برداشت اول مشتریان از وب سایت و کسب و کار شما، تصویری است که توسط صفحه‌ی اول وب سایت شما ارائه می‌شود. این برداشت تأثیر بزرگی در موفقیت و یا شکست شما دارد.  صفحه‌ی اول وب سایت شما می‌تواند عامل تعیین کننده در انتخاب خواننده برای جستجوی بیشتر در وب سایت شما باشد و یا گزافه گویی بعد از یک نگاه سرسری و در نهایت بازگشت بازدیدکننده به موتور جستجو و پیدا کردن وب سایتی که بیشتر مرتبط با خواسته‌اش می‌باشد.

با این حال بسیاری از وب سایت‌ها به سادگی این فرصت بزرگ را برای جلب توجه خواننده از دست داده‌اند. این سایت‌ها با ضعف در اهداف خود و یا ضعف در نشان دادن تصویر مناسبی از محتوای صفحه اصلی سایت، نتوانسته‌اند بلافاصله به بازدیدکننده اطلاع رسانی کنند و نشان دهند که مطالب وب سایت در چه موردی می‌باشد.

برای انتقال اطلاعات اولیه به مشتری بالقوه و اینکه سایت شما چه چیزی ارائه می‌دهد، فقط ۴ ثانیه فرصت دارید. هر لحظه ای که بازدید کننده بابت کشف وب سایت شما تلف می‌کند در واقع شما فرصتی برای ایجاد تصویر صحیح از صفحه‌ی وب خود از دست می‌دهید.

برای ایجاد صفحه‌ی وب موثر و محتوای قانع کننده، می‌توانید از چند دستورالعمل ساده زیر پیروی نمایید:
صفحه‌ی اصلی سایت شما به عنوان مقدمه ای از شرکت شما می‌باشد. برای استقبال از بازدیدکنندگان خود باید برای آن‌ها فرش قرمز پهن کنید! در هنگام ورود به سایت، خوانندگان باید قادر باشند بدون نیاز به کلیک و یا حرکت به اطراف، بلافاصله دریابند که وب سایت شما چه چیزی ارائه می‌دهد.

در معرفی سایت خود و یا بالای صفحه‌ی اصلی، باید خدمات و محصولات وب سایت به گونه ای ارائه شده باشد که خوانندگان نیازی به داشتن دانش و آگاهی قبلی برای فهم و درک مطالب نداشته باشند. این روش ایده‌ی خوبی برای کمک به مشتریان آنلاین، هنگامی که محصولات و یا خدماتی خلاقانه و جدید ارائه می‌نمایید می‌باشد.
همچنین افزودن یک یا دو لینک دیگر در مورد شرکتتان در صفحه‌ی وب، ایده‌ی مناسب دیگری می‌باشد (البته مراقب باشید صفحه‌ی اصلی وب خود را به یک صفحه‌ی کاملاً تجاری تبدیل نکرده‌اید! زیرا مشتریان احساس کسالت خواهند کرد)

صفحه‌ی اصلی شما باید دارای محتوای به روز شده باشد. اگر محتوای به روز و مناسب یک وب سایت نمایانگر نیاز مشتری باشد حتماً آن‌ها را جذب مطالب خود خواهد کرد. تغییر مطالب برای ایجاد یک تصویر مناسب و مطلوب ضروری بوده که البته این موضوع به تنظیمات و نگهداری مداوم از طراحی سایت شما بستگی دارد. این عمل باعث جذب بیشتر مخاطبان به صورت منظم می‌شود. اگر صفحه‌ی اصلی شما دارای تاریخ باشد در این صورت آن‌ها می‌خواهند از اعتبار و صحت اطلاعات و چگونگی آن اطمینان حاصل نمایند. از این بدتر، اگر مطالب بسیار قدیمی باشد به نظر می‌رسد که شما کسب و کار و تجارت خود را رها نموده‌اید.

صفحه‌ی اصلی شما باید مجموعه ای از نکات فروش منحصر به فرد (USPs) داشته باشد. USPs باید مزایای وب سایت شما را که در یک مکان مناسب در صفحه‌ی اصلی قرار گرفته، برای مشتریان احتمالی شما تشریح نماید. همچنین USPs ها به خوانندگان شما میگویند که چرا سایت شما بهتر از سایت‌های مشابه بوده و چرا سایت شما می‌تواند خدمات بهتری نسبت به بقیه ارائه نمایید.

به یاد داشته باشید فقط چند ثانیه با پیدا کردن اطلاعات بیشتر شما و وب سایتتان توسط بازدیدکنندگان و تحصیل آن‌ها فاصله دارید. مشتریانی که دائماً در حال بازدید از کل وب سایت شما بوده، در حال بررسی چگونگی میزان بازدید از صفحه‌ی اصلی وب شما و یادگیری و کسب تجربه از کسب و کار شما می‌باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان