راهنمای دایرکت ادمین قسمت سوم

 

در مقاله های قبل به ۲۰ سوال از ۶۰ سوال آموزش دایرکت ادمین پاسخ دادیم ، ما قصد داریم تا تمام امکانات دایرکت ادمین را در قالب ۶۰ سوال آموزش بدهیم ، در این آموزش نیز راهنمای دایرکت ادمین مربوط به سوالات ۲۰ تا ۳۰ را ارسال کرده ایم .

 

راهنمای دایرکت ادمین قسمت سوم :

۲۱-سوال : چگونه می توانم به error_log ها یا access log ها در دایرکت ادمین دسترسی پیدا کنم ؟

پاسخ : با مراجعه به صفحه اصلی دایرکت ادمین روی گزینه Site Summary / Statistics / Logs کلیک کنید ، در بالا این صفحه قسمت Log Type می توانید لاگ های سایت خود را مشاهده نمایید ، در قسمت Web Usage Log ، اکسس لاگ ها و در قسمت  Web Error Log می توانید error_log سایت خود را می توانید مشاهده کنید که این می تواند شامل ۱۰ لاگ آخر ، ۱۰۰ لاگ آخر و مشاهده تمام لاگ ها باشد.

 

۲۲-سوال : آیا امکان مشاهده جزئیات پهنای باند مصرفی در دایرکت ادمین وجود دارد ؟

پاسخ : بله ، شما می توانید با مراجعه به صفحه Site Summary / Statistics / Logs در قسمت Bandwidth (MB) روی گزینه Details کلیک کنید ، شما می توانید تمام جزئیات پهنای باند مصرفی هاست خود را در این قسمت مشاهده نمایید ، برخی جزئیاتی که در این صفحه به شما نمایش داده می شود : پهنای باند سایت ، ایمیل ، ftp و pop و imap و directadmin و … می باشد.

 

۲۳-سوال :چگونه می توانم جزئیات فضای مصرف شده هاست خود را مشاهده کنم ؟

پاسخ : در همین صفحه در قسمت Total Disk Usage می توانید جزئیات فضا مصرفی خود را مشاهده کنید ، با استفاده از این قسمت شما متوجه خواهید شد که چه مقدار از فضا شما توسط فایل ها و دیتابیس ها پر شده اند.

 

۲۴-سوال : فایل هایی را در دایرکت ادمین حذف یا آپلود کرده ام ، اما فضا مصرف شده من هیچ تغییری نکرده است ؟

پاسخ : دایرکت ادمین هر چند ساعت یک بار اقدام به بروزرسانی فضا مصرف شده شما می کند ، چنانچه شما تمایل دارید زودتر این بروزرسانی را انجام دهید در همان قسمت Total Disk Usage روی گزینه Update کلیک کنید.

 

 

۲۵-سوال : چگونه می توانم امکانات و محدودیت های اعمال شده بر روی هاست دایرکت ادمین خود را مشاهده کنم ؟

پاسخ : با کلیک روی گزینه Site Summary / Statistics / Logs در صفحه اصلی دایرکت ادمین می توانید تمام جزئیات و امکانات هاست خود را مشاهده نمایید.

 

 

۲۶-سوال : منظور از Inodes در دایرکت ادمین چیست ؟

پاسخ : Inodes یعنی تعداد فایل های مجازی که می توانید در هاست خود نگهداری کنید.

 

 

۲۷-سوال : نحوه کار با ftp در دایرکت ادمین چگونه است ؟

پاسخ : پس از ساخت اکانت ftp ، شما می توانید نرم افزار هایی مانند filezilla و یا cuteftp را روی سیستم خود نصب کنید و فایل های هاست خود را از این طریق مدیریت کنید.

 

۲۸-سوال : چگونه می توانم لیست پوشه هایی که قبلا روی آنها رمز ایجاد کردم هم را مشاهده و مدیریت کنم ؟

پاسخ : شما می توانید در قسمت Password Protected Directories این پوشه ها را مشاهده کرده و رمز آنها را مدیریت کنید.

 

 

۲۹-سوال : چگونه می توانم از تمام اطلاعات سایتم در دایرکت ادمین بک آپ (پشتیبان) ایجاد کنم ؟

پاسخ : با مراجعه به صفحه اصلی به روی گزینه Create/Restore Backups کلیک کنید ، شما در این قسمت می توانید از اطلاعات مورد نظر خود بک آپ ایجاد کنید ، در صورتی که قصد دارید از تمام اطلاعات شما در دایرکت ادمین بک آپ ایجاد شود ، تمام تیک ها را علامت زده و سپس روی گزینه Create Backup کلیک کنید ، منتظر بمانید تا بک آپ ایجاد شود ، پس از پایان بک آپ گیری یک پیام در قسمت Message System های دایرکت ادمین برای شما ارسال می شود ، شما می توانید با مراجعه به file manager به پوشه backup وارد شوید و بک آپ خود را دانلود کنید.

 

۳۰-سوال : چگونه می توانم بک آپ ایجاد شده را ریستور ( بازگردانی ) کنم ؟

پاسخ : با مراجعه به صفحه Create/Restore Backups قسمت Select a File to Restore می توانید بک آپی که از قبل ایجاد کرده اید را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Select Restore Options کلیک کنید.

 

این قسمت از راهنمای دایرکت ادمین نیز به پایان رسید ، منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم …

منبع : نت آرام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان