طراحی سایت به روش استاتیک

 

در طراحی سایت در این روش که مربوط به نسل اول طراحی وب سایت می باشد، سایت ها به گونه ای طراحی شده اند که بعد از طراحی و نوشتن سایت، دیگر امکان تغییرات و ویرایش و بروز رسانی اطلاعات توسط مدیران سایت وجود ندارد؛ هر گونه تغییر نیاز به دانستن برنامه نویسی تحت نت می باشد و تغییرات باید توسط طراح سایت انجام شود.

این روش از طراحی امروزه دیگر رواج ندارد چون روش داینامیک کاملا نسبت به این روش برتری دارد و تنها در مورد هزینه ی کمتر طراحی سایت به روش استاتیک، در بعضی موارد که وب سایت فقط جنبه ی نمایشی دارد، از آن استفاده می شود.

 

انواع وب سایت های استاتیک کدامند؟

در طراحی سایت به روش استاتیک دو نوع و روش وجود دارد :

روش اول نوشتن از طریق فایل های html می باشد. که طراح تمام قسمت ها و مراحل را به صورت کد از ابتدا تا انتها خواهد نوشت. زمان صرف شده برای این کد نویسی بسیار طولانی خواهد بود.

روش دوم روش فول فلش می باشد. در این روش که از اسم آن پیداست طراحی سایت توسط فلش انجام می شود و طراح سایت فایل های html را به صورت فایل های فلش ایجاد و بر روی بستر اینترنت قرار می دهد. مزیت این روش نسبت به قبلی گرافیکی تر بودن آن می باشد.

مزایا و معایب وب سایت های استاتیک چیست؟

در طراحی سایت به این روش فقط دو مزیت وجود دارد که نسبت به داینامیک برتری دارد که البته در مقابل مزیت های فراوان داینامیک، این مزیت ها برتری حساب نمیشود.

اول اینکه هزینه راه اندازی وب سایت با این روش بسیار اندک تر از روش داینامیک می باشد.

دوم اینکه چون صفحات و قالب کلی سایت با هم طراحی شده است، تغییر کلی در این سایت ها بسیار ساده تر از روش داینامیک می باشد؛ زیرا در آنجا صفحات به صورت جداگانه طراحی شده اند.

معایب این روش بسیار است. اول اینکه با توجه به هزینه کم طراحی سایت به این روش، هزینه پشتیبانی از آن بسیار بالاتر می باشد؛ ما در اینگونه وب سایت ها نمی توانیم تغییراتی ایجاد نماییم؛ همچنین نمی توانیم با کاربران ارتباط مستقیم بر قرار کنیم و کاربران نیز حق اضافه کردن مطالب به محتوای سایت را ندارد.

منبع: sitedesign-co.com

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان