طراحی سایت به روش داینامیک و انواع وب سایت های داینامیک

 

در طراحی سایت به روش داینامیک، قابلیت در اختیار ما قرار گرفته است که ما بعد از تحویل سایت از طراح سایت، می توانیم با این قابلیت که CMS نامیده میشود و در مبحث CMS که با کلیک در اینجا می توانید با آن آشنا شوید، تغییرات را در وب سایت خود انجام دهیم؛ یا آن را به روز رسانی نماییم و یا به محتوای آن اضافه نماییم.

در این روش برای مدیریت سایت دیگر نیازی به کد نویسی نمی باشد؛ برای کاربران و مدیران سایت می توان سطح دسترسی تعریف کرد؛ حتی مراجعه کنندگان و بازدید کنندگان نیز می توانند مطالب خود را در سایت ثبت نمایند و در اختیار و اشتراک با سایر کابران قرار دهند. مثلا نسبت به یک محصول نظر سنجی قرار دهیم و فیدبک و نظر استفاده کنندگان را از آنها جست و جو نماییم.

 

انواع وب سایت های داینامیک کدامند؟

همانند وب سایت های استاتیک، دسته دوم وب سایت ها نیز بر دو نوع می باشند. یک نوع آن وب سایت های فلش داینامیک می باشند، که همانند وب سایت های فول فلش، در طراحی خود از نرم افزار فلش استفاده میشود و که با توجه به گرافیکی بودن این وب سایت ها، باعث جلب نظر تماشاچی خواهند شد؛ اما باید این نکته را توجه داشته باشیم که موتور های جست و جو به راحتی نمی توانند محتوای فایل های فلش را بخوانند، در نتیجه نمی توانند به کاربران کمک نمایند که این وب سایت ها را جست و جو کنند، پس وب سایت های ما دارای بازدید کننده کمتر و رتبه ی پایین تری خواهند بود.

نوع دیگر طراحی سایت از نوع داینامیک، مبتنی بر برنامه نویسی می باشد؛ این وب سایت های که امروزه بیشترین طراحی سایت موفق به این روش بوده است، برای موتور های جست و جو خوانا تر بوده و موتور های جست و جو می توانند کمک وافری به ما در پیدا کردن کاربران خود داشته باشند.

می توان برای مثال برای سایت های فلش داینامیک در طراحی وب سایت برای یک آرتیست (بازیگر، ورزشکار، هنرمند و…)  که فقط تنها متن جست و جو شده در وب سایت، نام ایشان می باشد، کاملا مناسب بوده زیرا برای این دسته از مراجعه کنندگان برای طراحی وب سایت ، طرحی گرافیکی از نکات ویژه برای آنها می باشد.

برای مثال سایت های مبتی بر برنامه نویسی میتوان به سایت های که محتوا برای آنها بسیار مهم می باشد اشاره کرد، که البته این محتوا بارها و بارها در موتور های جست و جو سرچ خواهد شد. مثل انواع وب سایت های آموزش، وب سایت های خبری، وب سایت های دانش نامه و… از جمله این وب سایت ها می باشند.

منبع: sitedesign-co.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان