیدکننده را بخواهید به سایت خود بیاورید باید ۶۰ هزار تومان پرداخت کنید. حال اگر نرخ تبدیل شما ۰٫۰۰۱ باشد یعنی از آن ۱۰۰۰ نفر بازدید کننده فقط ۱ نفر به مشتری تبدیل شده اند. سود شما از فروش به این ۱ مشتری باید بیش از ۶۰ هزار تومان باشد.

راه های افزایش نرخ تبدیل:

۱) سایت خود را آنالیز و تحلیل کنید! این کار موجب میشود نقلط ضعف سایت نمایان شود. و متوجه می شود چه چیزی موجب کاهش خرید از سایتتان می شود و یا چه مشکلاتی در سایت وجود دارد که به حد کافی مشتری را به خود جذب نمی کند. شما با رفع مشکلات و بهبود نقاط ضعفتان نرخ تبدیل سایتتان افزایش پیدا خواهد کرد.

برای مثال نرخ سایت شما از ۰٫۰۰۱ به ۰٫۰۱ ارتقا یابد این بدان معناست از ۱۰۰۰ بازدید کننده ۱۰ تا مشتری دارید و ۶۰۰ هزار تومان سود خواهید کرد.

۲) تبلیغات را به صورت هدفمند انجام دهید. برای مثال شما یک وب سایت فروشگاهی در زمینه لوازم منزل و آشپزخانه دارید شما در یک سایت آموز آشپزی باید تبلیغت انجام دهید نه در سایت کودکان و نوجوانان چرا که بیشتر مشتری های شما بانوان هستند و نوجوانان علاقه ای به لوازم منزل و آشپزخانه ندارند.

۳) مهمترین هدف در سایت رفع نیاز های مشتری است. شما باید اولویت را به خواسته های کاربران اختصاص دهید برای این منظور یک بخش را برای نظرات کاربران در طراحی سایت قرار دهید و در آن قسمت فعال باشید چرا که بر افزایش نرخ تبدیل بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

منبع: sitedesign-co.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان