سی پنل یا دایرکت ادمین کدام بهتر است ؟

 

در این مقاله قصد داریم تا به طور تخصصی مقایسه سی پنل و دایرکت ادمین را انجام بدهیم ، سی پنل یا دایرکت ادمین سوال بسیاری از کاربران مخصوصا افراد تازه وارد است ، ما در ادامه قصد داریم با تا مقایسه تخصصی امکانات ، هزینه ها ، مزایا و معایب هر کدام از این پنل ها به این سوال پاسخ بدهیم.

 

 

مقایسه سی پنل و دایرکت ادمین برای کاربران هاستینگ :

نمای کاربری : با نگاه اول به راحتی متوجه می شوید که طراحی کاربری سی پنل و آیکون های آن برای کاربر بسیار جذاب است ، از مزیت های محیط کاربری سی پنل نسبت به دایرکت ادمین می توان به ویژگی ریسپانسیو بودن آن اشاره کرد که راحتی کار برای موبایل و تبلت را بیشتر می کند ، از طرفی شاید وجود تعداد زیاد آیکون در کمی شلوغ به نظر برسد ، در مورد دایرکت ادمین طراحی کاربری این سیستم با اینکه چندان چنگی به دل نمی زند اما بعد از سال ها هنوز هم به دلیل سادگی طرفداران زیادی دارد.

 

سی پنل یا دایرکت ادمین کدام بهتر است ؟

تصویری از پنل کاربری سی پنل

 

سی پنل یا دایرکت ادمین کدام بهتر است ؟

تصویری از پنل کاربری دایرکت ادمین

 

امکانات : در حالت پیش فرض ، هم دایرکت ادمین و هم سی پنل از امکانات اصلی مانند ( php , mysql , email , cronjob , ftp  و … ) را پشتیبانی می کنند ، اما سی پنل در مورد هر کدام از آنها امکانات بیشتری ارائه کرده است مثلا در سی پنل می توان افراد متصل به ftp خود را مشاهده کنید ، یا بدون نیاز به وارد کردن رمز دیتابیس وارد phpmyadmin خود شوید ، به طور کلی امکانات ارائه شده توسط سی پنل بیشتر از دایرکت ادمین است ، مثلا در قسمت آمار می توانید به جزئییات بیشتری دسترسی داشته باشید. اصلی ترین مزیت سی پنل نسبت به دایرکت ادمین فایل منیجر Ajax آن است که کار با فایل ها و پوشه ها را بسیار راحت کرده است ، این امکان باعث شده تا کاربران تازه وارد نحوه کار با فایل منیجر سی پنل را یاد بگیرند ، از طرفی در فایل منیجر دایرکت ادمین نیز اکثر امکانات وجود دارد و کار با تمام قسمت های آن ساده است ، شاید قسمتی که برای کاربران تازه وارد سخت باشد مربوط بخش clipboard این سیستم شود.

سرعت : با توجه به اینکه دایرکت ادمین مصرف منابع کمتری دارد که خود یکی از مزیت های دایرکت ادمین است و با توجه به سادگی دایرکت ادمین سرعت کار با این پنل بهتر از سی پنل است ، بسیاری از کاربران حرفه ای که اقدام به خرید سرور مجازی می کنند دایرکت ادمین را انتخاب می کنند ، چرا که مصرف کلی آن کمتر است و می توانند منابع بیشتری به کاربران سایت خود اختصاص دهند.

امنیت : هرچه امکانات سیستم ها بیشتر شود می توان گفت می توانند ضعف های امنیتی بیشتری داشته باشند ، این مورد نه تنها در سی پنل یا دایرکت ادمین ، بلکه در تمام برنامه ها و سیستم ها وجود دارد. به دلیل سادگی و stable بودن دایرکت ادمین ، در حالت پیش فرض ممکن است امنیت بیشتری داشته باشد. بنابراین سرور های سی پنل نیاز به کانفیگ بسیار بیشتری دارند.

تحریم : حدود ۶ سال قبل (سال ۸۸ شمسی) شرکت سی پنل کشور ایران را در لیست تحریم های خود قرار داد ، هنوز آن خاطره تلخ از ذهن خیلی کاربران فراموش نشده است ، سی پنل تمام مشتریان ایرانی خود را مسدود کرد و دیگر هیچ کاربری امکان استفاده از سی پنل خود را نداشت ، سپس شرکت ها با دور زدن تحریم ، مجدد سی پنل را در سرور های خود نصب کردند ، اما شرکت کانادایی دایرکت ادمین در بدترین شرایط خدمات خود برای مشتریان ایرانی را ادامه داد.

سی پنل یا دایرکت ادمین ؟ کدام بهتر است ؟

با وجود برخی مزیت های سی پنل نسبت به دایرکت ادمین می توانیم بگوییم که نه سی پنل و نه دایرکت ادمین تاثیری در عملکرد وب سایت شما ندارند و تنها برای کار های مدیریتی شما هستند و بازدیدکنندگان ارتباطی به سی پنل یا دایرکت ادمین بودن هاست شما ندارند ، پس از چند روز تلاش برای یادگیری با هر دو این پنل ها می توان به راحتی کار کرد ،  سی پنل و دایرکت ادمین هرکدام مزایا و معایب خود را دارند ، توصیه ما این است بیشتر به دنبال موقعیت سرور مناسب ، دیتاسنتر معتبر ، سخت افزار قدرتمند و پشتیبانی قابل قبول باشید. سی پنل و دایرکت ادمین تنها یک محیط کاربری هستند که ساده یا پیشرفته هستند ، اما آنچه که مهم تر است کیفیت سرویس میزبانی شما می باشد ، بسیاری از کاربران حرفه ای برای سایت های خود توجه زیادی به پنل ندارند و بیشتر کاربر برایشان مهم است.

در سرویس های میزبانی وب خارج از کشور نت آرام از سی پنل و در سرور های ایران نت آرام از دایرکت ادمین استفاده می شود.

امیدواریم این مقاله شما را در انتخاب صحیح سرویس شما را کمک کرده است ، لطفا در صورتی که نظر یا مشکلی در این مورد دارید آن را در دیدگاه های سایت برای ما ارسال نمایید.

منبع : نت آرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان