در این آموزش قصد داریم تا نحوه رفع خطا Defer parsing of JavaScript در وردپرس را به شما کاربران عزیز توضیح بدهیم ، اگر شما در حال تست سرعت سایت خود هستید ، احتمالا با این خطا مواجه شده اید ، رفع این مشکل تاثیر بسیار زیادی در سرعت سایت شما خواهد داشت ، بنابراین لطفا ادامه این مقاله را مطالعه کنید تا در کمترین زمان بتوانید این مشکل را رفع نمایید.

علت ایجاد خطا Defer parsing of JavaScript در Gtmetrix :

به منظور بارگذاری یک صفحه ، مرورگر باید تمام جاوا اسکریپت ها را تجزیه و تحلیل کند و به همین دلیل ممکن است انجام این تجزیه و تحلیل نیاز به زمان زیادی داشته باشد و تا زمان پایان آن صفحه به کاربر نمایش داده نخواهد شد ، برای جلوگیری از این مورد باید جاوا اسکریپت ها را به حداقل رساند تا رندر صفحه سریع تر انجام شود ، همچنین به تعویق انداختن یکی از بهترین روش ها برای افزایش سرعت وب سایت می باشد.

 

بر اساس تست سال ۲۰۱۱ گوگل ، که روی تلفن های همراه مدرن انجام دادند متوجه شدند ، هر کیلوبایت جاوا اسکریپت اضافی حدود ۱ms زمان تجزیه و تحلیل به کل زمان لود صفحه اضافه می کند ، بنابراین ۱۰۰KB جاوا اسکریپت موجود بار صفحه اولیه ۱۰۰MS به زمان لود صفحه برای کاربران اضافه می کند ، از آنجایی که جاوا اسکریپت در هر صفحه باید تجزیه و تحلیل شود ، این تاخیر در تمام صفحات ایجاد خواهد شد.

نحوه رفع این خطا در وردپرس :

از آنجایی برای لود صفحه کد ها به ترتیب از بالا ( HEAD ) به پایین رندر می شوند بنابراین برای به تعویق انداختن رندر جاوا اسکریپت ها می توان آنها را به انتهای کد ها اضافه کرد ، کافیست کد های جاوا شما( تگ <script> ) در فوتر ( قبل از </body> قرار گیرند تا ابتدا متن ها و CSS ها لود شود و سپس جاوا اسکریپت ها.

هرچند برخی از وب سایت ها نیاز دارند تا جاوا را در ابتدا کد ها قرار دهند ، اما با انجام این تغییر بسیاری از سایت ها با سرعت بیشتری بارگذاری خواهند شد.

اگر وب سایت شما استاتیک می باشد ، کافیست با ورود به مدیریت هاست خود ، صفحه مورد نظر را ویرایش کرده و کد های جاوا را قبل از اتمام تگ </body> قرار دهید.

اگر شما از سیستم مدیریت محتوا وردپرس استفاده می کنید ، بهترین پیشنهاد ما استفاده از افزونه WP Deferred JavaScripts می باشد ، این افزونه کاملا خودکار و بدون نیاز به هیچ پیکربندی می تواند تا با به تعویق انداختن رندر جاوا اسکریپت ها ، خطا Defer parsing of JavaScript را برای وردپرس شما رفع کند.

همچنین پس از نصب این افزونه در پیشخوان وردپرس در قسمت تنظیمات –> WP Deferred Javascripts می توانید جاوا و url های که تمایل ندارید defer شوند را وارد این قسمت کنید.

روش دیگر نیز نصب افزونه Speed Booster Pack می باشد ، پس از فعال سازی آن می توانید از قسمت تنظیمات آن گزینه Defer parsing of javascript files را علامت بزنید :

رفع خطا Defer parsing of JavaScript در Gtmetrix وردپرس

روش های دیگر مانند قرار دادن کد در فایل functions.php نیز وجود دارد ، اما به دلیل احتمال بالا دریافت خطا آن را در این آموزش قرار نمی دهیم.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشه ، لطفا در صورتی که در این مورد سوال یا مشکلی دارید ، آن را در قسمت دیدگاه های همین صفحه قرار دهید ، تلاش خواهیم کرد تا خیلی سریع به پیام های شما پاسخ بدهیم.

منبع : نت آرام