مشکلات ناشی از تغییرات و بروز رسانی در سایت ها

 

معمولا پس از طراحی و ارائه سایت به مشتری، سایت نیازمند تغییرات کوچکی می شود ولی تغییرات بزرگ و طراحی مجدد قالب، معمولا پس از طی مدت زمان خاصی انجام می شود.

تغییرات در سایت تقریبا همیشه منجر به واکنش های شدید از سوی کاربران خواهد شد. دلیل این موضوع آن است که اساسا تغییر، سبب سردرگمی کاربران خواهد شد. بعنوان مثال، لینکی که کاربران قبلا آن را همیشه در گوشه بالا سمت چپ پیدا می کردند، هم اکنون جای آن خالی است و به گوشه پایین سمت چپ رفته است. اکثر کاربران، وقتی را برای یافتن این لینک روی سایت شما صرف کرده اند تا جای جدید آن را بیابند. در این حالت کاربران، احساس خستگی، افسردگی، بی هدفی و پایین آمدن قابلیت کار با سایت را احساس می کنند و قدری زمان نیاز دارند تا به سازمان جدید سایت عادت نمایند. در سایت هایی که کاربران وقت زیادی را روزانه روی آن صرف می کنند، نظیر فیسبوک یا ویکیپدیا، کاربران معمولا حتی به تغییرات خیلی کوچک نیز به دیده مزاحمت نگاه می کنند. این موضوع می تواند با کاهش بازدیدها، کاهش ورق زنی سایت، و یا ترک زود هنگام سایت از سوی کاربران پاسخ داده شود.

در هر صورت، پس ازچند هفته، اکثر کاربران به تغییرات عادت می کنند و دیگر با آن مخالفت نخواهند کرد. بعنوان مثال، ویژگی امضا در فیسبوک و خوراک خبری، هر کدام میلیون ها شکایت را تنها لحظاتی پس از ارائه شدن آنها در پی داشت ولی کاربران امروزه، می گویند که این ویژگی، یکی از مهمترین و مطلوب ترین امکاناتی می باشد که فیسبوک به آنها داده است.

سایت های بزرگ، ممکن است این سردرگمی پس از تغییرات را با کاهش تعداد بروز رسانی ها، آزمایش قالب های جدید سایت و ارائه آن به تعداد معدودی از کاربران، توضیح بروز رسانی هایی که در حال شرف وقوع هستند و دادن آزادی به کاربران برای انتخاب پوسته های قبلی سایت، کاهش دهند. در هر صورت، درمان اساسی برای این اینگونه شکایت ها از سوی کاربران، تنها صبر کردن و زمان می باشد.

 

منبع: نویاسیستم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان