مایکروسافت ویژوال استودیو

حوالی سال ۲۰۰۴ مایکروسافت تصمیمی را میگیرد که طی آن، کلیه ابزارهای برنامه نویسی آن شرکت، که قبلا بصورت های ویژوال بیسک، ویژوال سی، فرونت پیج و غیره بودند بصورتی یکپارچه تحت نام ویژوال استودیو در آمدند.

مایکروسافت همچنین برای این منظور، مجبور بود تا کلیه کتابخانه های خود را تحت یک سیستم یکپارچه در آورد و اینکار نیز مطابق با همان سیاست های یکپارچه سازی مایکروسافت بود که زمزمه های آن، از قبل به گوش می رسید. نام این کتابخانه، Microsoft .Net Frameworks گذاشته شد و طبق آن، کلیه کتابخانه های شرکت، سوای آنکه از چه زبانی برای برنامه نویسی آنها استفاده شده است، به کتابخانه ای کامپایل شدند که زبان مشترک تمام زبان های برنامه نویسی مورد استفاده در شرکت مایکروسافت بود.

از جمله محاسن این محصول می توان به اهمییت دادن به دید برنامه نویسی برنامه نویسان اشاره کرد بطوریکه برنامه نویسی در این محیط بسیار سریع و خطا گیری در آن، فوق العاده است. چنانچه از دید یک برنامه نویس به این محصول نگاه کنید، شاید بتوان گفت مایکروسافت ویژوال استودیو بهترین محصولی می باشد که در اختیار شما قرار داده شده است. ولی چنانچه از دید یک طراح به این محصول نگاه نمایید، شاید بتوان گفت که حتی برخی از امکاناتی را که فرانت پیج در اختیار شما قرار داده بود، در این نرم افزار خبری از آنها نمی باشد.

به هرحال این به خودتان و سلایق شخصی، هنری، و مهارت های یادگیری شما بستگی دارد که تا چه حد از یک نرم افزار بتوانید برای مقاصد خود استفاده نمایید.

 

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان