سئو سایت چیست و چه کاربردی دارد؟

بعد از گسترش تعداد سایت ها و توجه به فضای اینترنت، رقابت در این عرصه افزایش یافت و چیزی که همواره مورد توجه قرار می گیرد، سئو یک سایت است. نکاتی که اگر رعایت نشود موجب کمتر دیده شدن سایت ها می گردد و در این رقابت سایت هایی پیروز هستند که بیشتر دیده شده و خود را بهتر برای نمایش عرضه می کنند.

مقدمه

در سال های گذشته کسب و کار آنلاین و توجه مردم به حوزه ی اینترنت بسیار افزایش یافته است. همین امر موجب شده است که امور مربوط به سایت و فعالیت های شغلی این زمینه، رشد محسوسی را تجربه کند. از فعالیت های مرتبط با این زمینه طراحی سایت است اما شاید بتوان مهم ترین موضوع بعد از طراحی یک سایت را بحث سئو سایت ها دانست.

سئو سایت چیست؟

سئو سایت به زبانی بسیار ساده، مجموعه نکاتی است که در جهت بیشتر دیده شدن یک سایت اثر می گذارد. امروزه مردم جهت پیدا کردن اطلاعات روزانه خود به طور معمول از مرورگر ها و فضای مجازی استفاده می کنند؛ پس معمولا به سرچ یک عنوان در موتورهای جست و جو می پردازند  و کمتر کسی پیدا می شود که آدرس دقیق یک سایت را در قسمت نواربار سرچ کند؛ بنابراین در این راستا از موتورهای جست و جو کمک می گیرند. حال موتور های جست و جو کلید واژه ها را در سایت ها می گردند و آن ها را به مخاطب خود نشان می دهند. اما ممکن است سایت های زیادی این کلید واژه ها را در خود داشته باشند. در اینجاست  که یک موتور جست و جو مجبور به طبقه بندی سایت ها می شود  و در اینجاست که از اصول سئو سایت کمک می گیرند.

اصول مرتبط به سئو سایت

  • اولین و مهم ترین مسئله در زمینه سئو سایت، پرهیز از جملات تکراری در آن است. به عبارتی دیگر کپی بودن یک متن موجب می شود یک سایت هر چقدر هم که از آپشن های جالبی برخوردار باشد، اما از اهمیت آن کاسته گردد. به خاطر داشته باشید اگر یک متن را کپی کرده و تنها فعل جملات را تغییر دهید باز هم تفاوت چندانی در این مسئله نخواهد داشت.
پس از طراحی یک سایت اهمیت به سئو آن بسیار مهم است.
پس از طراحی یک سایت اهمیت به سئو آن بسیار مهم است.
  • اینکه هر یک از کاربران چه مدت زمانی در سایت می مانند عامل دیگری در بالا رفتن سئو سایت شماست. زیرا بیشتر ماندن در سایت به معنای جذاب تر بودن یا مفید تر بودن یک سایت است. بنابراین در سایت خود از مطالبی استفاده کنید که مفید بوده وکاربران رغبت بیشتری به خواندن آن ها نشان می دهند.
  • استفاده از جملات کوتاه و روان در جمله و پرهیز از بدیهی انگاری، عاملی دیگر در بالا رفتن سئو سایت و جذب مخاطبین آن است. خواندن جملات پیچیده و یا طولانی، برای خواننده کسالت آور و خسته کننده خواهد بود.

چه مواردی موجب تغییرات سئو سایت می گردد؟

اولین عاملی که موجب بالا رفتن سئو سایت شما می شود بازدید مخاطبین است. همواره سعی کنید سایت خود را به روز شده نگه دارید و از مطالبی که برای کاربران جذاب تر است استفاده کنید. البته مراقب باشید که در این مسیر از مطالبی که بر خلاف آیین نامه های بین الملل است استفاده نکنید. مواردی مانند تشویق به شکنجه، پدوفیل و… از جمله مواردی است که در هر جای دنیا نهی شده است و استفاده از آنها موجب پایین آمدن سئو سایت شما و یا بسته شدن آن خواهد شد. البته بالا بردن سئو سایت امری زمان گیر و طولانی خواهد بود و ممکن است حتی تا سال ها به طول بیانجامد؛ اما بعد از رسیدن به نتیجه ی دلخواه با تاثیر آن در بازدید مخاطبین شگفت زده خواهید شد. قراردادن مقالات مرتبط با حوزه ی کاری سایت که البته اصول سئو را رعایت کرده باشند نیز در این امر بسیار مهم وموثر است. همچنین رپرتاژ آگهی در سئو سایت امری مهم است.

منبع : مرکز طراحی سایت تبریز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان