روشهای انتخاب دامنه خوب

 

 

انتخاب دامنه خوب به اندازه انتخاب نام شرکت و کمپانی شما اهمیت دارد.

روشهای انتخاب یک دامنه خوب:

 

 

۱٫ یک دامنه خوب کوتاه است

هر روز بیش از قبل یافتن یک دامنه کوتاه سخت تر می شود ولی با کمی خلاقیت و ترکیب عناصری مانند نام شرکت ، نام خود و محصول یا خدمات می توان یک نام کوتاه ساخت همچنین سایت هایی وجود دارند که میتوانند شما را در این کار یاری کنند که نام برخی از این سایتها را در این مقاله طراحی سایت می توان یافت.

۲٫نام دامنه شما باید با نام کمپانی شما یکی باشد

بدیهی است که نام دامنه شما بر روی نام تجاری شرکت شما تاثیر مستقیم دارد ، این موجب شناسایی نام تجاری شما توسط مشتریان وکاربران می گردد.

۳٫دامنه خوب باید به یاد ماندنی باشد

همواره نامی برای دامنه انتخاب کنید که به راحتی در حافظه کاربران بماند و در هنگام مخفف سازی نیز این کار رابه شکلی انجام دهید که خوش آهنگ باشد و در حافظه بماند.

۴٫از خط فاصله در نام دامنه خود استفاده نکنید

بعضی اوقات دیده می شود که دامنه مورد نظر شما قبلا تصاحب شده است ، شما با دیدن همچین چیزی نباید از خط فاصله استفاده کنید و این را بدانید همواره سادگی بهترین چیز است.استفاده از خط فاصله موجب می شود کاربران نام دامنه شما را به راحتی فراموش کنند یا آدرس را اشتباه وارد نمایند.

۵٫یک دامنه خوب نباید با دیگر دامنه ها اشتباه گرفته شود

برخی از کاربران از نامهایی مشابه سایت های دیگر استفاده می کنند که این باعش می شود مراجعه کنندگاه دامنه شما را با دامنه آن سایت اشتباه بگیرند و نام آن سایت را به خاطر بسپارند.

روشهای انتخاب دامنه خوب
روشهای انتخاب دامنه خوب

۶٫ دامنه خوب باید به سختی غلط نگارش شود

نام دامنه شما باید به صورتی باشد که مراجعه کنندگان برای نگارش آن دچار مشکل نشوند. نام های طولانی بیشتر موجب همچین مشکلی می شوند و به مرور بازدید کننده های شما را کم می کنند.

۷٫بهتر است از پسوند های رایج مانند .com , .net , .ir استفاده کرد

.com  شناخته شده ترین پسوند آدرس وب سایت است ، برای استفاده از این دامنه ها باید مبلغ بیشتری را پرداخت کرد ولی ارزش این کار را دارد چون برای همه شناخته شده هستند.

۸٫ دامنه خوب باید بیانگر فعالیت شما باشد

نام دامنه شما باید به صورتی باشند که مخاطب با شنیدن آن به فعالیت شما پی ببرد.

۹٫استفاده از CamelCase

یک راه مناسب استفاده از CamelCase است. CamelCase روش استفاده از حروف بزرگ در دامنه است و بهتر در خاطره کاربران می ماند. پس بهتر است در تبلیغات و مکان هایی که سایت خود را معرفی می کنید از این تکنیک استفاده نمایید.

منبع: sitedesign-co.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان