مدیریت تصاویر سی پنل با ابزار images

 

با استفاده از ابزار مدیریت تصاویر سی پنل یا همان ابزار images می توان به سادگی و با چند کلیک تصاویر موجود در پوشه خاص را به صورت بند اندگشتی کنید یا سایز آن را به دلخواه خود تغییر دهید و حتی پسوند آن را به پسوند دیگری تغییر دهید ، در این مقاله قصد داریم ابزار مدیریت تصاویر سی پنل را به صورت ویدویی و همچنین آموزش متنی به شما توضیح دهیم.

 

نحوه ایجاد تصاویر بند انگشتی به وسیله ابزار images سی پنل :

پس از وارد شدن به سی پنل از زبانه Files روی گزینه Images کلیک کنید ، سپس در این صفحه روی گزینه Thumbnailer کلیک کنید :

مدیریت تصاویر سی پنل با ابزار images

سپس لیست پوشه های شما نمایش داده می شود شما باید روی پوشه ای که عکس های شما در آنجا است کلیک کنید تا از تمام تصاویر شما ، تصاویر بند انگشتی ایجاد شود :

مدیریت تصاویر سی پنل با ابزار images

در قسمت Scale Percent باید سایز عکس را تنظیم کنید ، برای مثال اگر ۵۰ درصد در ۵۰ درصد انتخاب کنید سایز تمام تصاویر شما نصف می شود ، بسته به کیفیت عکس ها می توانید این مقدار را وارد کنید. همچنین با علامت زدن گزینه Keep Aspect Ratio نسبت ابعاد تصاویر شما حفظ می شود ( باعث کشیدگی غیر استاندارد نمی شود) ، با کلیک روی گزینه Thumbnail images تصاویر بند انگشتی ایجاد می شود. فایل های خروجی در یک پوشه با نام thumbnails در داخل پوشه انتخاب شده ایجاد می شوند. (در این روش عکس های قدیم حذف نمی شود)

نحوه تغییر سایز تصاویر :

با کلیک روی گزینه Scaler شما می توانید سایز هر عکسی که انتخاب کردید را تغییر دهید ، تفاوت آن با Thumbnailer این است که در Scaler شما می توانید سایز یک عکس را ویرایش کنید اما در Thumbnailer تغییرات روی تمام تصاویر شما اعمال می شود ، با علامت زدن گزینه Retain a copy of the old image as:  می توانید از عکس قبلی خود یک کپی نگهداری کنید و نام آن را نیز می توانید در کادر زیری آن وارد نمایید.

نحوه تبدیل فرمت عکس ها به وسیله ابزار مدیریت تصاویر سی پنل :

با کلیک روی گزینه Converter می توانید پسوند عکس خود را تبدیل کنید ، پس از کلیک و انتخاب پوشه مربوطه مانند تصویر زیر باید پسوند جدید را انتخاب کنید :

مدیریت تصاویر سی پنل با ابزار images

 

سپس روی دکمه Convert کلیک کنید تا تبدیل انجام شود.

امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشه ، در صورتی که نظری در مورد آن دارید آن را در قسمت نظرات همین مطلب آن را برای ما ارسال کنید.

 

منبع : نت آرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان