اگر با وب آشنایی مختصری داشته باشید، حتما بارها واژه مرورگر یا browser را شنیده اید و اگر جزو کاربران حرفه ای باشید به درستی می دانید که در حال حاضر مرورگرهای فراوانی همچون اینترنت اکسپلورو (IE)، موزیلا فایرفاکس، اپرا، نت اسکیپ، سافاری و… در اختیار کاربران قرار دارند؛ اما طبق بررسی های انجام شده گفته می شود، در حال حاضر اکثر کاربران در دنیا از مرورگر اینترنت مایکروسافتinternet explorer و(IE) و همچنین سیستم عامل ویندوز استفاده می کنند.

به نظر می رسد که در ایران به دلیل پشتیبانی از زبان فارسی و همچنین سازگاری بیشتر سایت های فارسی با مرورگر مایکروسافت و عدم علاقه عموم کاربران ایرانی به استفاده از دیگر سیستم عامل ها سهم بیشتر متعلق به مرورگر IE و سیستم عامل ویندوز است.

اما همچنان که در تمامی عرصه ها رقابت وجود دارد، در این عرصه نیز می توان رقابت تنگاتنگی را مشاهده کرد تا آنجا که طبق نظرسنجی های انجام شده گفته می شود که مرورگر «فایرفاکس» به عنوان رقیب اصلی IE پا به میدان گذاشته است و به سرعت می رود تا در میان کاربران اینترنت گسترش پیدا کند.

در زمینه میزان استقبال کاربران ایرانی از میان مرورگرهای موجود باید گفت که در آخرین آمارگیری که از طریق یکی از سایت های فارسی به دست آمده است، بیش از ۶۴ درصد بازدیدکنندگان از مرورگر IE روی سیستم عامل ویندوز برای گردش در اینترنت استفاده می کنند و بعد از آن، کاربران مرورگر اینترنت فایرفاکس روی سیستم عامل ویندوز با ۳۴ درصد هستند؛ همچنین از بین کاربران مرورگر IE بیش از ۵۳ درصد از نسخه ۶ این نرم افزار و ۱۶درصد نیز از نسخه ۷ آن استفاده می کنند. با توجه به این امر در طراحی صفحات وب بسیار مهم است که طرح پیاده سازی شده و سایت طراحی شده به گونه ای باشد که در مرورگر های مختلف به درستی نمایش داده شود. در صورتی که این موارد رعایت نشود افراد تمام هزینه ای که برای طراحی سایت نموده اند و یا طراحان سایت تمام تلاشی که برای ساخت و طراحی سایت زیبا نموده اند به هدر خواهد رفت و ممکن است برای سایت طراحی شده در افکار بازدیدکنندگان تبلیغات منفی صورت گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان