همان طور که می دانید طراحی سایت و حضور در فضای اینترنت برای معرفی و پیشرفت هر کسب وکاری لازم و ضروری است زیرا امروزه بیشتر افراد ابتدا در اینترنت به دنبال خدمات و رفع نیازهای خود هستند بنابراین اگر نتوانند شما و کسب وکار شما را در این فضا پیدا کنند قطعاً به سراغ رقبای شما می روند.

طراحی سایت و راه اندازی آن هزینه های زیادی برای بسیاری از کسب و کار ها دارد و این خود تبدیل به یک مشکل اساسی  شده است برای رفع این مشکل ما استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس را به شما پیشنهاد می دهیم.

طراحی سایت با وردپرس - مزایای طراحی سایت با وردپرس

وردپرس یک نرم افزار تحت وب است که به شما این امکان را می دهد تا به آسانی و بدون نیاز به دانش تخصصی در زمینه زبان های برنامه نویسی برای خود سایت مناسبی طراحی و مدیریت کنید. وردپرس توانسته است در بین سایر سیستم های مدیریت محتوا عملکرد موفقی داشته باشد و طرفداران زیادی را جلب نماید.

وردپرس متن باز است و همه توسعه دهندگان در سراسر دنیا می توانند کدهای مورد نیاز خود را به آن اضافه کنند و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند.

سیستم مدیریت محتوای متن باز 768x490 - مزایای طراحی سایت با وردپرس

این سیستم مدیریت محتوا به شما این اجازه را می دهد تا با دانش کمی در زمینه برنامه نویسی برای خود سایتی طراحی کنید. شما برای طراحی سایت با وردپرس فقط نیاز به یک مرورگر متصل به اینترنت دارید سپس می توانید کار طراحی را شروع کنید. به آسانی می توانید با استفاده از المان های آماده صفحات جدیدی به سایت خود اضافه کنید، پست های آن را مدیریت کنید و تصاویر موردنظر را بر روی سایت آپلود نمایید.

وردپرس امکانات زیادی را در قالب افزونه ها ارائه می دهد که بیشتر این افزونه ها به صورت رایگان در دسترس هستند و افزونه های غیر رایگان را می توانید با پرداخت مبلغی مناسب خریداری نمایید.

طراحی سایت با وردپرس بسیار لذت بخش است زیرا این سیستم مدیریت محتوا بسیار انعطاف پذیر و قابل شخصی سازی است.

مراحل طراحی سایت با وردپرس:

برای شروع طراحی ابتدا اهمیت استفاده از سیستم مدیریت وردپرس را درک کنید و بدانید که آن تمام نیازهای شما را در زمینه طراحی سایت برآورده می کند زیرا دارای ابزارهای مختلف و کاربردی زیادی است و به شما این امکان را می دهد تا بدون هیچ دانش برنامه نویسی محتوای سایت خود را ایجاد و ویرایش کنید.

طراحی سایت با وردپرس - مزایای طراحی سایت با وردپرس

مرحله بعدی انتخاب نامی برای سایت، خرید دامنه و هاست است. انتخاب نامی مناسب برای دامنه وب سایت بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا نشان دهنده ی هویت اصلی شما وکسب وکار شما است. همان طور که می دانید هاست به فضایی گفته می شود که شما محتوای سایت خود را در آن ذخیره می کنید.

نصب وردپرس و آشنایی با رابط کاربری آن گام بعدی برای طراحی سایت وردپرس است. بعد از نصب وردپرس وارد پنل مدیریتی آن شوید و با ابزارهایی مختلفی مانند برگه ها، افزونه ها، پست ها و… که پنل در اختیار شما می گذارد سایت را طراحی نمایید.

سپس به قسمت تنظیمات اولیه سایت بخش تنظیم پیوندهای یکتا مراجعه کنید. پیوندهای یکتا در واقع ساختار آدرس صفحات سایت شما را مشخص می کنند و معمولا بر روی گزینه نام نوشته تنظیم می شوند.

در بخش تنظیمات گزینه ای برای فعال سازی قابلیت نمایش وب سایت شما در موتورهای جستجو وجود دارد که باید آن را فعال کنید برای این کار حتما توجه داشته باشید که تیک گزینه نمایش در موتورهای جستجو غیر فعال باشد.

مرحله بعدی انتخاب قالبی مناسب با کسب وکار شما است. فروشگاه های زیادی در این زمینه مشغول فعالیت هستند بنابراین می توانید با بررسی انواع قالب ها، قالب موردنیاز خود را خریداری نمایید.

و مرحله آخر طراحی سایت با ورپرس تولید محتوا برای وب سایت است که بهترین راه برای افزایش ترافیک ورودی سایت و معرفی آن است.

منبع : datacss.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان