منظور از park domain و Domain Forwarding چیست؟

و تفاوت Park Domain و Domain Forwarding در چیست؟

منظور از park domain چیست؟

همانطور که در قسمت وضعیت دامنه ها گفتیم حالتی به نام park domain وجود دارند . این حالت به این معنا ست که دامنه ما به دامنه دیگر که سایت اصلی ما می باشد، اشاره می کند، و با زدن این دامنه ما به دامنه اصلی منتقل می شویم.

برای مثال سایت اصلی ما  شرکت طراحان وب تبریز ، datacss.ir می باشد، که ما می توانیم با خرید دامنه های با همین نام اما پسوند های ir – .net – .org – .ws و … به همان سایت اصلی اشاره نماییم.

و این کار باعث این میشود که هم اسم سایت ما حفظ بشود، و هم  کاربران ما را بهتر پیدا کنند و هم آمار بازدید ما بیشتر شود، و ضمنا از سو استفاده کردن از نام سایت ما توسط رقیبان جلوگیری خواهد شد.

 

 

Domain Forwarding چیست؟

همانطور که در park domain  در مجموعه مقالات طراحی سایت گفتیم برای اشاره به سایت اصلی خود ما چندین دامنه با پسوند های مختلف وقتی ثبت کرده ایم، می توانیم با اشاره آن به آدرس سایت اصلی از حرمت و حریم سایت  و نام سایت خود محافظت نماییم.

 همچنین باعث شویم که کاربران با هر پسوندی که در انتهای نام تجاری سایت ما نوشتند، به سایت ما لینک و ارجاع داده شوند.

که به این موضوع Domain Forwarding می گویند.

تفاوت Park Domain و Domain Forwarding چیست؟

هر دو مفهوم Park Domain و Domain Forwarding یک فعالیت و عملکرد دارند. فقط تنها تفاوت اینها این است، که در Park Domain دیگر در نوار آدرس بالا آدرس سایت اصلی نمی آید. اما در Domain Forwarding در نوار آدرس نیز حتی آدرس سایت اصلی نمایش داده می شود. توضیحات بیشتر را می توانید در مقالات طراحی سایت مطالعه فرمایید.

دامنه ها چگونه کار می کنند؟

همانگونه که در مبحث و وظایف DNS در مقالات طراحی سایت نوشتیم دامنه ها آدرس هایی هستند که منحصر به فرد می باشند؛ که شامل یک IP مخصوص هستند. ما بعد از تایپ هر دامنه با DNS ارتباط برقرا می کنیم و این مرجع با ترجمه آدرس ما را به فضای مورد نظر وصل می کند.

 

 

منظور از gTLD چیست؟

این عبارت مخففی است که (Generic Top Level Domain ) منظور از آن پسوند دامنه های عمومی می باشد، که به طور عموم همه ی افراد می تواند از آن ها برای ثبت دامنه خود استفاده نمایند.

در بخش انواع پسوند دامنه به طور کامل این پسوند ها را برای ثبت دامنه توضیح دادیم تا بتوانیم در طراحی سایت خود از پسوند مناسبی برای وب سایت خود استفاده نماییم.

منبع: sitedesign-co.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان