مالک دامنه کیست؟ تمدید دامنه چگونه می باشد؟Billing Contact کیست؟

مالک دامنه کیست؟

مالک دامنه شخصی ست که آن دامنه را ثبت می نماید و برای بار اول هزینه آن را به هر طریقی پرداخت می نماید.

ولی باید این را بدانیم برای تمدید و مدیریت آن ما می توانیم افرادی را تعیین نمایم. برای آشنایی بهتر، افرادی که طراحی سایت انجام می دهند باید با این اشخاص (Administrative Contact و Billing Contact ) آشنا شوید.

 

 

Billing Contact کیست؟

ما در اطلاعات شخصی دامنه می توانیم شخصی یا شرکتی را تعیین نماییم که مسئولیت پرداخت هزینه ثبت دامنه و همچنین تمدید آن را بر عهده داشته باشد. البته این مسئولیت فقط در همین حد برای این شخص یا شرکت محدود خواهد بود.

 

 

تمدید دامنه چگونه می باشد؟

در این مقاله از طراحی سایت قصد داریم در مورد نحوه تمدید دامنه اطلاعاتی را ارائه خواهیم کرد. ما در زمان اعتبار دامنه خود هر زمان می توانیم آن را تمدید نماییم؛ اما بعد از اتمام تاریخ اعتبار دامنه فقط تا ۳۰ روز می توانیم بدون پرداخت هیچگونه جریمه ایی، دامنه خود را تمدید نماییم.

در غیر این صورت دامنه ما وارد دوره باز خرید خواهد شد که مدت آن ۴۵ روز می باشد که باز در این زمان مالک دامنه می تواند با پرداخت جریمه که معمولا چندین برابر هزینه ثبت دامنه اولیه است، دامنه خود را تمدید نماید.

هزینه این جریمه طبق قوانین ICANN در حدود ۱۴۰ دلار آمریکا می باشد.

در مبحث حیات دامنه زمان های تمدید را به طور کامل شرح داده ایم.

ضمنا باید در نظر داشته باشم برای طراحی سایت بهتر و همچنین مدیرت بهتر وب سایت خود ما به عنوان طراح سایت باید از این زمان ها و قوانین آگاهی کامل داشته باشیم.

 

منبع: sitedesign-co.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان