چگونه میتوانید یک سایت استاندارد با متدهای روز جهان بسازید؟

 

باید این نکته را در نظر گرفت که موفقیت یک وب سایت هدف اصلی شکل گیری هر وب سایتی است.همه ی کاربران در بستر اینترنت پس از بازدید از یک وب سایت به صورت طبیعی در خصوص با رضایتمندی یا نارضایتی خویش در ارتباط با آن وبسایت به نتایجی خواهند رسید بعضی از سایت ها برای ما بسیار خوش آیند هستند و باعث بازگشت چند باره ما به آن وب سایت می شود ولی در برخی دیگر از وب سایت ها به دلیل رعایت نشدن برخی عوامل بعد از یک بار مشاهده دیگر رغبتی برای مراجعه مجدد به آن نداریم.

در این مقاله سعی شده است تا عوامل تاثیرگذار بر User Friendly بودن یک وب سایت و رهنمود های مرتبط به این مسئله به طور کامل توضیخ داده شود. همچنین برای درک بهتر این مسئله چند وب سایت را  مورد بررسی قرار داده و نمراتی را در ارتباط با رهنمود ها به وب سایت ها اختصاص داده ایم.

 

Utilizable

قابلیت استفاده نیاز اولیه کاربران :

هر وب سایتی که میخواهد موفق باشد لازم است که مردم بتوانند از آن استفاده نمایند. سبک طراحی و ظواهر سایت هرگز نباید جایگزین کارایی و قابلیت استفاده بودن وب سایت گردد. این قابلیت استفاده برحسب نوع وبسایت ها متفاوت است. به طور مثال، یک وب سایت تجارت الکترونیک باید به خوبی بتواند محصولات را نمایش دهد، قسمت جستجوی مناسبی داشته باشد، سبد خرید و روند فروش متناسب با خرید داشته باشد و یک وب سایت خبری باید دسته بندی مناسب، تگ بندی مطالب، تسهیل در امر خواندن مطالب با رنگ بندی و سایز بندی قلم ها و زمینه و … داشته باشد.

Utilizable

Speed of loading first page

سرعت load شدن صفحه اول سایت :

مهم ترین و تاثیرگزار ترین مسئله در موفقیت بهینه سازی یک وبسیات سرعت load شدن یا download شدن کل سایت میباشد اینکه یک کاربر جذب وبسایت ما شود به این بستگی دارد که سرعت لود صفحه ی اول چقدر است و اگر در مدت زمان ایده آل این عمل انجام شود کاربر ارتباط بسیار خوبی با سایت ما ایجاد خواهد کرد و رضایتمندی او را به همراه خواهد داشت. این همان ۱۰ ثانیه ی اول است که کاربر را نسبت به سایت جذب یا دفع میکند و باید توسط متدهای خاصی سرعت load را افزایش داد.

Speed of loading first page

Use Familiar Fonts

استفاده از خانوداه ی فونت های آشنا:

استفاده از فونت های آشنا در نوشته برای دستیابی به بهترین سرعت خوانایی کمک بسیار زیادی میکند تحقیقات نشان میدهد که انتخاب فونت های متناسب با نوع نوشته تاثیر زیادی بر سرعت خواندن متن دارند بنابراین فونت مناسبی برای محتویات خود انتخاب کنید.

 

Provide users with good ways to reduce options

کاهش گزینه ها برای فراهم کردن بهترین مسیر برای کاربر :

کاربران بنظر میرسد تمایل دارند تا گزینه های زیاد را در ارتباط با یک موضوع را به سرعت حذف کنند و بهترین گزینه را انتخاب کنند تا مهم ترین اطلاعات را دریافت کنند طراحان سایت باید این موضوع را در نظر گرفته و از ایجاد گزین های زیاد اجتناب کنند تا کاربر در انتخاب دچار تردید نشود و کارآمد ترین گزینه را انتخاب نماید

 

limit the number of Words and Sentences

محدود کردن تعداد کلمات و جملات در یک پاراگراف :

برای بهینه کردن مطالب خود و خوانایی بهتر برای کاربر استفاده از کلمات و جملات طولانی را در یک پاراگراف به حداقل برسانید و مختصر و مفید بنویسید و بهتر است در هر جمله حداکثر ار ۲۰ کلمه استفاده کنید.

 

  Make First Sentences Descriptive

اولین جمله باید جمله ی توصیف کننده باشد:

در انتخاب جمله اول هر پاراگراف بسیار دقت کنید و سعی کنید مفهوم آن جمله کل پاراگراف شما را پوشش دهد و زیرا کاربر به جملات اول یک نوشته توجه زیادی میکند و مفهوم جمله ی اول تاثیر زیادی بر کاربر برای خواندن ادامه ی نوشته دارد.

 

منبع: سایت آموزش ۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان