دستورالعمل تامین امنیت کامپیوتر در اینترنت !

 

چنانچه مایل هستید و می خواهید صد در صد از شر جاسوسان و سارقان و هکرها و تغییر دهندگان بی سر و صدای اینترنتی اطلاعات کامپیوترتان، رهایی یابید حتما باید این چند کار مهم را انجام دهید:
 1. ابتدا کل اطلاعاتی را که درهاردتان ذخیره نموده اید و داشتن آنها را ضروری می دانید در حافظه جانبی اعم از: هارد اکسترنال (خارجی) سی دی یا فلش مموری بسته به حجم اطلاعات فوق، ذخیره نموده سپس همان حافظه های جانبی را از کامپیوتر جدا نمایید.
 2. سپس کل درایوها را فورمت از نوع کند نمایید.
 3. سپس یک سی دی ویندوز دارای برنامه بوت ایبل خودکار، در دستگاه قرار داده کامپیوتر را ری استار نموده و برنامه بوت را اجرا نمایید کل درایوها را حذف نموده و از بین ببریدچون بعضی فایلهای جاسوس بین فاصله دو درایو مخفی می شوند و نرم افزارهای امنیتی نمی توانند آنها را شناسایی نمایند.سپس مجددا پارتیشن بندی (درایو سازی) نموده و ویندوز و برنامه های کامپیوترتان را نصب نمایید.
 4. پس از ساخت کانکشن اینترنت، در اولین مراجعه در اینترنت سریعا یک نرم افزار امنیتی از یکی از سایتهای معتبر دانلود و نصب نمایید. سپس نرم افزار فوق را به روز رسانی نمایید.
 5. یک فلش مموری چندین گیگابایتی به کامپیوتر خود وصل نموده و من بعد هرگونه فایلی که از اینترنت دانلود می نمایید در آن ذخیره نمایید.
 6. هنگام وارد نمودن رمز خود در سایتهای بانکی و یا مشابه مانند: (خرید اینترنتی) که از شما شماره حساب و رمزتان را میخواهند حتما از کیبورد مجازی ان سایت و یا کیبورد کامپیورتان استفاده کند.از ذخیره اطلاعات فوق در کامپیوتر از طریق کلیک کردن سایت مربوطه خودداری نمایید مگر آنکه نیاز باشد. در اینصورت باید به یاد داشته باشید که پس از خروج از آن سایت حتما سریعا از طریق بخش اینترنت اوپشن واقع در کنترل پنل کامپیوترتان رموز کاملا پاک نمایید. حتما حتی پس از خروج از اینترنت باز همین روش را اجراء نمایید.
 7. به یاد داشته باشید که یشترین فایلهای جاسوس در سایتهای غیر اخلاقی و سایتهای خبری و سیاسی وجود دارند بنابراین باید در مراجعه با اینگونه سایتها احتیاط نمایید.
 8. اشخاص ناشناخته را عضو اد لیست (یاهو) مسنجرتان نکنید و هر ایمیلی را باز نکنید. از هر شخصی چه بصورت آنلاین و چه بصورت ایمیل و حتی سی دی، فایل قبول نکنید. همه نرم افزارهای امنیتی نمی توانند به صورت قطعی فایلهای جاسوسی را شناسایی نمایند.
 9. بعد ازاین هیچ گونه فایلی را که مایل نیستید دیگران آنرا از کامپیوترتان سرقت کنند در کامپیوترتان نگهداری نکنید چه در هارد و چه در سی دی رام کامپیوترتان. در حقیقت شما باید کامپیوترتان را خالی از هرگونه فایلی که مایل به سرقت آنها نیستید نموده و در صورتی که می خواهید محتوای سی دی را ملاحظه نمایید باید اینترنت را قطع نموده و پس از پایان کار به یاد داشته باشید که سی دی را از سی رام خارج نمایید.
 10. هنگامی که کامپیوتر به اینترنت متصل نیست اطلاعات داخل فلش مموری که از اینترنت دانلود و ذخیره موقت نموده اید را در هارد اکسترنال(خارجی) سی دی رایت نموده و از کامپیوتر جدا نموده و کل فلش مموری را مجددا فورمت نموده بعد ازاین هنگام لزوم مشاهده محتوی فلش مموری، سی دی و هارد اکسترنال و هارد کامپیوتر دیگری، اینترنت قطع را نمایید.
 11. ضمن اینکه همیشه هر فایلی را قبل از باز نمودن باید با نرم افزار امنیتی خود اسکن جاسوس و ویروس یابی نمایید ، حتما اسامی فایلها و فولدرهای مهم در هارد و فلش مموری تان را هم بصورت نامشخص و منحرف کننده بگذارید مثلا بجای واژه عکسهای من بنویسید عکسهایی از ستاره زحل.
 12. چنانچه لازم است که از هارد کامپیوترتان استفاده نمایید همیشه به یاد داشته باشید اطلاعاتی را در هارد ان ذخیره نمایید که سرقت و یا دستکاری آنها برای شما دردناک نباشد.هر هفته کامپیوتر خود را بوسیله باد نیمه گرم و شدید یک سشوار و سپس یک جارو برقی غبار روبی نمایید چون بعضی غبارها دارای چیپستهای جاسوسی هستند. سعی کنید هر ماه مجددا تمام این موارد را طی نمایید یعنی هر ماه هارد کامپیوتر خود را کاملا فورمت نموده و ویندوز را نصب نمایید. چنانچه برای شما امکان داشته باشد یک ویندوز کاملا اصل تهیه نمایید چون بعضی از خود ویندوزها و برنامه های کامپیوتر و نیز یاهو مسنجر و امثالهم هم دارای فایلهای جاسوسی هستند بنابراین چنانچه توانایی مالی داشته باشید مناسب است که بطور کلی یک دستگاه کامپیوتر را مختص ورود به اینترنت نمایید و یک دستگاه دیگر مخصوص کارهای معمولی روزانه خود ( کار با هارد و سی دی و فلش و ذخیره ها و تبادلهای اطلاعاتی تان).شما با اجرای این موارد امنیتی می توانید تا میزان صد درصد کامپیوترتان را از دسترس هکرها و جاسوسان در امان نگهدارید.

غبارهای جاسوس

مواظب گرد و غبارهای جاسوس باشید.
غبارهای هوشمند مانند بختک دنیای امنیت را در خواهند نوردید.غبار جاسوس داخل اداره و به بدنه ابزار الکترونیکی چسبانده شده و قبل از اینکه اطلاعات رمز گذاری شوند آنها را به سرقت می برد. غبار هوشمند همچنین می تواند مانند زنگ خطر بفهمد که سیستمی در اداره مورد نظر در حال گرفتن پرینت است و بلافاصله اطلاعات پرینت شده را خوانده و در خود ضبط نماید.
کدهای مخرب که درون غبار هوشمند جای می گیرند، مانند مریضی آسم عمل کرده و بیمار و قربانی را مورد هدف قرار می دهند. مریض کسی نیست جز رایانه یا تلفن همراه آلوده ای که می تواند اطلاعات را به بیرون بفرستد.
چگونه باید غبار هوشمند را جاسوس کرد؟ آیا باید بالن میکروفون داری را به ذره غبار متصل کرد؟ کلولی می گوید چرا پیرسون نحوه کار غبار هوشمند را توضیح نمی دهد؟
روند رو به رشد کدهای مخرب بیشتر و بیشتر به سمت مال.ور گرایش دارد و نوآوریها در این باره فراتر از ایجاد پا گذاشته است.
منبع : آفتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان