دستور continue در جاوا اسکریپت

 

 

در این قسمت از آموزش جاوا اسکریپت ، دستور continue در جاوا اسکریپت را در مقالات طراحی سایت در شرکت طراحی سایت طراحان وب تبریز توضیح می دهیم . از دستور continue ، برای خارج شدن از ادامه اجرای یکبار دستورات حلقه و پرش به گام بعدی حلقه استفاده می شود .
دستور continue در جاوا اسکریپت را باید در بدنه دستورات حلقه تعریف کرد . در هر بار اجرای حلقه ، برنامه با رسیدن به شرط تعیین شده برای دستور continue آن دستور را بررسی کرده و در صورت درست بودن ، از ادامه اجرای دستورات حلقه در آن مرحله جلوگیری کرده و مجددا به ابتدای حلقه باز می گردد . در این حالت ، گام حرکت حلقه یکبار اجرا خواهد شد .

شکل کلی تعریف یک دستور continue ، به صورت زیر است .
نکته : عملکرد و استفاده از دستور continue در تمام حلقه ها یکسان است . در این مثال ، ما فرض کرده ایم که حلقه while است :

while ( شرط حلقه )
{
دستورات حلقه
if ( شرط حلقه )   continue ;
ادامه دستورات حلقه
}

مثال : مثال چاپ شماره خطوط را که در حلقه های قبل به کار برده بودیم را در این قسمت ، با دستور continue باز نویسی کرده ایم . در این حلقه شرط دستور continue ، برابر شدن متغیر شمارنده حلقه یعنی n با مقدار ۳ است ، که در هنگامی که n برابر ۳ می شود ، برنامه از اجرای ادامه دستورات حلقه در مرحله ای که ۳ = n است جلوگیری کرده و به گام بعدی حلقه یعنی ۴ = n پرش می کند . بنابرین شماره خطوط تا شماره ۲ چاپ شده و شماره ۳ چاپ نشده و به ادامه اجرای حلقه در خط ۴ پرش می شود .
نکته : توجه شود که دستورات قبل از دستور continue در بدنه حلقه ، به طور کامل اجرا می شوند و تاثیر دستور continue بر دستورات بعد از خود می باشد .

< script type=”text/javascript” >
var n ;
for ( n = 1 ; n <= 5 ; n++ )
{
if ( n == 3 ) continue ;
document.write (“Line number is ” + n + “<br />”) ;
}
< /script >
خروجی:
Line number is 1
Line number is 2
Line number is 4
Line number is 5

 

منبع: sitedesign-co.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان