حرکت گوگل به سمت آینده !

 

گوگل که کمتر از ده سال پیش تنها برای جستجوی اینترنتی استفاده می شد ،  امروزه با گسترش قابلیت ها و سرویس هایش به یک غول بزرگ اینترنتی تبدیل شده است.حالا این شرکت با معرفی APIهای تبدیلی وارد دنیای آفلاین نیز می شود.
APIهای تبدیلی، پروژه تبلیغاتی جدیدی است که به مشاغل در تولید یک پروفایل برای هر فرد کمک می کند.
گوگل مدتی است تمرکز خود را روی ذخیره سازی اطلاعات جستجوی کاربران قرار داده است و می تواند تبلیغات خاصی را به افراد خاص هدایت کند.
مثلا اگر کسی به موسیقی کلاسیک علاقه دارد، تبلیغ سی دی های جیمی هندریکس را بیشتر از بقیه تبلیغات در اینترنت خواهد دید.
اما API های تبدیلی این اقدام را یک مرحله جلوتر خواهد برد ، این پروفایل ها نه تنها بر اساس جستجوهای کاربران، بلکه براساس خریدهای آفلاین آنها نیز شکل می گیرد.گوگل این پروژه جدید را در وبلاگش رونمایی کرد.محتوای این وبلاگ این می باشد:
«تبلیغات آنلاین به تبادلات آفلاین نیاز دارد. برای به دست آوردن این فاصله خالی و حساب صحیح آن در تبلیغات آنلاین، نسخه بتای APIهای تبدیلی را برای ارسال خودکار خریدهای آفلاین ایجاد کرده ایم.»
این APIها اطلاعاتی از جمله تبادلات درون فروشگاهی را نیز در بر می گیرد.
لبته مواردی نیز برای احتیاط باید انجام شود تا اطلاعات کاربران امن بماند ، اما اگر خرید آفلاین از سوی کاربر در تبلیغات آنلاینش نیز نشان داده شود، نباید تعجب کرد.
از سوی دیگر مخترع آینده نگر، ری کورزویل که تحلیل های بی سابقه و جالبش از دنیای فناوری همه را مجذوب خود کرده است ، اعلام کرده است که به گوگل می پیوندد.
سمت او در گوگل مدیر مهندسی است.
این که کورزویل دقیقا چه مسئولیت هایی دارد، فعلا مشخص نشده اما به نظر می رسد نخستین تصمیمات وی در آزمایشگاه Google X تاثیرگذار باشد.
کورزویل که این اطلاعیه را در وب سایت شخصی خود منتشر می کرد، نوشته است:
سال ۱۹۹۹ گفتم حدود یک دهه بعد، فناوری هایی چون ماشین های خودکار و تلفن های همراهی را خواهیم دید که قابلیت پاسخ دهی به سوالات مان را دارند.
یک دهه به جلوتر برویم ، گوگل ماشین های خودکار را معرفی کرده است و امروزه افراد زیادی سوالات خود را از گوشی های اندرویدی شان می پرسند.
از این که به گوگل پیوسته ام، خوشحالم و امیدوارم روی سخت ترین مشکلات علم رایانه کار کنیم تا دیدگاه غیرواقعی دهه آینده فناوری را به واقعیت تبدیل کنیم.
انتخاب کورزویل از سوی گوگل زمانی جالب توجه می شود که سخنان اریک اشمیت، رئیس هیات مدیره فعلی گوگل و مدیرعامل اسبق این شرکت را به یاد بیاوریم:

این که اجازه بدهیم آدم ها سوارخودرو شوند، کار اشتباهی است.

او همچنین در مصاحبه ای پیش تر گفته بود:

به نظر من، مردم نمی خواهند گوگل جواب سوالات شان را بدهد، مردم می خواهند گوگل به آنها بگوید چه کاری را الان انجام دهند.

بسیاری معتقدند کورزویل که نظریه Singularity را مطرح کرده است یک طراح علمی ـ تخیلی است ، اما گوگل اعتقاد دارد با کمک دیدگاه های او می تواند علمی ـ تخیلی را به واقعیت نزدیک تر کند.
منبع: آفتاب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

مشاوره رایگان