طراحی مجدد وب سایت بر رنکینگ سایت شما در موتورهای جستجو تاثیر منفی می گذارد به طوری که دیده شده شرکت پس از طراحی مجدد سایت خود در حدود ۶۰-۷۰% از کاربرانی که از طریق موتورهای جستجو سایت را پیدا می نمودند را از دست می دهند. در این مقاله سعی نموده ام راه هایی را برای شما بیان نمایم که اثر منفی طراحی مجدد سایت را بر موتورهای جستجو به حداقل برساند.

در اینجا ۹ روش برای طراحی مجدد سئو سایت بیان می نمایم

۱٫ بررسی و شناخت کامل سایت
زمانی که سایت خود را طراحی مجدد می نمایید، آدرس دهی صفحات ممکن است تغییر یابد. زمانی که آدرس دهی صفحات عوض شود، می بایست به موتورهای جستجو اطلاع دهید صفحات جدید به چه آدرسی منتقل شده اند. در صورتی که این کار را انجام ندهید، ممکن است رنک سایت خود را از دست بدهید. تمامی رنکینگی که توسط صفحات قبلی شما بدست آمده بود ممکن است از بین برود. و زمانی که این اتفاق بیفتد، رنک سایت شما از بین می رود، ترافیکی که از نتیجه های جستجو به سایت شما منتهی می شود را از دست خواهید داد، فروش خود را از دست خواهید داد و شرکت شما دچار درآمد خود را از اینترنت از دست خواهد داد. بنابراین همانطور که ملاحظه می نمایید دانستن تمام صفحات سایت شما مهم است.
خبر خوب آن است که راه هایی برای آن که آدرس صفحات سایت خود را بیابید وجود دارد. می توانید در سایت http://www.google.com/webmasters/tools صفحات ایندکس شده خود را در گوگل بررسی نمایید.
* نکته مهم: صفحات داخل ساب دامنه های سایت خود را فراموش ننمایید. زیرا رنک این صفحات نیز به مانند سایت اصلی مهم می باشند

۲٫ لینک از سایت های دیگر به سایت خود را کنترل نمایید
لینک از سایت های دیگر به سایت شما نقش بسیار مهمی در سئو سایت دارند. و در صورتی که آدرس یک صفحه را تغییر دهید اثر رنکی که لینک آن سایت به سایت شما می دهد را از دست خواهید داد. بهتر است قبل از هر کاری لینک های داده شده به سایت خود را در سایت های دیگر بیابید. سپس لینک های قبلی را توسط انتقال صفحه ۳۰۱ به صفحه جدید منتقل نمایید.
یافتن لینک سایت خود در سایت های دیگر را می توانید از طریق http://www.opensiteexplorer.org/ ، http://www.majesticseo.com/ و همچنین ابزار http://www.google.com/webmasters/tools انجام دهید.

۳٫ انتقال صفحه ۳۰۱
این مورد ستون طراحی مجدد سایت سئو شما می باشد. اگر چیزی را در مرحله طراحی مجدد سایت می بایست انجام دهید آن این مورد است. بطوری که قبلا توضیح داده شده، می بایست مطمئن شوید تمامی صفحات قدیمی سایت شما با انتقال ۳۰۱ به نسخه جدید خود منتقل شده اند. ۳۰۱ رنک صفحه قبلی را به صفحه جدید منتقل می نماید، و به شما این امکان را می دهد که رنک قبلی خود را از دست ندهید. در صورتی که این مرحله را به خوبی انجام ندهید، عملیات طراحی سایت مجدد سئو شما با موفقیت انجام نخواهد گردید و رنک سایت خود را از دست خواهید داد.
در صورتی که قصد دارید این کار را انجام دهید طراح شما می بایست با .htaccess, mod_rewrite, و ISAPI_Rewrite آشنایی کامل داشته باشد. می بایست بداند چگونه در آنها از ۳۰۱ استفاده نماید.
نکته: در صورتی که آدرس دهی صفحات شما در طراحی مجدد تغییری ننماید لازم نیست از ۳۰۱ استفاده نمایید

۵٫ بررسی توسط متخصص سئو
قبل از آنکه سایت را طراحی مجدد نمایید مشکلات سئو سایت فعلی را بررسی نموده و راه حل هایی جهت رفع آنها می بایست اتخاذ گردد. شما در طراحی جدید خود می توانید کلیه مشکلات قبلی را برطرف نموده و سایت را برای موتورهای جستجو به صورت ۱۰۰% بهینه سازی نمایید. یک سایت ۱۰۰% بهینه سازی شده برای موتورهای جستجو کار شما را در رنکینگ گرفتن در موتورهای جستجو ساده می سازد.

۵٫ بررسی گزارش های سایت
قبل از طراحی سایت مجدد می بایست صفحات فعلی سایت خود را بررسی نمایید و ببینید این صفحات چه بازدیدی دارند. مهترین صفحات خود را بشناسید و از آنها در طراحی مجدد سایت خود استفاده نمایید. می توانید مهمترین صفحات خود را با بالاترین اثر در موتورهای جستجو در http://www.google.com/webmasters/tools بررسی نمایید.

۶٫ بهینه سازی را در زمان طراحی مجدد و انتقال فراموش ننماید
بهینه سازی ها برای سایت فعلی و صفحات آن را انجام دهید. نقاط ضعف آن را در طراحی جدید خود اعمال نمایید. شما می توانید مطالبی را که قبلا با کیفیت پایین تر نوشته شده اند را بهینه سازی نمایید. هیچ وقت آنالیز کلمات کلیدی را فراموش ننمایید. با این کار رنک صفحات سایت شما و در نهایت رنک سایت شما ارتقاء می یابد.

۷٫ حساب کاربری مدیران سایت گوگل باز نمایید
شما می بایست در سایت http://www.google.com/webmasters/tools عضو شده و سایت خود را ثبت نمایید. این سایت پس از ثبت سایت و گذشت مدت زمانی اطلاعات جالبی را در مورد سایت در اختیار شما قرار می دهد. پیشنهاد می نمایم این کار را حتما قبل از طراحی مجدد سایت انجام دهید و با تمامی منوهای آن آشنا شوید. توسط این سایت می توانید خطاهای مربوط به صفحات سایت خود را مشاهده نمایید و آن ها را رفع عیب نمایید. این سایت همچنین دارای ابزارهای است که به گوگل اطلاع دهید سایت شما تغییر نموده است و سایت شما را مجددا ایندکس نماید. همچنین می توانید تغییر آدرس های خود را به گوگل اطلاع دهید.

۸٫ از سیستم های مدیریت محتوا استفاده نمایید
سیستم های مدیریت محتوا این امکان را به شما می دهند که سایت خود را به طور مدارم به روز رسانی نماید و همچنین اشتباهات معمول سئو موجود در سایت ها معمولا در این سیستم های مدیریت محتوا برطرف شده و می توانید به راحتی بر توسعه سایت تمرکز نمایید. این سیستم های مدیریت محتوا همچنین معمولا آموزش انتقال از سایت قبلی را به مدیریت محتوای جدید دارند و با انجام آن موارد می توانید مطمئن شوید که سایت شما از نظر سئو دچار مشکل نمی شود. اینجانب که به عنوان طراحی سایت های اینترنتی از سایت ۱۳۸۱ تا کنون مشغول به فعالیت هستم از این این سیستم های مدیریت محتوا جوملا و وردپرس را توصیه می نماییم. زیرا این سیستم ها ابزارهای بسیاری جهت انتقال دارند.

۹٫ طراحی و برنامه نویسی قوی به معنای سئو خوب نیست
همیشه داشتن یک سایت با طراحی بسیار عالی و برنامه نویسی قوی به معنای سایت سئو نیست. استفاده از آخرین تکنولوژی ها در طراحی سایت به معنای سایت سئو نیست و چیزه است که اکثر افراد دچار آن می شوند. همیشه باید متخصص سئو بر انجام کار طراحی وب نظارت کامل نماید. یک طراح و برنامه نویس قوی همیشه یک متخصص سئو نیست. در طراحی سایت جدید خود حتما در طراحی تمامی بخش ها از نظرات متخصص سئو بهره بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان