رمز گذاری روی پوشه هاست در دایرکت ادمین

 

رمز گذاری روی پوشه هاست یکی از روش های افزایش امنیت سایت است تا از نفوذ به سایت توسط هکر ها جلوگیری کند ، معمولا روی پوشه های مدیریت رمز ایجاد می کنند تا از روش های هک sql injection جلوگیری شود اما نمی توان روی برخی پوشه ها رمز ایجاد کرد چرا که از دسترسی عادی کاربران نیز جلوگیری می کند ، در واقع با با این روش تا زمانی که نام کاربری و رمز صحیح وارد نشود کاربر قادر به ادامه کار نخواهد بود. برای رمز گذاری روی پوشه هاست چند روش وجود دارد که بهترین نوع آن رمزگذاری توسط فایل .htaccess می باشد که ما در این آموزش از کنترل پنل دایرکت ادمین برای ایجاد رمز استفاده می کنیم.

برای ایجاد رمز ابتدا وارد دایرکت ادمین خود شوید و سپس روی گزینه File Manager کلیک کنید

 

رمز گذاری روی پوشه هاست در دایرکت ادمین

در این صفحه شما باید نام کاربری و رمز عبور را مشخص کنید. مطابق تصویر زیر فیلد ها را تکمیل کنید :

 

رمز گذاری روی پوشه هاست در دایرکت ادمین

در قسمت Protected Directory Prompt: یک پیام برای نمایش به کاربر وارد کنید من برای مثال جمله ” password required ” را انتخاب کردم.

در قسمت Set/Update User نام کاربری را وارد کنید و در قسمت password نیز رمز را وارد کنید.

برای فعال شدن حتما گزینه Protection Enabled را علامت بزنید و روی دکمه save کلیک کنید. کار تمام شد و با باز کردن آدرس پوشه مورد نظر از کاربر درخواست نام کاربری و رمز عبور می شود که در صورت عدم وارد کردن صحیح آن با پیام ” ۴۰۱ Unauthorized ” مواجه می شود.

 

 

رمز گذاری روی پوشه هاست در دایرکت ادمین

توجه کنید که تغییرات در فایل .htaccess شما اعمال می شود بنابراین در صورتی که این فایل را حذف کنید یا کد های ایجاد شده در آن را حذف نمایید این رمز نیز از کار خواهد افتاد. همچنین در صورتی که سایت شما پس از رمز گذاری با مشکل مواجه شد علامت گزینه Protection Enabled را بردارید و روی گزینه save کلیک کنید تا مشکل رفع شود و سپس در همین صفحه مشکل خود را ارسال کنید ، من خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم.

منبع : نت آرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان